Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a cigányokat...

Hogyan lehetne a cigányokat (bocsánat, romákat) rávenni arra, hogy dolgozzanak?

Figyelt kérdés
Mert én egyre inkább úgy látom, -de nem csak én, hanem szinte már mindenki-, hogy ez nekik tök jó és kényelmes, hogy nem dolgoznak, minden ingyen és rögtön, de azonnal jár nekik! ÉS A KISUJJUKAT SEM KELL MOZDÍTANI ÉRTE! Egyszer hallottam, hogy az egyik település polgármestere közmunkához kötötte a segélyek utalását. Szerintem ez egy nagyon jó kezdeményezés.
2018. aug. 1. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
A cigányság jelentős része dolgozik. Éppen úgy, ahogy a nem cigányok. Se jobban, se rosszabbul. A többi link semmirekellővel meg nem tudsz tenni semmit, ők inkább ki-be járnak a kóterba, mint hogy lapátot, kapát ragadjanak.
2018. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdező, a probléma ott van, hogy amilyen hátrányból indulnak az életben, sokuknak esélye sincs, hogy normálisan tudja, hogy mi az hogy munka. Mert hogy ha akarna is dolgozni, fel sem veszik. Nem úőgy indulnak ezek az emberek mint a más etnikumhoz tartozó emberek.


Tudod a közmunkáról is meg van a véleményem, de nem ám pozitív. Mert ha közmunka, akkor minimum a kötelező minimálbér, és ne az éhbér.


Szóval mielőtt bárkit megszólsz, előbb gondolkodj, nézd át alaposan a dolgokat, és ne a csőcselék szövegével kezd.

Vagy ha kezded állj mellé pólyíás korától, tanítsd meg az alapokra, neveld, oktasd, hogy csak annyi hátránya származzon a származásából, amennyi a bőrszine miatt éri.


ui: Nem vagyok roma, de nekem ez a véleményem.

2018. aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

De hát pont a közmunkával rá vannak kötelezve. Ennél többet nem lehet tenni már, tényleg csak a betartatás van vissza (mivelhogy ugye sok helyen csak aláíratják a jelenlétit, hogy az önkormányzat megkapja utána a támogatást, valódi munka nincsen).


A családtámogatás és egyéb segélyek nem azért járnak, mert cigányok, hanem mert magyar állampolgárok. Neked is jár, ha megpályázod, és olyan helyzetben vagy!

Az már más kérdés, hogy elisszák a családi pótlékot és egyebek...

2018. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Tudom, hogy ez egy elég népszerűtlen válasz lesz de ez van: sokszor nem is a munkakedv hiányzik, hanem egyszerűen a munkáltatók nem akarnak cigány alkalmazottat.

Pl emlékszem még diák koromban sokszor jelentkeztem boltokba árufeltöltőnek és mikor állásinterjúkra mentem mindig találkoztam cigányokkal, akik szintén az állásra jelentkeztek, de tudod hány cigány munkatársam volt életem során? Nem sok.

De tényleg. Hány cigány kasszást láttál életedben? Én még egyet sem, pedig jelenleg megyeszékhelyen lakom, ahol sok bolt van, és rengeteg boltban meg is fordulok. Most melyik a hihetőbb? Az, hogy soha egy cigány sem pályázott az állásra, vagy az előítéletek miatt nem akarják nekik adni a munkát?


Egy másik eset: családom egy része kis városban él, és ott volt egy olyan lehetőség, hogy szakácsokat kerestek egy a város melletti újonnan nyíló kis üzembe (nem tudom, mi volt az pontosan). A munkaadó elmondta, hogy aki elvégez egy szakácstanfolyamot, annak gyakorlatilag garantált a munka, és a városból el is mentek 3-4en a szomszédos nagyobb városba, hogy meglegyen a szükséges végzettség. Gondolom kitalálod a történet végét: a magyarok mellett egy cigány is elment a tanfolyamra, és kit nem vettek fel végül? A cigányt.


A probléma az, hogy senki sem akarja azzal beégetni a kis munkahelyét, hogy valami Kolompár Akhilleuszt alkalmaz, márpedig így nehéz boldogulni. Magyar mentalitás, hogy minden kényelmesebb a munkánál. Pl a saját két szememmel olvastam nem egyszer ezen a fórumon, hogy vannak olyanok, akik komolyan azt hiszik, hogy hajléktalannak lenni kényelmesebb, mint bemenni napi x órára egy munkahelyre.

Segélyeken sem könnyű élni - legalábbis nem mindenkinek - az pedig, hogy még ezt is meg akarják vonni számomra embertelen. Pláne úgy, hogy ez meg sem kottyanna egy normálisan funkcionáló országnak, ahol nincs olyan mértékű korrupció, mint itt.

