Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez normális IQ szint? Lehetség...

Ez normális IQ szint? Lehetséges, hogy butulok?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Már körülbelül fél éve néztem egy IQ tesztet, akkor 128 volt aztán pedig éreztem, hogy mintha butulnék, ez alatt azt értem, hogy meg kell néznem olyan szavaknak a helyesírását amit régebben tudtam...volt amikor azt írtam, hogy ojan...persze rájöttem, hogy hülyeség így de így is megfordult a fejemben, hogy így kell írni....Meg persze néha nem jutnak eszembe tök alap szavak és régen csak úgy hadartam a mondatokat most már pedig erősen el kell gondolkoznom rajta, hogy jól fogalmaztam-e meg magamban...És az alap matek műveleteket sem tudom olyan gyorsan össze adni mint régen, akkor már szinte rávágtam a helyes megoldást...A mostani IQ-m 106-107 Három helyen végeztem IQ tesztet ott kettő helyen 106 lett és egy helyen 107...Ez még azért jónak számít?Hogyan lehet megállítani a "butulásomat"?

#Butulok
2018. aug. 15. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Pl. ha itt érdeklődsz, az már a butulásodnak a jele...
2018. aug. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
nekem 80 .magyarul átlag alatti:-D
2018. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2018. aug. 15. 13:57
 4/18 A kérdező kommentje:
#1 Akkor mond meg hol máshol érdeklődjek... :D
2018. aug. 15. 13:58
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

A helyesírásnak semmi köze az IQ-hoz... A szelektív memóriának sem. A mateknak sem, én matek tagozatos voltam és az IQ-m 155 fölötti (pontosabban nem adta meg a teszt), de egy számjegyű számok összeadását is képes voltam elrontani matekdogában, erre az osztály legjobbjai hajlamosak voltak. Logikában voltam jó. Az IQ velünk született, nem a lexikális tudást vagy gyakorlottságot jelenti (persze egész ifjan még nem tudnánk válaszolni a kérdésekre s nem tudunk olyan logikusan gondolkodni, de attól még nem egy dinamikusan változtatható tulajdonság ez).


A tesztbeli romlás nem jó jel, de nem tudom, mennyire megbízhatóak voltak azok a tesztek, illetve milyen állapotban voltál te. Fáradtan én is tuti rosszabb eredményt érnék el.


Lehet, hogy butulsz, de ennyiből még nem lehet tudni.

2018. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
37%

agyrákra jellemző ilyesmi, de reméljük nem

amúgy 106 még átlag fölötti

az IQ teszteken fáradtságtól/stresztől vagy bármilyen problémától függően nem tudod mindig a maximumot nyújtani

2018. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Egy adott ember IQ szintje ekkora mértékben nem változhat. Itt tesztmegbízhatósági hiba lehet. Milyen teszteket csináltál?

Egy kis feledékenységből nem kell ügyet csinálni, a korral nyilván csökken a teljesítőképesség. De recept nélküli Bilobil tablettával próbálkozhatsz az agyi vérellátás javítására.

2018. aug. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!És ha fáradt vagyok akkor elképzelhető ilyen mértékű csúszás?Mert mindegyiket estefele végeztem...de érezhetően is mintha egyre tompább lennék szellemileg...
2018. aug. 15. 14:04
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Szerinted akkor ennyi csúszás lehetett a fáradság miatt?
2018. aug. 15. 14:06
 10/18 A kérdező kommentje:

[link] Ezen csináltam kettőször egyszer 106 lett másodszor 107

Majd egy másik teszten szintén 106 lett :(

2018. aug. 15. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!