Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy ismerősömnek kölcsönadtam....

Egy ismerősömnek kölcsönadtam. Nem írtunk róla papírt, és nem akarja visszaadni. Mit lehet csinálni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Be tudom hajtani, vagy erre ihatok vizet? Akik tudnak róla, hogy pénzt adtam neki, azok sem látták, hanem tőlem tudják. Tanulópénz?
2010. okt. 10. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Bíró előtt bizonyítani kell vagy tanúval, vagy írással, vagy elismeri a kölcsönvevő..
2010. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ismered a mondást?

" A szó elszáll,de az írás megmarad"

Ha nem hajlandó fizetni,és lenne értelme akkor fenyegesd meg..Ha nincs értelme a fenyegetésnek,"beverem a szád" ígéretnek,akkor vedd úgy,hogy tanulópénz volt..Legközelebb nem adsz senkinek kölcsönt..

Én mindenesetre ha nem fizetne lejáratnám mindenkinél.Feltenném az Iwiwre,facebookra,szinte minden olyan oldalra ahol sok ismerős is láthatja..

2010. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem akarja? Véletlenül eltörik a karja!
2010. okt. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Hát idióta fszság volt nem írni papírt. Jogilag nem tudsz mit csinálni, de a sors keze kifürkészhetetlen. Az ismerősödet érheti pl egy kis baleset. :)
2010. okt. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Kis idő múltán még egy kis baleset.

Tudom, csúnya dolog, meg nem törvényes, de a babaruha visszajár.

2010. okt. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Abból neki még nem lesz pénze,hogy "eltörik a karja"...

A barátom is így járt 950 ezret adott valakinek.Így,papír nélkül.

Miután "valahogy " visszaadná,utána kell jól megverni.

Ez lesz a kamat !!!

2010. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!