Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szégyelnivaló, hogy cigány...

Szégyelnivaló, hogy cigány vagyok? Szakítanom kellene, hogy minden rendben legyen?

Figyelt kérdés

Kétgyermekes anyuka vagy és együtt élek egy férfival, akinek van egy fia. A gyerek nálunk volt láthatáson, de a gyerek anyja és a párom anyja elvitte. Miután már náluk volt a gyerek beszéltek a párommal telefonon, aminek az volt a vége, hogy "menj a cigány k rvádhoz". Ezt az anyja mondta. Tudtam, hogy utál, de hogy a láthatást is megfúrja csak azért, mert az vagyok, ami... Nem gondoltam volna. Attól tartok, ez mindig így lesz már, amíg én itt vagyok.


Rossz ember lehetek azért, mert cigánynak születtem? Szakítanom kellene, hogy ne álljak a gyerek és az apja útjában?


2018. aug. 17. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nem vagy rossz ember önmagában ezért, azonban az emberen az egyik legkönnyebb támadási felület a faji hovatartozása, így ha valaki utál téged, nagy eséllyel vághatja hozzád, mivel a cigányoknak meglehetősen rossz megítélése van Magyarországon, így egy különösen negatív asszociációt hordoz magában.

Mindegy, hogy mi lennél, akkor is szidalmazna, mert együtt vagy a volt férjével. Ha kövér lennél, akkor dagadt disznónak hívna, ha elállnának a fogaid, mást mondana, stb.

2018. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szidhatnak engem, ez csak őket minősíti, mert ismeretlenül ítélnek. Én csak a gyereket sajnálom, mert én is oka vagyok annak, hogy elvitték. Ezért vettem fontolóra, hogy szakítanom kellene. Az apa-fia kapcsolat fontosabb, mint a kettőnké.
2018. aug. 17. 10:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogy kéne szakítanod.
2018. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Cigány vagy nem? Akkor meg mit zavar, ha azt mondják rád. Miért nem a kurv* szón akadsz ki? Nem sajnáltatni kéne magad, hanem állj ki az igazadért. Ennyire egyszerű. Szakítani pedig emiatt nem kell. Attól függ a párod hogyan áll ehhez.
2018. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Természetesen ő mellettem áll, de eközben a gyerek sérül lelkileg.

Engem az nem nagyon érdekel, mit mondanak rám, hanem hogy emiatt a láthatást is inkább megszakítják.

Nem mehet a kapcsolatunk a gyerek rovására. Ő nem akar engem itthagyni, az apja is mellettünk van (tehát elfogad), de az anyja utál és ezért a gyerek anyjánál fúrja a saját fiát. Ez a baj.

2018. aug. 19. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!