Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van az embereknek lelke?

Van az embereknek lelke?

Figyelt kérdés
Múltkor gondolkoztam azon, hogy én ki vagyok? Mert én nem egy emberi test vagyok a testem az az én testem de nem ő én:D. Nem is az agyam az ami úgy én vagyok, de az az érzet hogy én az mi? Ki az én? Miért pont annak az embernek a testében élek akiében? És a többi ember belülről máshogy látja a világot mint én. De hogyan miért? És tényleg ez az érzet hogy ÉN, mert a testemet csak felhasználom pl a kezemet h poharat megfogjak, a lábamat hogy járjak de az mégsem én vagyok csak az én testem. Ki az én? Az lenne a lelkem, ami akkor egy nem csak képletesen létező dolog?
2018. aug. 27. 22:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

9 én értem - és nem is rossz. Egy felosztás szerint az ember: értés-érzés-akarat. (de 1 ember azért) A mozgás az akaratból indul. Ha reggel nem akarsz függőleges testhelyzetbe kerülni - heverészel tovább az ágyban. Az akarat viszont szellemi tevékenység - én-erő - a fizikai test eszköz ez esetben. A Szabó Lőrinc vers nem tetszett? Szerintem nagyon szép.

Az ember lényegileg kérdés: Ki vagyok én? Tedd fel magadban - a "válasz " onnan jön, ahonnan kell. Van egy ilyen buddhista gyakorlat, mely csak a kérdés feltevéséből áll. (hány éves vagy? ajánlok megfelelő irodalmat)

"Ki vagy? a határtalan, mely fogantatásodkor a határok közt megjelent." (Weöres S.)

2018. aug. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!