Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éreztettek már úgy hogy semmi...

Éreztettek már úgy hogy semmi értelme az életnek?

Figyelt kérdés

Jelenleg úgy érzem, hogy teljesen felesleges élni. Van egy szakmám, érettségim. Ezek mellett küszködök egy krónikus betegséggel( ami hol jobb hol rosszabb), meg különböző mentális problémákkal(eddig csak a szorongás, önbizalomhiány volt jelen, de mostanában a hangulatom kezd egyre lehangoltabb lenni, meg időnként már felteszem magamnak a kérdést "minek élni?". Végigpörgetem az életem és nem tudok egy olyan eseményt se felidézni mikor tartósan boldog voltam, valami/valaki mindig keresztül húzta a számításaim. Szorongás miatt rengetegszer kerültem olyan szituációba, amiben úgy beszéltek velem mintha a seggükből rángattak volna ki vagy fizikailag bántottak, én meg csak tűrtem volt mikor besokalltam és visszaütöttem vagy visszaszóltam ennek nem lett jó vége, mert még nagyobbat kaptam. Pszichológushoz jártam, annak reményében hogy talán majd segít, de sajnos nem tudtam neki megnyílni, időnként meg úgy tűnt mintha nem figyelne arra amit mond/mondok, mert ugyanazokat a kérdéseket feltette, tanácsai meg volt mikor ellentmondásokba ütköztek. Pénzem nagy része elfogyott, ez még jobban a padlóra nyomott. Főleg azért mert eléggé nagy árat fizettem azért a pénzért, amit ott elszórtam. 2hetet dolgoztam egy cégnél, első hét még úgy ahogy tűrhető volt, másodikba kimentünk Ausztriába, étkezést nem biztosítottak, szálláson kocsin meg benzinen kívül mindent nekünk kellett állni. De volt mikor majdnem nekem kellett még a benzint is kifizetni, mert amit adtak tankolásra pénzt az nem volt elég, végül valahogy megoldották.

18-20 órákat dolgoztunk kint, volt mikor szakadó esőben, máskor tikkasztó melegben, vagy hajnali 2-3ig, adódtak olyan esetek is mikor az életem meg a testi épségem is veszélybe került. Betegségem se tolerálta aktivizálta magát, és az utolsó 1-2 napban már hasi görcsökkel és véres hasmenéssel küzdöttem. Mikor hazajöttünk már nem mentem velük vissza, inkább felmondtam és visszairatkoztam a suliba. Betegségem lehúzásával meg 2 hónapon át küzdöttünk, különböző gyógyszerekkel és szteroiddal.


érettségivel nem nyíltak ki a kapuk(ha csak ez lenne, akkor mehetnék a gyárba, vagy segédmunkásnak), hiába hajtogatta mindenki, egyetemre nem tudok menni mert eléggé gyatrára sikeredett betegségem miatt magántanulóként szenvedtem végig az adott éveket, még egy ingyenes OKJ-t meg nem tudok nappalin csinálni. Ezért újra állást keresek ebben a szakmában amire jóformán alkalmatlan vagyok, pár állásinterjún megfordultam, volt ahol teljesen hülyének akartak nézni és a minimálbér alatt akartak felvenni, meg azt próbálták beadni nekem, hogy ez milyen nagyszerű lehetőség olyan amit át kell gondolni, közbe akivel beszéltem folyamatosan próbálta a hierarchikus viszonyt fenntartani úgy hogy közbe az önbizalmam ásta alá még jobban. Találtam még egy másikat ami megfelelőnek tűnik, ott nem sokára kezdek, de nagyon kételkedek abban, hogy fizikailag és idegileg is bírni fogom.

Nem tudom hogyan tovább, távolra nézve vannak terveim, hogy mit szeretnék elérni, de a hozzá vezető úttal kapcsolatban teljesen kilátástalan vagyok. Az út keresésében a betegségem és a különböző mentális problémáim is korlátoznak.


Elnézést, lehet kicsit zavarosra néhol pedig összefüggéstelenre sikeredett!


