Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A halálvágy hogyan “orvosolható”?

A halálvágy hogyan “orvosolható”?

Figyelt kérdés

2018. aug. 13. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Élettel.

Azért van halálvágyad, mert nincs miért élned. Ha megtalálod azt ami/aki miatt érdemes élned elmúlik a halálvágyad. Problémáid mindig lesznek, de ha van célod, van amit fájna elveszítened akkor nem fogsz többé halálvágyat érezni.

2018. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Apám és a barátom miatt nem kötöm csak fel magam. Kettőjükért élek, mégis halál vágyam van minden egyes nap.
2018. aug. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha rájössz, hogy a halálodig még mennyi jó dolgot tudsz csinálni. Ez az egy életed van, és úgy éled, ahogy akarod. Nem kell másoknak megfelelned. Úgy élj, ahogy neked jó. Ha azt mondják, menj egyetemre, mert okos vagy, de te imádsz autót szerelni, akkor tedd azt. Ne mások irányítsanak, menj a szíved után.


Ezen kívül legyen egy folyamatosan bővülő "bakancslistád", amire felírod, miket szeretsz az életben. Mit szeretsz enni, inni, csinálni, hová szeretsz elmenni, melyik sportot űzöd/űznéd szívesen, milyen helyeket látogatnál meg, milyen programok érdekelnek. Mi az, ami közben boldognak érzed magad. És ne várj vele, amikor akarod, csinálj meg valamit a listáról, és pipáld ki. (Ettől még máskor is csinálhatod, de jól fog esni, hogy ott már van egy pipa is.) :) Lehet ez kis dolog is, vagy nagyobb. Nekem például apróság, de jólesik éjjel a csillagos ég alatt biciklizni, majd egy tisztásra kifeküdni és csak bámulni fel a végtelenbe. Vagy csak beülni egy jó cukrászdába, és enni egyet a kedvenc sütimből. A boldogság nem egy cél állapot, hanem egy olyan dolog, amit a kis dolgokban találsz meg, miközben az életedben jönnek-mennek a jó és rossz dolgok egymást váltva. Nem kell elmenekülni, mert mindig lesz mi miatt aggódni, és mindig lesz minek örülni is. Az örömökért te magad tehetsz a legtöbbet, apró dolgokkal.

2018. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs olyan dolog amiben örömöt lelhetnék. Nem szeret senki, egy ocsmány ember vagyok, egyedül vagyok és teljesen el vagyok nyomva.
2018. aug. 14. 20:40
 5/6 anonim válasza:
Ismeros helyzet. Velem mar evek ota ez van. Nagyon ritkan er egy kis orom ebben az eletben, de gyulolom az eletet. Nem is elet ez, csupan letezes. Mar nem elek, csak letezem. Csak a csaladombol 1-2 emberre gondolok, legfokepp anyamra. Megtennem mar vegre, csak en az a tipusu ember vagyok, aki sosem akart masnak rosszat okozni. Es tudom anyanak milyen szornyu lenne. Ez tart vissza tole. De mar nem sokaig fogom birni, osszeroppanok. Orvoshoz nem akarok menni, mert kiderulne mi is van velem. Inkabb titkolom, magamban tartom, tudom.. akkor ne is sajnaltassam magam. Nem teszem. Pusztan tudom ezen mar nem lehet segiteni es beletorodtem. Aztan nem tudom mikor borul el veglegesen az agyam. Addig probalok kitartani. Nem vagy egyedul. Engem ez a halalvagy mar korulbelul 4 eve kisert. Csak gyavak vagyunk es felunk. Pedig erezzuk, hogy jobb lenne nekunk, ha nem elnenk. En ezt akarom elerni, de mint latod nehezkes. Probald a te oromodet keresni a dolgokban. Beszelgess hasonlo "helyzetu" emberekkel. Es lehet pont ti fogtok egymasnak segiteni. Kitartas! Nekem is irhat barki, de csak komolysaggal. 17/L
2018. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező és 5-ös!

Azt ugye tudjátok, hogy a hozzáállásotok és a gondolkodásmódotok befolyásolja az életeteket? Ha csak negatív gondolataitok vannak, ne csodálkozzatok, hogy mindig rosszul érzitek magatokat és rossz dolgok történnek veletek. Nem lehet mindig rossz és mindig jó sem. Az életben ezek váltakoznak, nektek csak meg kell ezt érteni. Észre kell venni az életben a jó dolgokat is, amik nem nagy dolgok, csak apró örömök, szépségek, de meg kell őket becsülni. Minden kis jónak tudni kell örülni, és nem arra kell figyelni, hogy mi rossz, mi fáj, mi nem tetszik.

Sosem késő megváltoztatni az élethez való hozzáállást.


Aki beszélgetni szeretne, keressen nyugodtan, de csak az, aki komolyan veszi, amit leírtam. Aki csak szórakozna, az kíméljen...

2018. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!