Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik külföldre költöznek jobb fizetés reményében?

Figyelt kérdés

Titok, nem titok, Magyarországon lehetetlen megélni. Egy olcsóbb albérlet egy városban min. 70 ezer, ezt pedig az itthoni fizetésekből egy ember képtelen fenntartani, mert jobb esetben is keres 120 ezret. Ezt a fizetést leginkább vidékre értem, Budapesten esélyesebb, hogy pár tízezerrel jobban keresnek, de az ottani albérletek árait elnézve minden ember hazavisz zsebben havi félmilliót :D

Azért tettem fel a kérdést, mert az ismerőseim körében sok középkorú háborog amiatt, mert az én testvérem pl. külföldön él és dolgozik. Nem tagadom, meg vannak az igényei, szereti a márkás cuccokat, szóval kell is számára a pénz, de miért baj, ha az ember nem veri a fogához a garast? Itthon oké, hogy megnézzük mi mennyibe kerül és havi egyszer még a Pepsit is bűntudattal veszem meg, mert úristen, 440 ft!!! Nemrég pedig egy fiatal lányt oltottak le interneten, mert volt képe leírni, hogy egy pár ezer forintos kávéfőzőt se tud venni magának...

Engem nem bánt, ha valaki kinn él. Tény és való, hogy én nem tudom elhagyni ezt az országot, mert szeretem. Mégis tisztában vagyok azzal, hogy ha valaki erre adja a fejét, az okkal teszi, nem pedig azért, mert ki akar tolni másokkal. Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa. Ettől senkit sem bélyegzek hazaárulónak, mert aki kinn él, mind büszke a magyarságára, ugyanolyan magyar marad egy másik országban.


Ti mit gondoltok erről? Elítélitek azt, aki külföldön dolgozik? Mit tennétek, ha itthon már tényleg nem tudnátok megélni? Addig mennétek munka után, amíg össze nem jön valami vagy csomagolnátok és repülőre szállnátok? És akik jelenleg is külföldön élnek és dolgoznak... Hiányzik nektek a magyar levegő? És itt nem a politikára, munkahelyre gondolok, hanem a magyar környezetre, ismerősökre, a helyre, ahonnan kiszakadtatok.



2018. aug. 18. 13:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
37%
Mit gondolok erről ,nagynéném kint van vendéglátoiparban ,új autott vettek hamarosan lakást is ,és még pénzük is marad a párjával ,szerintem a számok magukért beszélnek.
2018. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%

Én nem tartom hazaárulónak, aki kimegy külföldre. Az én családom is kinn lenne, ha Anya nem lenne ugyanilyen "nagy magyar" a #Énnemmegyeksehovaittélekésitthaloktihazaárulók hozzáállással.


Nekünk sem a pénz lenne az első számú ok, hanem a már említett "tipikus" magyar mentalitás. Ebből Anyámat és a húgomat leszámítva mindenkinek elege van a családban.


Mert bocsánat, de hiába vagyok nagyon büszke a magyarságomra, én nem bírom a "dögöljön a szomszéd tehene is" elvet....

2018. aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%

Én meg alapban nem értem a problémát!

70 évig azon vergődtünk, hogy nem lehet nyugatra menni (talán csak 3-4 évente 70 Dollárral?) a munkavállalásról nem is beszélve. Nyálcsorgatva irigykedtünk azokra, akik Bakuban vagy hol a fenében dolgozhattak, mert az itteni fizetések 4-5x-ét kapták.

Most adva a lehetőség, mindenki oda megy, ahova akar, dolgozik ott ahol akar, vagy ahol igény van rá és mégsem jó és még ebbe is bele lehet kötni!

Normális ember, ha itt nem találja meg a számítását, akkor kimegy 3-4 évre gyűjt amennyit tud és hazajön.

Mert az ott megkeresett pénzből itt tud szép otthont és jó egzisztenciát teremteni, nem nyugaton, hacsak nem orvos, vagy mérnök. Mosogató, takarító csicskának ott sincs kolbászból a kerítés - nekem senki ne mondja, ismerem EU nyugati részét, mint a tenyeremet - viszont amit ott összegürizik és nem veri el, abból vehet vidéken egy házikót.

Nem kell végletekbe esni és keverni a kitelepülőket a külföldi munkavállalókkal és akkor helyére kerülnek a dolgok!

Nem kell senkit mardosson a honvágy, a cél lebegjen a szeme előtt és az, hogyha hazajön a pénzével és itt épít magának saját jólétet, akkor még az országot is segíti.

2018. aug. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%
Tegyék ezt. De ne b×gassák az itthon maradottakat.
2018. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
41%
Azt gondolom hogy van eszük és szeretnének maguknak jövőt. Nem csak a fizetés miatt, ez az ország egy pusztuló lepratelep.
2018. aug. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
48%

"Normális ember, ha itt nem találja meg a számítását, akkor kimegy 3-4 évre gyűjt amennyit tud és hazajön."


Az orvos, aki kint megkeres 6000 eurót, majd várhatod, hogy visszajöjjön 250 ezerért. Lehet, hogy 250 ezer nem kevés, de külföldön fele annyi stressz.

Ahogy fogalmazol, takarító, mosogató meg munkás "csicskák" jönnek haza. Nekik nem éri meg külföldön lenni, ahol szarba sem (modern kori rabszolgának) nézik őket.

2018. aug. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%

ÉN is külfölfön vagyok, és NEM csak a fizetés miatt költöztem.


1 közlekedés MÁV-BKK

2. hajléktalanok, közbiztonság

3. politika

4. emberek viselkedése


A fizetés csak x. rangú dolog volt. :)


Maga Magyarország hiányzik, a tájak, a dombok, Alföld, Tisza, ám ez egy dolog, és Svájcban is van csomó szépség, és itt meg tudok élni a fizetésemből, az emberek nem parasztok, és a közlekedés-közbiztonság is tök jó.

2018. aug. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%

Ja, és természetesen NEM megyek haza 4-5 év után. :D


A felvetés is vicc. Itt megkeresek 5000 chf-ot havonta - dipl. ápolónő.


Otthon meg 160-200 rongy. Na, neee!

2018. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Azt gondolom róluk, hogy ha nem lenne kiért itt maradni (családom) akkor követném a példájukat.
2019. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!