Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minek ennyi rengeteg ember?...

Minek ennyi rengeteg ember? Mi értelme?

Figyelt kérdés
Túlnépesedés. Ember, ember, ember. Születnek és szülnek. Csak születnek és szülnek. Az egyiknek jó élete lesz a másiknak keserves.. stb. Szépnek születnek, csúnyának születnek, rövid fütyivel, gonoszak, jószívűek, átlagosak, zsenik, hülyék, nagy orrúak, alacsonyak, stb a végtelenségig. Mi a jó édes búbánatnak ennyi ember? Nem értem. Minek? Mi értelme ennek komolyan? Főleg mi értelme, ha mindenki csak egyetlen egyszer születik meg? Abszolút hülyeség.

2018. júl. 27. 23:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az emberiség jelenleg olyan mint egy nagy betegség amire nincs ellenszer. Én is elgondolkozom, hogy bőven elég lenne a maximum 1-2 milliárdnyi ember, akik normális körülmények között élnek.


Ráadásul a nagy baj, hogy nem a "modern" világ embere szaporodik. Ha csak a fehér embert néznénk, akkor stagnál a népesség. Viszont a mindenféle ázsiai, afrikai népek úgy szaporodnak mint a nyulak.

2018. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam már sokat. A biológiának nem tudnak sokan megálljt parancsolni. A jelennek élnek sokan, a jövőre, a tudatos család-, gyereknevelésre kevesen gondolnak.
2018. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem ez átlagban kétnaponta szokott az eszembe jutni, én is rengeteget gondolkoztam már ezen, meg még sok más értelmetlen dolgon is.
2018. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Kilences, a Gyik beszélgető fórum is, ha nem vetted volna észre. Egyáltalán nem vita témának szántam! Ha pedig annyira kényes a lelked, vagy mi akkor ne internetezzél. Fogd a plüss macidat, meg a tejcsikédet és menj szépen rajzfilmeket nézni. Minket felnőtteket meg hagyj beszélgetni.
2018. júl. 28. 14:45
 15/18 A kérdező kommentje:
Nincs itt semilyen lázadás. Csak a tehetetlenség érzése, az van! Nem csak nekem nem tetszik ez a helyzet, örülök hogy nem csak bennem merült fel ez a kérdés. Köszönet, azoknak akik őszintén válaszoltak. Ez egy teljesen jogos gondolat, sőt! Nagyon is jogos! Az oké, hogy nem tudjuk befolyásolni az ilyen dolgokat, de attól még nem fogjuk kerülni a témát. Tény az, hogy felettébb sok a nép. És az is tény, hogy túlnyomórészt mind felesleges. Én tudom, hogy a háttérben ott van valami akarat, ami miatt így kell lennie. De annyira gyűlölöm ezt az akaratot.., mert mi csak eszközök vagyunk mindannyian! Amik ezt a "szent" akaratot szolgálják. Ez annyira visszataszító! Számomra legalábbis.
2018. júl. 28. 15:09
 16/18 anonim ***** válasza:
Minden felesleges, mindennek csak egy tudatban, valakinek a lelkében van értelme, ami relatív, de ez nem baj. A baj a rossznak a létezése. A gyakorlatban persze most jó lenne leállni a szaporodással, főleg Afrika, Ázsia felé
2019. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Igazából nincs értelme. Azért van túlszaporodva ez a bolygó, hogy tönkremenjen teljesen a természet. Ez egy folyamat, és szándékosan akarja így az Isten. Így akarja megmutatni hogy az emberiség túl a tudományon és a technikákon meg túl minden találmányon át, végül a saját kipusztulását, és a Föld kipusztulását okozza! A sok műanyag meg légszennyezés meg a szemét, meg az évszakok zavara, mind emberi hiba miatt van. És hiába hogy én például kímélném a természetet, akkor is képviselem én is az egész emberi fajt. Függetlenül attól, hogy én hozzájárulok-e vagy nem. De akaratlanul is hozzájárulok én is, mert beleszülettem egy rendszerbe, és követnem kell, ha élni akarok. Nekem is használnom kell, vennem kell üdítőket például ha szomjas vagyok, vagy használom egész nap a laptopot, mert különben halálra unnám magam, és még ennyi kapcsolatom sem lenne a külvilággal. Gyereket még nem szültem, amit nem is bánok. Mindenki aki gyereket szül, az egy fogyasztót szül! Annak a gyereknek sok műanyag játékra lesz szüksége, sok nedves törlőkendőre, eldobható pelenkákra, műanyagos üdítőkre, nejlonokra stb. Tudom sértően hangozhat mindez annak aki gyereket akar, vagy már van neki, de ezek akkor is tények. És örökbe fogadni sem akar senki, mert mindenki a saját véréből való gyereket akar, ami érthető is, persze, de amúgy felesleges mert elhagyott babákat fogadhatnának örökbe. Szerintem épp ideje lenne már korlátozni a szülést, persze sajnos ehhez nekem nincs hatalmam. Ha lenne hozzá hatalmam, szigorúan korlátoznám. Na de mindegy, szóval ez direkt van így, az a lényeg. Ez most a túlnépesedés korszaka. Ez van. Megesszük a világot, felélünk mindent, és cserébe szinte semmit nem adunk vissza sem a bolygónknak, sem a természetnek. Csak elveszünk.
2019. jún. 12. 20:48
 18/18 anonim ***** válasza:
Lehetne úgy is üzemeltetni a gazdaságot hogy ne legyen káros de nem fogják mert "nem éri meg"
2019. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!