Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez már tudatos álmodás volt?

Ez már tudatos álmodás volt?

Figyelt kérdés
Pár napja néztem egy videót a tudatos álmodásról, de nem akartam jobban elmerülni a témában, mert alvásparalízist lehet kapni, azt meg nem mertem megkockáztatni. Tegnap egész érdekes napom volt és sokat is álmodtam az éjszaka. Minden benne volt szinte az álomban. Innen jön az érdekes rész. Egy plázában voltam este, és kint esett az eső. Olyan volt, mintha egy kínai pláza lett volna, erős neonfények és kínai feliratok. Az álmom egy pontján pár kínai csaj előtt megálltam akik egy kanapén ültek és ekkor bevillant, h van ez a tudatos álmodás dolog, amit néztem a videóban. Ott azt mondták, h ismerjem fel, h álmodok. Volt benne szó különböző technikákról, de én egyiket se alkalmaztam, egyszerűen csak rájöttem, h egy álomban vagyok. De amint rájöttem, h ez egy álom és lehet, h alvásparalízist kapok megijedtem és kinyitottam a szemem. A szobámban feküdtem és a plafont bámultam, ahol a lámpa körül egy hatalmas, kb olyan 50cm-es pók mászkált. Nem ijedtem meg, mert tudtam, h csak az álom miatt van és nem valódi, néztem egy darabig, utána pedig teljesen felébredtem, már tényleg tudatomnál voltam. Most ez mi volt? Én úgy tudom, h csak akkor lehet felébredni, ha meghalok az álomban. Amit még nem értek, mi volt ez a pókos dolog? Nem ébredtem fel rögtön, hanem egy másik álomba kerültem, vagy csak ilyen mikor az ember felébred? Nem, nem az incepció film ihlette a kérdést, de abban is valami ilyesmi a szitu. Amúgy visszagondolva, az agyam nagyon élethűen megcsinált mindent, még az arcokat is, pedig elvileg az álmokban arcok sincsenek, azt az agy nem tudja leképezni. Lehet, h azért, mert intelligens vagyok? Vagy amúgy is le tudja képezni? A régebbi álmaimban sosem láttam arcokat. Hosszú lett, tudom.

2018. aug. 25. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten igen, bár érdekes, hogy miután felismerted az álmot felébredtél. Én semmit nem tudtam a tudatos álmodásról, de rengetegszer volt, hogy felismertem és irányítani tudtam. De nekem kb mindig visszatérő álmaim voltak. Egyszer "meghaltam" az egyikben, ezt most itt nem részletezném, de ha gondolod írj rám és elmesélem. A pókra visszatérve, lehet az is, hogy álmodban álmodtál. Meg persze valamit szimbolizálhat is.
2018. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pókos dolog pont úgy hangzik, mint amit paralízisnél tapasztalnak az emberek, ha nem ijedtél meg, akkor gondolom, mozgolódni sem próbáltál, talán nem is ment volna. Annyi mindenesedre biztos, hogy az agyadnak egy része még nem ébredt fel, amikor ezt láttad.
2018. aug. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az első másodpercben megijedtem, de utána tudatosítottam, hogy ez csak az agyam csinálja, nincs ott. azt mondták, hogy, ha sok a szorongás aznap, akkor jöhetnek elő ilyen "szörnyek" az álmokban, ezért sem keltett bennem félelmet. nem, nem mozogtam, de nem is próbáltam meg, és elég hamar abbamaradt a dolog. a pontos időtartamot nem tudom belőni, ahhoz túl ilyen félálom szerűségben voltam. minden esetre poén volt, nem is olyan félelmetes ez, mint ahogy leírva tűnt. amúgy is régóta ki akartam már próbálni milyen, ha valakinek alvás paralízise van. ami a legjobb, hogy az álom minden része kapcsolódott a napomhoz és az ahhoz kapcsolt érzelmeimhez, így kb tudatosult bennem, h mit hogyan is éltem meg. :D király dolog ez
2018. aug. 25. 16:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Én már kiskorom óta álmodom tudatosan,nem gyakoroltam meg semmi,csak tudom hogy álmodom és én irányítom benne magam meg stb.

Nos,hogy lehet tőle alvásparalízised szerintem ez nem igaz,én még nem éltem át ilyet,szerintem az aggodalom miatt csak belebeszélted magadba és ezért "láthattad" a pókot.Ne agyalj ezen,hogy alvásparalízised lesz,nem kell ettől félned,erre vagy hajlamosak az emberek vagy nem (például ha alacsony a vérnyomásod alvás alatt).

2018. szept. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!