2018. aug. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Nekem pl. kapásból 5 magyar ismerősöm van, akiket nem lehet rávenni a munkára, pedig rég felnőttek. :D Szóval ennyire azért ne általánosítsunk.
2018. aug. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Irodán vagyok egy kisebb cégnél, az üzem nagy, sok munkást keresünk. Nincs nagy elvárás, 8 általános elég, meg egy tesztet kell kitölteni, nagyjából általános iskola 2. osztályos szint.

Mindenféle rasszizmus vagy előítélet nélkül, nagyon sok cigány jön jelentkezni. Sokkal több, mint magyar. Csak az a baj, hogy már a teszt első oldalán el szoktak bukni, arról nem beszélve, hogy már a megjelenésükkel kiakasztják a HR-eseket.

Vannak köztük olyanok is, igen, akik már első nap feljönnek az irodába, hogy kaphatnának e előleget, meg olyanok, akik 1 hét után táppénzre mennek, elkésnek, nem jönnek be, fizetéskor meg üvöltve verik az ajtót, hogy miért nem kaptak nettó 200-at a betanított gyári munkáért.

De vannak olyanok is, akik elvannak, csinálják, amit mondanak nekik, nem balhéznak, próbálkoznak, szeretnének dolgozni, csak nem megy nekik, mert összekeverik az anyagokat, rosszul számolnak, nem tudják kitölteni a papírokat, stb.

Van a cigányságnak is egy olyan rétege, ahol konkrétan mindenki mindenkinek a rokona, a szülők unokatestvérek, stb., rajtuk látszik is, hogy (már bocsánat a kifejezésért) beltenyészet. Szegények akkor sem tudnának okosak lenni, ha akarnának, mert visszamaradottak.

Szóval nem mindegyik tehet róla, van, aki konkrétan semmilyen munkát nem képes megcsinálni rendesen, még ha próbálkozik, akkor sem.

2018. aug. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném, mielőtt bárki azt hinné, hogy alapból nem veszünk fel cigányokat: DEHOGYNEM. Ha normálisan felöltözve, köpködés és dikmámorézás nélkül be tudnak jönni és kitöltik a tesztet legalább 60-70%-osra, akkor már kapnak lehetőséget, és a kutyát nem érdekli, hogy cigányok vagy nem.

Csak ez nagyon kevésnek szokott sikerülni.

2018. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt megsajnálnánk őket azt azért ne feledjük el, hogy a munkamoráljuk azért nem mindig olyan mint kéne.


Pároméknak kertészetben gyakran kell idénymunkásokat alkalmazni. (barackszedés, bálapakolás, tehát klasszikus fizikai munka, nem szükséges hozzá semmilyen végzettség)


Sosem nézik a jelentkezők bőrszínét, naponta be is jelentik a dolgozókat, és valahogy mégis az 1-2 hetes bálázás második harmadik napján a legtöbb kisebbségi munkás felszívódik. (nem is szoktak szólni, csak nem jönnek be dolgozni, a munkáltató meg kereshet hirtelen valakit) Vagy volt, olyan, hogy ásásra felvettek egy kisebbségi testvérpárt dolgozni, harmadik nap már mentek is a páromhoz, hogy ők "szeretnének jönni dolgozni mert a fizu az jó (egy hónap alatt a közmunkás bér legalább 2x kapták volna tisztán) de nem akarnak ásni mert az nehéz, keressenek nekik másik munkát." Párom értetlenül nézett, hogy "helló ez a munka lett meghirdetve, erre jelentkeztek, ha nem tetszik arra van az ajtó". Még ők voltak megsértődve, és hisztiztek, hogy "akkor inkább mennek a közmunkára fele annyiért mert ott legalább hamar (du 2 óra) hazaérnek és nem fáradnak el... :S


Szóval nem a munkáltatókat kell feltétlen szapulni. Ha valaki nem úgy áll a munkához ahogy kéne, akkor (bőrszíntől függetlenül) miért kéne alkalmazni?

Ha neki jobban megéri minimálbérélt (40.-50. ezer forint) "napozni" a közmunka programban, miközben rengeteg helyen keresnek fizikai munkásokat (főleg nyáron mezőgazdasági munkára, gyümölcsszedésre) akkor utána én nem fogom őket megsajnálni, hogy milyen "szegények"...

Nyilván tisztelet a kivételnek, de ezt látni ritkábban...

