Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van az embereknek lelke?

Van az embereknek lelke?

Figyelt kérdés
Múltkor gondolkoztam azon, hogy én ki vagyok? Mert én nem egy emberi test vagyok a testem az az én testem de nem ő én:D. Nem is az agyam az ami úgy én vagyok, de az az érzet hogy én az mi? Ki az én? Miért pont annak az embernek a testében élek akiében? És a többi ember belülről máshogy látja a világot mint én. De hogyan miért? És tényleg ez az érzet hogy ÉN, mert a testemet csak felhasználom pl a kezemet h poharat megfogjak, a lábamat hogy járjak de az mégsem én vagyok csak az én testem. Ki az én? Az lenne a lelkem, ami akkor egy nem csak képletesen létező dolog?
2018. aug. 27. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Vágd meg e fügét! Mi van benne? Csak mag?

Vágd szét a magvat!

Mit látsz? Semmit? – Ez a semmi a magban,

ez nő meg fává, ez a láthatatlan:

ez a lélek, a mindenség csirája,

ez a valóság, ez a könnyü pára,

tudod-e, Szvétakétu?

[link]

2018. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Jó kérdések! Én részegen mindig ezeken gondolkodom! Józanul nem vagyok képes ezeket felfogni.
2018. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Idealisták és materialisták régóta vitatkoznak ezen. Előbbiek azt mondják, hogy a feltétlen szeretet képessége más dolog iránt lélek létezésére enged következtetni az adott személyben. A materialisták szerint kézzel fogható dologból kell kiindulni, tehát ami vagy, az egy emberi test aggyal, idegrendszerrel, DNS-sel. Mindkét oldalon vannak jó érvek, objektív választ a kérdésedre viszont szerintem senki nem tud adni, legfeljebb olyat, amelynek igazáról meg van győződve.
2018. aug. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

A Biblia nem tudom mennyire jöhet szóba..

Az szerint a tested is egy külön te vagy és a lelked is.

Bármelyik el tud uralkodni a másikon, de teljesen ritka eset, hogy megölje egyik a másikat.

És fura, hogy a lelked ugyan a testeddel együtt született de sosem fog befejeződni az élete csak vagy boldogság vagy kín lesz a program.

Hogy helyezkedik el bennünk a lélek..a vérünkben, szintén a Biblia szerint

2018. aug. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Ma már az embereknek nincs lelke, akinek meg van, azt lealázzák.
2018. aug. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Még mindig a legműveltebbek kiváltsága annak ismerete például, hogy az embernek idegrendszere van (nem pedig "lelke").


-Friedrich Nietzsche

2018. aug. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

4, semennyire se jöhet szóba a biblia!


Amennyiben a lelek a verben van,akkor, ha meghalsz és a vered megalvad, a lélek is elpusztul!


ennyire hiteles a könyv számomra.

2018. aug. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Elég szánalmas életed lehet.


Nem tudom milyen "lelke" lehet annak, aki csak arra tudja használni a testét, hogy poharakat fogdos, meg járkál. Elég uncsi élet ez.

2018. aug. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 csak felhoztam példákat
2018. aug. 28. 02:14
 10/11 anonim ***** válasza:
7! hidd el nem lep meg a kirohanásod :) meg nem is zavar
2018. aug. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!