Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Indokolt lenne esetemben a...

Indokolt lenne esetemben a szemszín-változtató műtét? (Hosszú. )

Figyelt kérdés
Igaz, távolról sem ez a legnagyobb problémám, viszont rögeszmémmé vált az évek során, és elmondhatatlanul sokat szenvedek a ténytől, hogy sötétbarna, majdhogynem fekete szemekkel rendelkezem, amelyek látszatra (összegezve) cigányos hatást keltenek, többek között a formájuk miatt is, pedig magyar ember vagyok. Ráadásul a szemöldököm láttán hasonlóan negatív benyomás alakulhat ki a külső szemlélő számára, ami egyébként - véleményem szerint - szintén indiaias, esetleg törökös, még ha a közeli ismerőseim másként is vélekednek eme témakört illetően..., az utcán megvetést érzek/látok az emberek tekintetében, amikor rám néznek, és több alkalommal hallottam már témába vágó, rosszindulatú megjegyzéseket is. Itt jön a képbe az egyik jelentős érdeklődési köröm, mégpedig a kelták és a vikingek. Világuk, kultúrájuk - mondhatni "mindenük" - érzelmileg nagyon közel áll lelkemhez, de mindez túlságosan hosszú történet ahhoz, hogy részletezzem a jelenlegi kérdésemnél. A fentebb leírtak miatt tépkedem a szemöldököm, pedig nem vagyok meleg, nincs semmilyen sz***ális "ferdeségem", bár sajnos az alacsony tesztoszteron- és hormonkötő globulin-szintemből adódóan, elnőiesedtem. Alig van valami gyenge, ritkás, szinte pihés arcszőrzetem, vékony a hangom, nagyok a melleim (Gynecomastia), persze ezek kelletlen, mellékes információk. Visszatérve a fő irányvonalhoz, (tiszta és természetes) világoskék, kegyetlenül "hideg", skandináv jellegű szemeket szeretnék, viszont olvastam, hogy a melanin-réteg eltávolítása nagyon költséges beavatkozás, és talán csak külföldön végzik el, emiatt a tehetetlenség intenzív érzése határozza meg jelenlegi hangulatomat. Ami pedig a pszichiátereket illeti, eddigi 25 esztendőm alatt nagyon hosszan és alaposan bejártam az "idegrendszer gyógyulásának útját", rengeteg további gondom/betegségem okán, de semmi eredmény, sőt, minden csak rosszabb lett. Úgy érzem, tönkremegyek a belső feszültségbe, amit a családfám azon irányú folytonos elemezgetése okoz, hogy mi okból kifolyólag lelhetőek fel nálam és néhány rokonomnál a szem, és a szemöldök környékén bizonyos, gyanúsnak tűnő vonások, illetve anyai nagyapámnak miért volt fekete haja, mielőtt megőszült, és az átlagosnál barnább árnyalatú bőre. Kecsegtetőek, kellemesek és szerencsére, egyúttal pozitívak is a mai napig feltételezett eredmények, amelyek megalkotásában papám családi elbeszélési segítettek, vagyis valószínűnek tűnik, nincs roma származású felmenőm. Ugyanakkor sajnos, gyakori a lelkemet szaggató, görcsös bizonytalanság, mely az öngyilkosság határát kísérti. Főleg olyankor, amikor például árnyékos, sötét szobában tartózkodik nagyapám, vagy más (különben világosabb össz-színezetű) rokonom. A legrosszabb, legkétségesebb érzések a szüleim és húgom szégyenletes hangoskodásainál, veszekedéseinél töltik el teljes valómat. Hasonló esetekben legszívesebben egy távoli helyszínre teleportálnám magam, elkerülve minden lehetséges félreértést, melyek a szomszédok szemszögéből megközelítve, sajnos akár érthetőnek is nevezhetőek, feltéve, ha egyáltalán léteznek ezek a félreértésekből született vélemények. A városokban (évente egy-két alkalommal kirándulunk) folyton figyelem az utca embereinek reakcióit, és érzékelésem szerint, sok az aggasztó, rossz jel. Érzékenységemből és éppen ezen tényezőkből kiindulva, jellemzően tartok a családomtól egy bizonyos távolságot... Visszakanyarodva a lényeghez egy példa erejéig, régebben a mogyoróbarna hajam helyett is szőkét vagy vöröset szerettem volna, de elrendeztem magamban, hogy az eredeti is megfelel, elvégre a kelták között is voltak barnák. Hozzáteszem, nem kedvelem a "mű dolgokat", a természetesség híve vagyok, részben ez is tántorított el a hajfestéstől vagy kontaktlencse használatától. A fenti sorok ellenére, a belső szépséget tartom igazán fontosnak, és a jellembeli tulajdonságokat mérvadónak. Hangsúlyoznám, ennyiből senki sem ismerhet meg, és nem vonhat le döntőbb, hosszabb távú következtetéseket személyemről. Elnézést kérdésem terjedelmessége és kicsapongásokkal tarkított, zaklatott megfogalmazása miatt. Előre is köszönöm a hasznos válaszokat.
2018. aug. 24. 14:36
 1/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló.

Nem vagyok a "tesód", és valóban, mint írtam, nagyobb gondjaim is vannak a szemszínemnél.

