Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen baromi önző...

Miért lett ilyen baromi önző a fiatalság?

Figyelt kérdés
2018. júl. 26. 19:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
Lazult a morál a az online felületekkel, szabadabb elvűséggel és ezért vannak olyanok akiket te leírtál.De ugyanúgy vannak komoly, felelősségteljes fiatalok, a húgom is köztük.
2018. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt látod meg, amit akarsz. Senkitől, legyen fiatal vagy idős, nem várható el, hogy önkéntesen szedje a szemetet és takarítsa a sz@rt mások után (vagy bármi mást csináljon önkéntesen). Ez nem a fiatalok dolga, az egész társadalomnak kellene megtanulni azt, hogy becsülje meg, amije van, figyeljen oda a környezetére, ne a rongálásban lelje az örömét. Ha már itt tartunk, valószínűleg a 14-18 éves korosztály végzi a legtöbb önkéntes munkát, mivel a középiskolásoknak közelező az 50 óra közösségi munka. Ezen felül rengeteg szervezet van, aki ilyesmivel foglalkozik, nálunk a városban iskolások szokták szedni a szemetet a Duna-parton, a cserkészek is szoktak hasonló programokban részt venni.


"Mondjuk arra hogy 2 ft ot nem lehet egyikőtökre se bízni de bárhol visszaéltek a helyzetetekkel a másiknak nyaltok miközben utáljátok képmutatóak vagytok"

Ez nem kor, hanem szellemi érettség kérdése. Van, aki középkorú vagy idős létére ugyanígy viselkedik.


"Nyugdíjas hölgy van cigarettacsikket szedni a parkban."

Ez sem a kortól függ. Egy nyugdíjas szedi a csikket, másik 10 meg szétdobálja.


"Isztok szülők pénzét elpazaroljátok egymást kihasználjátok és a hátrányos helyzetűeken vihorásztok."

Ezt nem lehet így kollektíven kijelenteni. Fiatalként én kevés velem egykorút ismerek, aki ilyen. Persze, iszunk, de az idősebbek is isznak. Kevés fiatalnak adatik meg, hogy a szülei annyi pénzt tudjanak alátolni, hogy még pazarolni is lehessen. Én és sok más egyetemista ismerősöm is szerény körülmények között, minimális pénzből élünk, rengetegen pedig egyetem mellett is dolgoznak vagy továbbtanulni sem volt lehetőségük, mert kénytelenek voltak egyedül biztosítani a megélhetésüket, esetleg a családjuk megélhetését. A hátrányos helyzetűeken szerintem undorító, primitív dolog nevetni, szerencsére még nem is találkoztam ilyennel.

2018. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

24 évesen én még fiatalságnak számítok? Mindegy, azért leírom, hogy miért és mikor vagyok önző.


Kezdjük ott, hogy a barátnőmet és a lakótársamat kb én tartom el. Persze őket szeretem, egy ismeretlennek egy fillért nem adnék.


Nem nyalok senkinek, a főnökömmel sem jópofizok azért, hogy elölrébb jussak.

Abban igazad van, hogy kibeszélek másokat, de azt ugyanúgy megmondom az illető szemébe is.


Önkéntes katona?!

Ne haragudj, ne valamiért nem akarok elpazarolni éveket az életemből azért, hogy Viktor csicskája legyek.


Önkénteskedjek és jótékonykodjak?

Fizessem én a sok naplopó "munkáját". Ugyanis az adományok jórésze nem a rászorulóknak megy, hanem a jótékonysági szervezet vezetőinek és "munkásainak". Apropó rászorulók. Azokra gondolsz, akik arra nem képesek, hogy elmenjenek dolgozni? Valahogy nem tetszik a gondolat, hogy én melózzak azért, hogy másoknak ne kelljen.


Én nem szemetelek, más után meg nem fogok takarítani. Arra ott vannak a közmunkások, ha nem csak a lapátot támasztanák az adómból akkor tisztaság lenne.


Az a nyugdíjas hölgy szedje csak nyugodtan a csikket, ha nincs jobb dolga.


"Isztok"

És? Neked is ki kéne próbálni, hátha ellazulnál egy kicsit tőle. Komolyan! Tudod te, hogy milyen ki_aszott (a káromkodást kihagytad a listából) finom a barna sör gyömbéres üdítővel (mondjuk kinley, vagy valami hasonló)?!


A szüleimtől évek óta nem láttam pénzt, magamat tartom már el.


És igen, vihorászok a "hátrányos helyzetűeken". Nem hat meg az alkoholist hajléktalan, sem a naplopó semmittevő éhező (cigany) sorsa. Elvégre maguk választották ezt az életet (tisztelet a kivételnek kb. 1%).


Az a baj, hogy te összekevered az önzőt azzal, hogy valaki nem egy idióta balek és nem tesz meg valamit csak azért mert az ügyeletes vezetők ezt várjak el.

2018. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a nyugdíjas hölgy azért szedi a csikkeket, hogy még a végében lévő kis dohányokat összegyűjtse és tudjon magának cigarettát sodorni belőle :(
2018. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az általánosításod rendkívül sértő. 26 éves vagyok, de 6 éve bejelentett munkahelyem van, egyetem mellett is dolgoztam már, tehát nem keveset adózom.

Az adóm egy része azoknak a rétegeknek a támogatására megy, akik nem akarnak/tudnak elmenni dolgozni, tehát rászorulók, és ugyanúgy a közalkalmazottak fizetésére is abból jut. Nem érzem, hogy a rengeteg befizetett adó és járulékok után még nekem kéne szednem a szemetet, amikor más ezt fizetésért teszi. Ennek ellenére az utcánkban nem egyszer mentem ki szemeteszsákkal és szedtem össze a szemetet, amit más hagy el.


Az adóm 1%-át mindig felajánlom, több menhelyet is havonta támogatok pénzzel, szelektíven gyűjtöm a szemetet, igyekszem kerülni a műanyag használatot, igyekszem környezetbarát tisztítószereket vásárolni. Ja, a kutyámat úgy fogadtam örökbe 20 évesen, és köszöni, jól van, jobban tartom a kutyámat, mint ahogy az ország nagy része tartja az állatait (kiteszi az udvarba, azt jóvanazúgy).


Nem tartom magam kiemelkedőnek moralitás szempontjából, de biztos vagyok benne, hogy 26 évesen több emberség és környezettudatosság szorult belém, mint sok idősebb társamba. Látom, mit csinálnak a szüleim, nagyszüleim, milyen pazarló életmódot folytatnak. Ne általánosíts, Kérdező, mert rohadtul nincs igazad. Önző emberek minden korosztályban ugyanúgy vannak.

2018. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!