Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki külföldre költözött,...

Aki külföldre költözött, hogyan vágott neki? Van aki most tervezi?

Figyelt kérdés

2018. aug. 14. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm a családjával együtt ment. Én is tervezem, de majd csak pár év múlva, tanulni mennék aztán ott ragadni.:D
2018. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most tervezem lehetőleg egyik angol nyelvű országba. A napokban kerékpároztam Ausztriában ahogy régen is szoktam, és egyik csendes faluban találtam egy méhészetet ahol alkalmaztak is volna, csak lehetőleg nem németül akarok megtanulni munka közben. A méhészet stimmelt volna mert azt meg akarom tanulni. Így fogok más országban is munkát keresni. Kőkorszakinak tűnhet az informatika korában, de működik.
2018. aug. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdemes tanulni az ország nyelvét. Aztán ki kell menni az országba nyaralni, infórmációt szerezni. Végül pedig neten keresztül keresni munkát, iskolát. Rengeteg álláshirdetés van, általában nagyon nehéz, de ha kitartó valaki, akkor nem lehetetlen. Persze függ a szakmától is.

Pénzt is jó gyűjteni, én 2006-ban költöztem ki, de akkor is egy jó 600 000 Ft kellett alapnak.

2018. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy külföldi multi magyarországi leányvállalatánál dolgoztam (SSC). Pár évvel később megpályáztam egy állást az egyik angol irodánkban, interjúztam, felvettek, költöztem. Nem támogatott a cég anyagilag vagy lakással, de legalább volt biztos munkám, így szépen összepakoltam egy bőröndöt, eladományoztam/eladtam minden ingóságom és kiköltöztem, ott már mindent én intéztem magamnak (albérlet, bankszámla, adószám, stb.). Nem egy bonyolult dolog, hiszen beszéltem a nyelvet. Mondjuk onnan is elköltöztem 2 év után, mert nagyon rosszul éreztem magam az országban, főleg az emberek miatt. Így felmondtam, összeszedtem a cókmókom, átjöttem Írországba, egy hét alatt volt albérletem és munkaszerződésem is. Ennek már 6 éve, azóta is imádok itt élni.
2018. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jelentkeztem egy szakmai állásra brutál fizuval, és aztán odamentem dolgozni, amikor felvettek. A többi az kiküldetés volt.
2018. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!