2018. aug. 24. 14:55
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
A szemed színét én úgy tudom a kontaktlencse akár zöld színű, megoldható számodra. A szemöldököd pedig legyantáztathatod. Szerintem a többi problémád is valamennyire orvosolható. De nem ez az igazi megoldás számodra hanem Isten királysága. Hamarosan ez lesz az egyetlen kormányzat amely az engedelmes emberiség felett uralkodik. Mit valósít meg? Tökéletes egészséget, örök életet a paradicsommá alakított földön. Miért ne néznél utána?
2018. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hallottam már szemkerekítő műtétről, lábhosszabbításról, fenékimplantatumról... számomra ezek nagyon nehezen értelmezhető dolgok, de elfogadom, hogy valaki ennyire idegennek érzi a saját testét. Inkább az nem mindegy mibe mit lát bele valaki, mert nincs olyan átalakulás aminek hatására egycsapásra helyre jön minden. Te legalább kipróbálhatnád milyen hatással lenne a változás. Talán semmilyen. Miért nem próbálod ki egy hónapra mondjuk?
2018. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

egyszerűbb lett volna egy képet csatolnod, ennyit senki nem fog végigolvasni.

ha szeretnél, csináltass, de én nem tenném kockára a látásomat, mindenki fogadjon el olyannak, amilyen vagyok. aki meg nem tud elfogadni, nem érdekel...

2018. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max színes kontaklencsét használj, ez egy túl drasztikus és végleges műtét, ami komoly kockázatokkal is járhat. Ráadásul attól, hogy kék lesz a szeme valakinek, attól nem válik vikinggé vagy keltává. Ismerek jópár fehér bőrű, kék szemű cigányt, mégis közel se mondanám őket északiaknak. Fogadd el magad, a lényeg, hogy az egészséged legyen rendben.
2018. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


16:11

Értékelem véleményed. :)

Nem vagyunk cigányok, mert a szóban forgó nagyapám kun típusú magyar. Csak az én beteges rögeszmém látatja torz módon. Az arcfelépítésünk is mind teljesen magyaros, a bőrünk világos alapszínű, még ha nyáron valamennyire, nem vészesen, meg is fog a nap, mint mindenkit. Az őseink is magyarok (és szlávok), nem tudunk semmilyen roma vérről, mert szinte biztos, hogy nincs is. Sajnos, nem vagyok egészséges, ezt jól tudom. Főleg pszichésen nem, de fizikálisan sem az igazi.

2018. aug. 24. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

16:11 vagyok. Ha lenne cigány az őseid között azt se kéne szégyellni. Senki nem választhatja meg, hogy hova születik. Azt viszont megválaszhatjuk, hogy milyen emberekké váljunk. A tettek számítanak, nem a kinézet. Az élet úgy hozta, hogy a társadalom minden perifériájából ismerek embereket, és meg nem fordult még a fejemben, hogy valakit a bőrszíne vagy egyéb külső tulajdonsáa alapján alsóbrendűnek nézzek. A legjobb barátaim között van cigány és kreol bőrű, nordikus típusú magyar is és gondolkodás nélkül tűzbe mennék értük, ha bajba kerülnének és ők is fordítva. Szóval senki nem ér kevesebbet a másiknál, mert máshogy néz ki, a lényeg, hogy emberek, jó emberek legyünk és hozzuk ki a maximálisat az adott élethelyzetből.


off: A viking és a kelta kultúrát én is nagyon csípem már gyerekkorom óta.

2018. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hat nem azert, de ne úgy állítsd be minket, mintha "hitleri árja" nép lennénk. Ráadásul a sötétebb kombó(sötétbarna haj+szem) ferfiasabb, mint a csillagszemű kék, de te tudod. Ráadásul a magyar férfiak kb. 80%-a ilyen vagy ehhez hasonló komboval rendelkezik. Neked valami belül nagyon nagy bajod lehet és beképzeled, hogy bántanak. Ebben biztos vagyok. Ráadásképp szőkére vagy vörösre festetted volna a hajad? Hat ne haragudj, de az nagyon homok (mar-mar sivatag)dolog lett volna. Szemöldök meg úgy ferfias, ha csak középen szeded ki. Önbizalomhiányos és vérrasszista is vagy (ami a legrosszabb). No comment....
2018. aug. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

21:49

Teljes mértékben egyetértek veled. A kérdésem alatt röviden utaltam is rá, hogy legfőképpen a lelki értékeket tartom lényegesnek, attól függetlenül, hogy számos egyéb kijelentésem másra enged következtetni. Gyakran vívódom magamban, mert legbelül belátom, nagyon ronda dolog a rasszizmus. Legtöbbször viszont, sajnálatos módon, nincs egyensúlyban a gondolati és érzelmi világom. Előfordul, hogy a rasszistákra haragszom, máskor pedig ellenkezőleg. Őrjítő. Kissé olyan vagyok e tekintetben, mint Radics Peti videóiban - A Sörök urában - Gollam. (Feltéve, ha ismered munkásságát.) A szakemberek több pszichés betegséget is megállapítottak az évek alatt, de azonfelül, hogy tulajdonképpen lemérgeztek a sok gyógyszer által, nem értek el haladást.

Örülök, hogy egyeznek részben érdeklődési köreink.


06:51

16 éves koromig eszembe sem jutott, hogy bárkit is elítéljek származása miatt, csak később olyan közegbe kerültem, ahol belém ivódott eme világnézet. Lassan, fokozatosan bontakozott ki, meggyújtva bennem a gyűlölet lángját. Jó pár példa láttán, később természetessé vált számomra, hogy a legtöbb ember, akit látok, valószínűleg rasszista lehet. Pedig mindig is tudtam, ez tévedés,... az érzelmeim viszont becsaptak, mást mondattak velem. Ami a hajszínemet illeti, soha nem gondoltam komolyan, hogy átfessem, csak felvetült bennem a lehetőség, eljátszottam a gondolattal, a kísértéssel. Ahogy fentebb kihangsúlyoztam, néhány sornyi írás alapján senki sem ismerhet meg. Interneten ez lehetetlen, sőt, a való életben is ritka, szinte nem létező jelenség.

2018. aug. 25. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!