Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kölcsönadtam pénzt egy ismerős...

Kölcsönadtam pénzt egy ismerősömnek és 1 hete nem adta meg. Hogyan hozzam fel neki a témát?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm - akivel egyébként már nem nagyon tartjuk a kapcsolatot - kölcsönkért tőlem 25 ezret, mert elmondása szerint nem fizették ki rendesen a munkahelyén. Azt ígérte 1-2 napon belül megadja, mert addigra lesz fizuja. Azóta eltelt 1 hét és nem hallottam felőle, a pénzt nem küldte. Hogyan jelezzem neki, hogy ideje lenne visszaadni, mert nekem is szükségem van rá?

2018. aug. 15. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a legjobb ha egyenes vagy mert másképp csak megy a sumákolás a napok meg telnek pénzt pedig nem látsz.
2018. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%

Nekem 21 éve nem adták meg ugyan ilyen pénzösszeget, és akkor most ez miatt verjem magam?:D Ha neki szüksége van rá, ám legyen, nem fogok a Dunának menni ez miatt,( sem hisztériázni, sem cirkuszolni sem) semmi miatt:)


Több is veszett Mohácsnál.

2018. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem tudom ilyen könnyen venni, most készülünk az esküvőre így minden fillér számít :(
2018. aug. 15. 13:18
 4/14 anonim ***** válasza:
4%

3 Húsz éve, ez egy fél havi fizu volt, és nem csináltam ügyet belőle. Ma meg 1 nagyobb bevásárlás.


Légy nagyvonalú.. az mindig kifizetődik hosszútávon.

2018. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Egy lehetséges forgatókönyv: "Halló Józsi, te vagy az? Figyu, egy hete kölcsön adtam neked huszonötezret, most már szükségem lenne arra a pénzre, úgyhogy találkozzunk holnap délelőtt, átvenném tőled a pénzt."
2018. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek adsz kölcsön ismerősnek?? Még csak nem is rokonod vagy barátod. Tiszta hülye vagy. Ráadásul te sem vagy gazdag neked is kell a pénz. Egy valamit tehetsz felkeresed es koveteled a pénzt.
2018. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyíltan és egyenesen kérdezz rá, más módja nincs. Legközelebb pedig tartsd észben azt az aranyszabályt, hogy ha már muszáj kölcsönadnod valakinek, akkor csak annyit adj, amennyit nem sajnálsz, ha esetleg elúszik, mert ez mindig benne van a pakliban.
2018. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

2-es sokalnál nem elhanyagolható összeg 25e ft sem. Mondjuk akkor meg miért adott kölcsön, főleg, ha esküvőre is kell? Ráadásul egy olyannak aki csak ismerős és nem is nagyon vannak kapcsolatban?

Aki kölcsön kér, megigéri, h pár napon belül visszaadja, aztán meg sumákol, fel sem hív, hogy bocsi kell még pár nap mire lesz pénzem, akkor elég egyértelmű, hogy arra már keresztet lehet vetni.

Egyszer rákérdeznék, aztán ha halaszt vagy kibúvót keres az illető, többet nem, ez bizony tanulópénz volt.

2018. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem szabad odaadni a penzt :)
2018. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kimondod, hogy szükséged van a pénzre, és tanulsz belőle, hogy nem adni kölcsönbe (semmit sem).
2018. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!