Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinál egy önmagát gázóral...

Mit csinál egy önmagát gázóraleolvasónak beállító ember, ha valójában nem az?

Figyelt kérdés
Azt hiszem ma beengedtem egy ilyet a kertembe. Az elejen gondolkoztam, hogy elkérjem az igazolványát, de rendes embernek tűnt, és kínosnak éreztem volna, szóval nem tettem. Mondta is nekem, hogy először van itt, es meg tudnám-e mutatni, hogy hol van a gázóra. Én készségesen segítettem, leolvasta az órát és elment. Azóta nem hagy nyugodni a lelkiismeret, hogy lehet hogy egy csaló járt nálam, es erdekelne, hogy mit tud kezdeni az információval, ha esetleg tenyleg nem jo szándékkal látogatott hozzám?

2018. júl. 23. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
manapság már telefonon be lehet diktálni az órát. nem kell ahhoz kimenni.
2018. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Felmérte a terepet.
2018. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Legrosszabb esetben lehet rabló, aki először terepszemlét végez. Járt így ismerősöm (ráadásul tolószékes). Először csak felmérték a terepet, másodjára megkötözték, kirabolták, otthagyták.

Persze nem akarom az ördögöt a falra festeni, de ha gyanakszol rá, és visszajön valamiért, még azelőtt igazoltasd, mielőtt beengeded.

2018. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A gázórát évente egyszer olvassák le, általában év végén.
2018. júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálam is próbálkozott már csaló, csak más trükkel, látta, hogy nincs érték, nem is tért vissza.

Legyél tájékozott és határozott.

2018. júl. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

A Tigáznál voltam ügyfélszolgálatos. Ha nagyon bizonytalan vagy, telefonálj be a gázszolgáltatóhoz, add meg az ügyfélazonosítódat, és az ügyintéző hölgy/úr meg tudja mondani, hogy az ő emberük járt-e nálad, mert ha igen, rögzítik a rendszerbe hogy mit olvasott le.

Az hülyeség, hogy évente csak egyszer mennek ki leolvasni az órát...

2018. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Én azt nem értem,miért érezted kinosnak, hogy egy számodra vadidegen embert "igazoltass", mielőtt beengeded.
2018. júl. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
"...de rendes embernek tűnt..." Na igen, a legtöbb sikeres csaló ilyen. És ezzel mmeg csak azt sem mondom, hogy itt is erről van szó, de minek kockáztatni?
2018. júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A Főgáz szakembereinek rendelkezni kell:

Arcképes igazolvánnyal, jól látható emblémával, előre egyetetett időpontban érkeznek.

A fentieket egy korábbi tájékoztató alapján jegyeztem meg.

2018. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!