Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nem akarok...

Mit csináljak? Nem akarok meghalni.22/f

Figyelt kérdés
Ijesztő belegondolni hogy egyszer mindennek vége lesz, ahogy az életemnek is. 6 éves voltam amikor próbáltam elképzelni hogy milyen hogy ha nem léteznék, becsuktam a szemem meg ilyesmi. Most viszont megint felvetődött bennem. Egyszerűen ijesztő belegondolni arra amikor meghalok. Mert ugye nagyon gyorsan telik az idő. A gyerekkorom szinte elrepült és azt mondják hogy minél idősebb az ember annál gyorsabban telik az idő számára. Egy felnőttnek sokkal gyorsabban telik az idő mint egy gyereknek. Tehát a felnőttkorom sokkal gyorsabban Fog eltelni mint a gyerekkorom?

2018. szept. 7. 22:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

pont fordítva van, minél öregebb vagy annál lassabban telik az ido

egyébként meg majd elmulik ez a gondolat is

2018. szept. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Clay Morrow ***** válasza:
93%
Igen. Sokat nem tudsz csinálni, még van időd belenyugodni ebbe a gondolatba, sok sikert.
2018. szept. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a 2 nagyon értelmes választ. :D
2018. szept. 7. 23:47
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Igen, sokkal gyorsabban. 40-50 év gyorsan el fog repülni, aztán bye bye. Úgyhogy ne aggódj, hamar negtapasztalod milyen a nem létezés.
2018. szept. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nézd! Amilyen ütemben fejlődik a tudomány egyáltalán nem biztos hogy olyan hamar meghalsz... 1960 óta 15 évente megduplázódnak az emberiség tudományos ismeretei. van fogalmad róla ez micsoda haladást jelenet? A középkorban ehhez több 100 év kellett, az ókorban több ezer, az őskorban több 100ezer. És már most is elég jelentős eseményeket tudtak elérni, van olyan rovar ami 10 napig él, és elérték kísélretek során hogy 50 napot éljen... na most ez egy ember esetében a 80 évből 400 lenne. Sokat lehet olvasni arról is hogy patkányokon sikerült lelassítani vagy talán meg is állítani az öregedést. Szerintem mi akik most vagyunk 10-20-30 évesek simán megélhetjük hogy mi életünk is ki lehessen tolni. Sőt azt mondanám hogy 100százalék hogy tovább fogunk élni mint mondjuk a nagyapáink. Több a kaja is, hiába a sok mesterséges cucc, még így is egészségesebb az mint amit mondjuk a középkorban ettek, így emiatt is tovább élhetünk. Az orvostudmány fejlődéséről nem is beszélve, most már jóformán az összes szervet ki lehet cserélni az emberben.

Legyél sikeres az életben, legyen sok pénzed, akkor sokáig fogsz élni! ezt a tanácsot tudnám adni.

2018. szept. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ja igen és ne cigizz, ne drogozz, ne stresszelj sokat, egyél sok vitamint, és rendszeresen mozogj! Ezekkel is tudod javítani az esélyeid... Illetve van néhány kaja amelyik állítólag lassítja az öregedést, na nem kell csodákat várni persze, de na. Nem tudom egyébként melyik dinnye és szőlő, olvass utána!
2018. szept. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Mit csinálj? Élj. Nem a haláltól kéne félni, hanem attól hogy nem élsz igazán.

Teljesen normális ha nem tudod elképzelni hogy mi lesz a halálod után, ugyanis akkor megszűnik majd a tudatod, az, ami mindig is ott volt mióta az eszedet tudod. Találd meg az életcélod és hogy mivel akarsz nyomot hagyni a fajod történelmében, és valósítsd azt meg. Nem véletlenül van 70-80 évünk. Gondolj bele, milyen lenne ha mindenki halhatatlan lenne. Mindenki elérhetne mindent, mindenki ugyanolyan lehetne, stb. Másrészt pedig elszaporodnánk és annyi mindent elfogyasztanánk hogy idővel szomjan vagy éhenhalnánk. Nem véletlenül van ennyi évet, tehát érd el az életcéljaid, törekedj arra hogy minél tartalmasabb legyen az életet és használd ki a földi élet előnyeit ha már itt vagy, ugyanis nem a korodon múlik hogy milyen gyorsan telik az idő. Kisgyerekként konkrétan csak szabadidőd volt és tudtál örülni az életnek, a felnőttek meg a kimerítő munka miatt hajlamosak rutinszerűen, "kalandok nélkül" tengetni éveiket. Az életnek meg inkább a minősége fontosabb mint a mennyisége. Fogalmazhatnék úgy is hogy élj úgy hogyha lepereg előtted az életed a halálod pillanatában, érdemes legyen visszanézni.


Üdv, E.T.

(Csak szopatlak, én is ember vagyok.)

2018. szept. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#7

Nem tudok semmilyen nyomott hagyni, nem tudom mire gondoltál. Minek éljek ha ugyis vége lesz hamar. És akkor mindenki elfelejt hogy valaha is léteztem. Ez egy nagy hülyeség hogy mindenki csak egyszer élhet. Ki találta ezt ki????

2018. szept. 8. 10:16
 9/25 anonim ***** válasza:
Élt egy Chester Bennington nevű ember. Kezdetben egy gyorsétteremben dolgozott, de mivel érdeklődött a zene iránt idővel megalapította a Linkin Park nevű együttest, aminek ő volt a frontembere. Ugyan kellett nekik idő, de dalaik rengeteg emberhez eljutottak:Valakinek csak egy kis szórakozást vittek az életébe, volt akit elgondolkodtatott zenéik mondanivalója, és volt olyan is akit az öngyilkosság torkából menekítettek ki. Eközben két házassága is volt, egyszer ugyan elvált, de aztán újraházasodott. Ebből a két házasságából hét gyereke született. Ez a fajta életvitel egészen 2017-ig folytatódott, ugyanis titkolt depressziója és drogproblémái miatt felakasztotta magát. A családja, és a temérdek rajongója is gyászolt, páran pedig még mindig siratják. Mikor hallottam a halálhírét úgy reagáltam mintha egy hozzátartozónat vesztettem volna el, akit személyesen ismertem. A családja mindig emlékezni fog rá, génjei a gyerekeiben élnek tovább, a daljai(k) pedig még mindig milliókat hatnak meg. Szerinted ő név nélkül halt meg? Nem hagyott nyomot ha nem is a világtörténelemben, hanem a társadalomban?...Hádehogynem! Szerintem pedig halálosan egyértelmű hogy miért csak egyszer élünk:Azért mert minden halandóból csak egy van. Feltételezhetjük hogy van lelked is ami a halálod után másik testbe vándorol, de van egy egyéni külsőd és egy ugyancsak egyéni személyiséged is, amit a lelked nem birtokol, tehát ha másik testbe vándorol ami máshogy néz ki és másmilyen a személyisége, az már nem te lennél. Ezért kell a szíved szerint eldöntened hogy mit akarsz hozzátenni a világhoz, ha egyszer szeretnél családot alapítani hány gyereket szeretnél, stb...Erre gondolok.
2018. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#9

Nem szeretnék gyereket. Az én szüleimre cseppet se hasonlítok. Semmiben se. Ugy hogy ennyit erről, hogy miért ne szeretnék, hát ezért! Amugy meg nem értek semmihez, se a zenéhez semmihez! Mert biztosan mindenkinek zseninek meg észlénynek kéne lennie hogy valami ismertség maradjon utána? Aki meg kevésbé jóképességű az meg le van tehát tojva, elfelejtik mintha SOSE létezett volna.

2018. szept. 8. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!