Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ilyenkor?

Mit tehetnék ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnap a Blaha Lujza téren szemtanúja voltam egy lopásnak. Pont jöttem fel, és az aluljáró közepén állt egy néni, a pénzével ügyködött. Ezzel egyidőben egy cigányfiú szaladt le a lépcsőn, és villámgyorsan odarohant a nénihez, és kitépett a kezéből pár papírt, mint később kiderült, szerencsére csak kuponokat tudott elvenni. Az egész nagyon gyorsan történt, elvette, és nem elfutott, hanem beállt a bandájához... 2-3 ember odament a nénihez, de én láttam, ahogy eldobja a papírokat, és hogy nem sikerült lopnia pénzt. Na de ezután hatalmas bűntudatom lett. Értelemszerűen ha beszóltam volna neki, esetleg odamegyek hozzájuk végem, főleg miután egyáltalán nem ismerek önvédelmi technikákat, verekdeni egyáltalán nem tudok. A rendőrök gondolom leszarnák, így maradt az, hogy eljöttem, ami vagy gyávaság vagy ebben az esetben a normális dolog volt, nem tudom, mivel nem Pesten éltek, de tudtam, hogy van ilyen, viszont élesben először láttam. Gondolom aki ott él, ezzel gyakran találkozik, a kérdésem, hogy ilyenkor mit tesz? Érdekli a másik ember? Vagy nem tehetünk semmit?

2018. szept. 5. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a legtöbb ember leblokkol hirtelen, és csak megtörténni látja a dolgokat, ezzel nem vagy egyedül. Ha én ilyet tapasztalnék, és fel is fognám hirtelen, hogy mit látok, mi történik, a helyedben valószínűleg nagyon határozottan rákiabálnék, hogy azonnal adja vissza a néninek a tárcáját (ha azt venné el), talán megpróbálnám beijeszteni, hogy úgyis vannak kamerák, amiknek a felvétele alapján beazonosítható, és valószínűleg nem éri meg neki az egész 4000 Ft-ért.

Amúgy nem voltam még ilyen helyzetben, nem biztos, hogy ez hatásos, csak valamiért az van bennem, hogy a nyilvánosság fontos. Mármint hogy nem halkan odamenni, mert úgy tényleg te is veszélybe kerülhetsz, hanem úgy, hogy mindenki hallja, lássa, és akkor remélhetőleg kisebb eséllyel történne baj.

2018. szept. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a baj, hogy itt tartunk ma a nagy "jogvédelem" közepette, hogy az ilyen mocskos bűnözők bármit megtehetnek. Vissza kéne hozni István király idejét, ha elloptál egy tyúkot levágták a kezed. Nem értem miért nem lehet ma is így jutalmazni a tolvajokat.


Amúgy meg vedd fel videóra és tedd ki a netre. Hadd lássa mindenki. Esetleg közöld az esetet néhány jó erőben lévő szkinheddel (már ha találsz a kürnyéken). Szerintem, segíteni fognak a dolgon. :)

2018. szept. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!