Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hosszútávon...

Szerintetek hosszútávon melyikkel lesz boldog valaki?

Figyelt kérdés
Melyik okozna nagyobb boldogságot akár az egyetemi évek alatt, akár hosszútávon.. Bekerülni a világ egyik legjobb külföldi egyetemére, ahol az életed nem szól másról csak a tanulásról, nincsen szabadidőd, nincsenek jó bulik, stb., de nagy siker és büszkeség, hogy oda járhatsz.. Vagy járni egy top hazai egyetemre, ahol szintén lesz egy jó diplomád, de mellette kiélheted magad, a barátaiddal lehetsz, bulizhatsz, egyszóval élhetsz... Melyik?
2018. júl. 17. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Egyetem helyett külföldön vállalkozni.


Pár startup, közösségi finanszírozott újítások, utazás minden héten, fini :l

2018. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Amelyik hozzá jobban passzol. Én épp gimi utolsó évében ismertem meg a férjemet, eszembe se jutott még csak országon belül se messzire jelentkezni, mert tudtam, hogy miatta érdemes maradni. 😊 Egyébként tök jó lehetőség külföldön tanulni. De ez annyira az aktuális élethelyzettől függ, hogy így ismeretlenül lehetetlen hasznos tanácsot adni.
2018. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Mindkettőt kipróbáltam. Jártam külföldön egy nagyon jó egyetemre . Nem titkolom, de igen büszke voltam magamra, hogy bejutottam (volt felvételi vizsga) és arra az egyetemre járok. De annyira nagy volt a nyomás, az elvárások, mindenki mindenkit versenytársnak nézett és nem csoporttársnak, barátkozni alig lehetett, a bulik heyett pedig a kollégiumi szobámban ültem a könyveim felett minden áldott nap. Hétvége pedig a tanulásról szólt. A kikapcsolódásom az volt, hogy nem az 50 méterre lévő boltba mentem bevásárolni, hanem a 100 méterre lévő nagyobb üzletbe. Viszont ami még jobban megviselt, az a pénztárcám helyzete. Drága volt a kollégium, a professzorok a legújabb könyveket ajánlották, amik nagyon drágák, a szak mellett rendkívül nehéz lett volna dolgozni, mert szinte minden órám kötelező volt és reggel 7-től este 19 óráig is benn voltam. A szüleim nem tudtak támogatni és nem is vártam el tőlük. Vajas kenyéren és instant leveseken éltem.

Aztán váltottam 2 év után: hazajöttem és itt kezdtem egyetemre járni, de másik szakra. Elég volt vizsgaidőszakban tanulnom, lehetett barátkozni a csoporttársakkal, nem volt az a versengés, sokkal kevesebb stressz. A szükséges könyveket könnyen be tudtam szerezni a könyvtárból. Ráadásul az egyetem mellett könnyen lehetett dolgozni is, így pénzügyi gondjaim nem voltak.


Ha megfogadod a tanácsom, akkor ne az szerint dönts, hol lehet bulizni,mert az nem felnőtt gondolkodásmódra vall. Értelmes ember nem ez alapján választ egyetemet, hanem mert tanulni akar. Úgy dönts, hogy melyiket fogod bírni. Lelkileg és pénzügyileg hosszútávon kell gondolkodnod.

2018. júl. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Egyik sem hoz feltétlenül boldog jövőt. Itt speciel, ha valahova informatikust vagy laborasszisztenst keresnek, akkor feldughatod a valagadba a Harvardos diplomát, mert a kutyát nem fogja érdekelni, hogy hol csináltad.

Nyilván aki külföldön marad, annak nagyobb eséllyel lesz egy ilyen neves egyetemmel sikere. De igen, ott a másik oldal, hogy rámegy minden évben egy vagyon, megszakad mindenkivel a kapcsolat, csak tanulás, tanulás, kínszenvedés minden nap, aztán lehet, hogy meg se tudod csinálni, vagy nem is tudsz majd elhelyezkedni vele.

Ugyanígy az sem tesz feltétlenül boldoggá valakit, ha az egyetem mellett bulizhat meg kiélheti magát. Manapság a többség már jóval az egyetem előtt elkezd bulizni, nem kell félteni őket, hogy nem élnek eleget...

Nem biztos, hogy attól könnyebb vagy jobb lesz bármi, ha a tanulós hétköznapok után minden hétvégén berúgsz és elmászkálsz a haverokkal.

Hosszútávon meg az lesz boldog, aki ilyen vagy olyan diplomával vagy épp diploma nélkül, de jól fizető, stabil állást talál, amit nem utál...

2018. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Magyarországon nincs kimondottan TOP egyetem

2. Jó diplomához jó jegyek kellenek, ami megint csak tanulás...

3. Na azért kíváncsi vagyok melyik egyetem melyik szakáról van szó, ahol bulizgatunk, haverkodunk, élhetünk, alig tanulunk és van egy "jó" diplománk

2018. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetem meg a barátságok, hahaha 😅


Ott csak érdekkapcsolatok meg felszínes ismertségek vannak (95+%-ban

2018. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!