Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki hogyan élte meg hogy...

Ki hogyan élte meg hogy tehetségtelen, semmiben se jó?

Figyelt kérdés

2018. aug. 20. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Nekem a szüleim úgymond "belém nevelték", hogy semmiben sem vagyok jó. Sose irattattak szakkörökbe, és ha voltak ötleteim, lehurrogtak. Ez akkoriban nagyon megviselt.

Aztán betöltöttem a 16-ot és annyit dolgoztam amennyit tudtam. Pénzt kerestem hétvégente, koleszba költöztem, és olyan emberek társaságát kerestem, akik nem hurrogják le minden egyes ötletemet, hanem ha nem értünk egyet, lefolytatunk egy normális vitát.

Nincs olyan, hogy valaki semmiben sem jó. A legjobbakat kívánom neked, hogy találd meg azt az egy-két személyt, akik mellett motiválódni tudsz, és elfelejted ezt a "semmiben sem vagyok jó" hülyeséget.

2018. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Ha materiálisan fogod fel, akkor életed LEGELSŐ, legnagyobb és legfontosabb versenyét már megnyerted, ráadásul több milliárd versenytársadat megelőzve! :) Lehetetlen, hogy tehetségtelen vagy csak keress módot rá, hogy felfedezd milyen tevékenység közben talál meg a flow!
2018. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet senkire sem azt mondani, hogy tehetségtelen.


Pl.: Ha nem diszkalkuliás, de egy zseni sem, csak egy átlagos agyal rendelkezel simán jó lehetsz matekból ha mindennep gyakorlod.


Én kettes voltam matekból első osztálytól kezdve 11. osztályig, most meg mérnöki képzésen vagyok egyetemen...


Persze, hogy nem voltam jó, mert nem foglalkoztam vele, de ahogy 11. osztályban elővettem a régi tankönyveimet és minden témát átismételtem és jól megtanultam és mindennap gyakoroltam hírtelen kiemelkedően jó voltam...


Ugyan ez a gitározással. Egyik ismerősömnek mindenki azt mondja, hogy "Olyan tehetséges vagy én soha sem tudnám tudnék így gitározni" erre mindig felhúzza magát és azt szokta válaszul adni, hogy "Nem vagyok tehetséges, csak már 10 éve mindennap gitározom"


stb...


Elhiszem, hogy vannak bizonyos dolgok, amiben gyakorlás segítségével sem lehet jónak lenni. Pl.: Én a 180 centimmel soha sem leszek profi kosaras, akármennyire próbálkozom.


Ettől függetlenűl a legtöbb dolog rajtad múlik..

2018. aug. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
En se ereztem soha igazan, hogy barmiben is különösebben tehetséges lennék. Talán ezert is nem tudtam hogy "merre" tanuljak tovább. Vegül aztan nem is a szakmamban helyezkedtem el, most sem erzem, hogy barmiben is tehetséges lennék, megis jól érzem magam a bőrömben.
2018. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ovis korom óta azt hallgattam, hogy mennyivel tehetségesebb vagyok a társaimnál. Kezdődött a rajzolással, hogy nahát, a nagycsoportosok rajzolnak így, aztán a mesékkel amiket fejből mondtam el, suliban úgy kezdtem, hogy tudtam írni, olvasni, harmadikban kitalálták, hogy matekból is jó vagyok, de nem voltam. Valójában csak egy alap szintet tudtam viszonylag hamarabb jól elsajátítani mindenben, de semmiben nem voltam kiemelkedő. Inkább csak 1-2 évvel voltam előrébb a többiekhez képest, ami mondjuk még 10-12 évesen lehet érezhető különbség, de 18-20 évesen már nem. Szóval eléggé utáltam azt hallgatni, hogy tehetséges vagyok, mert elfelejtették megmondani, hogy konkrétan miben. :D Úgy éreztem valamit elvárnak tőlem amit tennem kell, csak nagyon titkolják a feladatot. Szerintem nem is létezik ilyen, hogy valaki "születik valamire" ahogy előttem is írják, valaki inkább csak nagyon megszeret valamit, sokat foglalkozik vele és jobban megy neki mint annak aki minden mással foglalkozik. Van akit minden csak kicsit érdekel, talán azt mondják rájuk, hogy emiatt semmiben sem elég jók, de talán ők jobbak lennének komplex feladatokban, szélsőséges helyzetekben, nem lehet tudni. Nem úgy mondanám, hogy mindenki jó lehet valamiben, inkább hogy mindenki egyformán lehet hasznos, és értékes.
2018. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!