2018. aug. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszolónak, aki azt írta, hogy sok cégnél nem kedvelik a cigányokat igaza volt. A cég, ahol apám dolgozik szokott alvállalkozókkal dolgozni, sok fizikai munkásra van szükségük. Nemrég egy roma származású alvállalkozójukról derült ki, hogy nem jelentette be a szintén roma alkalmazottjait (nyilván szerencsétlenek nem tehetnek róla), emiatt az összes cég sz#rban van, aki valaha alkalmazta őket (bankszámlák zárolása, teljes átvizsgálás, stb.). Ennek ellenére sok romát foglalkoztatnak, a városunkban vasútépítésnél többségében ők dolgoznak, a szomszédunkban is az építkezésen sok roma kőművest látni. Aki akar közülük dolgozni, az el is megy és sokuk tisztességesen is csinálja a munkáját, mert nekik sem érdekük, hogy kirúgják őket. Aki pedig nem hajlandó dolgozni, az lehet cigány vagy magyar, a Jóisten nem fogja tudni rákényszeríteni, hogy egy lapátot a kezébe vegyen.
2018. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok cigány van, aki akarna, tudna, de egyszerűen sehol sem tud dolgozni, nem veszik fel. Sajnos egy részük eléggé le van szakadva az általános kultúráról, az életet hasonlóan képzelik el, ahogy az ő nagy családjaikba, közösségeikben működik. Ott mindenki belekerül egy hierarchikus rendszerbe, ahol többnyire egész életében megmarad, míg a fehéreknél ez ha van is, akkor is egy lenézett életvezetési forma. Ott a első dolgok a rokon és a család, ami szegényebb helyeken nagyon megnehezíti a személyes fejlődést. Volt régen egy cigány barátom, vele alig áltak többé szóba a faluban, miután egyetemista lett. Nagyon sok a konzervatív cigány család, ahol a gyereknek választania kell: vagy karrier, vagy család. Így nehéz kitörni még csak egy faluból is, nem h más megyébe, más országrészbe költözni.


Ezt az egészet szvsz ott kell kezdeni, h megismerjük, és nem lenézzük egymás szokásait.

A 70es években volt nagyon hasonló helyzetebn az amerikai feketék többsége. Ők ezt elég jól megoldották, rájöttek, h érdemesebb divattá emelni a feketék zenéjét. Menő lett a blues, jazz, funky, aztán költészeti forma a rapszöveg. (nem egy egyetemi kurzus van, ahol az irodalmárcsemeték Tupac és Method Man szövegeket tanulmányoznak)


Részünkről el kellene fogadni a cigány kultúrát, részükről megismerni a fehér társadalom működését, és eligazodni benne. pl ez az egész ott kezdődik, h nem undorodni a ladás, cigányzenét bömböltető gyerekektől. Ha ez sikerül, részéről már elveszti az élét a lázadás, és pl ezen a ponton képes lesz a normális viselkedésre. Továbbá több Pixa, Parno Graszt, Kiss Grofo, Nótár Mary, Bohemian Betyars, vagy akár Csíkzenekar kellene nekünk. popzenévé kell tenni a modern cigányzenét.


Valahol el kellene végre kezdeni a másik megismerését, és elfogadását. Nem retardált Győzikéket mutogatni a tévében, mert az átlag cigány család egyáltalán nem ilyen. Ő egy színész egy szereppel.

Érdekes gondolatkísérlet, h mi lenne, h a közember fejében egy dolgozó apából, lányait féltő anyából, babonás nagymamából, büszke nagyapából álló család képe lenne? Mert az átalag cigány család kb ilyen. Nem hozna annyi nézettséget, viszont a fehér ember részéről élét vesztené a büdöscigányozás, és a cigányok sem éreznék magukat kívülállónak.

A cigány mulatós mainstreambe emelésével szerintem egy jó irányba indultunk el (pixa), vagy pl érdemes megnézni Saiid idevágó videóit. Neki, úgy tudom, egy teljesen értelmes cigány barátnője van, legyen ő a példa.


Jelenleg pénz jár a semmittevésért, és teljesen megéri gyerek szülni a semmibe. A családsegítő szervezeteket leépítik, a forrásaikat megnyirbálják, a működésüket ellehetetlenítik. A magyar jogrendszer tökéletes táptalaj az asszimilálódáshoz, egyre mélyíti a szakadékot a középosztály és a szegények közt. Tehát kulturálisan látom a pozitív változást, jogilag viszont már nem csak elfordulunk, de tenyésztjük a problémát. A cigányság szegényebbik felének a mai magyar politikában már semmi más funkciója nincs, mint a bérszavazat, és a segélyek belapátolása.

2018. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!