2018. júl. 14. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Neked egyetlen igazi nagy problémád van, hogy csak magaddal és magad sajnálatával foglalkozol, mindig hátra nézel. Ha törődnél másokkal, ha odafigyelnél másokra, segítenéd, támogatnád őket, akkor meggyógyulnál, feltöltődnél.De addig maradsz ilyen állapotban, amig csak és kizárólag önmagad lesz a legfontosabb mindenki előtt.
2018. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Egyébként a kérdésedre is válaszolva: Nem.Még a náladnál hatványozottabban nehéz helyzetekben sem.
2018. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kell, hogy legyen egy hátországod, család, barát, akivel ezt meg lehet beszélni.

Az önbizalmadat ne hagyd, hogy elvegyék, ezen csak te tudsz változtatni, a gonoszkodók szavára nem kell odafigyelni, nem komolyan veendő. Visszaszólni nem kell. Olyan munkát ne vállalj el, amire fizikailag nem vagy alkalmas.

2018. júl. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, éreztem. Most jobban érzed magad?
2018. júl. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Éreztem, de aztán összeszedtem magam
2018. júl. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a világon minden a pénz körül forog.Ha nem születsz tehetős családba akkor kínlódás az egész.Pénz nélkül,a pénztől függetlenül véleményem szerint az ember csak néhány évig felhőtlenül és gondtalanul boldog,4-5-6 évesen,az iskolalezdést megelőző néhány évben.Játék a nagyszülőkkel,az első kölyökkutya,kerékpár stb..csak alvásra evésre-ivásra van gondja az embernek.Ezek után mindenre kötelezettek vagyunk,tanulni,dolgozni,kínlódni.Én is dolgozom.Sajnos.Mivel gyűlölöm hogy bele vagyok kényszerítve a mókuskerékbe,ha nem dolgozok nem lesz pénzem,és megdöglök éhen..Így akárhogy gyűlölöm is mennem kell.Ennyi.

Nem boldogít a pénz,legalábbis amennyit jelenleg kapok abból nem lehet "boldogan" élni,középszerűen élni meg lehet belőle,jut kajára,számlákra,tankolásra,és még marad is valamennyi.Ez véleményem szerint nem élet,csak kínlódás.Most jön az hogy keress olyan munkát amit szeretsz és jól fizet...Az elmúlt 20 évben ezt tettem,mára azt mondom hogy ilyen nem létezik a munka szó hallatán is hányingerem lesz.Minden nap szenvedés,a kötelezettség,álszent kollégág stb..Voltam vállalkozó,alkalmazott,dolgoztam külföldön,itthon.Voltam egész jómódú,voltam csóró.De mindig hajtani,güzülni kellett a pénzért..

Tehát az én szemszögemből,helyzetemből semmi értelme az életnek,megszülettem,tanultam,dolgozok,meghalok.

Családot,feleséget,gyerekeket sosem akartam,nem is szeretnék sosem.Emiatt is furcsán néznek az emberek ha megtudják mi az álláspontom,mert ugye ez szembemegy a társadalom által elvártakkal."Ha lenne barátnőd,feleséged,születne egy gyermeked hidd el megváltozna az életed"

Igen meg,kétszer annyit kellene hajtanom,és felelősségel tartoznék másik két emberért is,holott nem vagyok erre alkalmas..

Valószínűleg a baj velem lehet,kívülálló,magányos farkas vagyok aki nem követi a társadalmi normákat,utálja az embereket,sőt az egész világot.

Nem ide tartozik,és sokak számára nevetséges,de elgondolkodtam rajta hogy megérdemelné-e az emberiség hogy eljöjjön egy idegen civilizáció,egy felsőbbrendű faj,és letarolja az emberiséget a Földről az utolsó szálig,a bolygó felelőtlen kizsákmánylásáért,tönkretételéért,állatok kiirtásáért,a békében élni képtelen pénzhajhászásért.Szerintem nem vagyunk érdemesek az életre,a Földre.

2018. júl. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:


Pff, nem semmi amit írtál, maximálisan egyetértek minden szavával. Szomorú, de ez az igazi valóság, amit leírtál, nem is nagyon lehet mit hozzátenni. :/

2018. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Általában támadás ér a véleményemért,álláspontomért.Szomorú és felháborító dolgok ezek amikről hosszú oldalakat lehetne írni..Örülök,vagyis inkább jólesik ha egyetértesz velem.
2018. júl. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!