Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az olyan ember nem tudja...

Az olyan ember nem tudja becsülni igazán a pénz értékét, aki soha nem tapasztalta meg a hiányát?

Figyelt kérdés

Aki olyan családban nőtt fel, hogy soha nem kellett hiányt szenvednie semmiben, kevésbé becsüli meg a pénz értékét, mint aki nagyon szűkös anyagi körülmények között nőtt fel? Nem gazdagságról beszélek, csak akinél soha fel sem merült, hogy nem tudják befizetni a csekkeket, nem ehetnek ami jól esik, nem tudnak új ruhákat venni vagy új műszaki cikkeket, ha valami elromlik. Vagy akinek soha nem kellett azon gondolkodnia hogy kezdje el az életét, mert a szülei anyagilag akár felnőttként is támogatják, ha szükséges.


Máshogy áll a pénzhez az ilyen ember? Kevésbé fontos számára és kevésbé becsüli meg vagy lehet pont fordítva lesz?


2018. aug. 13. 18:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
* és ugyanúgy az anyja apja sem érti, nonszensz.
2018. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Akinek nem volt hiánya soha, az ugyanolyan harácsoló lesz mint a szülei ha erre vagy kíváncsi."


Ez csak előítélet.


"Nem jó különben összehasonlítgatni a szegényt meg a gazdagot mert teljesen más külső, belső, tradicionális értékrend szerint élnek, élünk."


Hogy milyen értékrend szerint él valaki, az választás kérdése. Az viszont nem, hogy milyen anyagi körülmények közé születik.


"Én pl.nem tartom jó dolognak, hogy valaki aki pénzes nem diákmunkázik"


Sok gazdag ember is elküldi diákmunkázni a gyerekét, mert ugyanígy gondolja.

2018. aug. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
# 12: Ismerek ilyen embert embereket azért írtam amit írtam, nem véletlenül.
2018. aug. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg másmilyeneket is ismersz, csak őket nem veszed észre olyan könnyen, ezért próbáltam rájuk felhívni a figyelmedet.
2018. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!