Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most akkor van különbség a...

Most akkor van különbség a nők és a férfiak érdeklődési körei között, vagy az érdeklődést csak a nevelés során erőltetik rájuk gyerekkorban?

Figyelt kérdés
Vagyis ha a kisfiúknak nem vennének játékautót meg játékpisztolyt, meg fémépítőt, a kislányoknak meg Barbie-babát, babaházat és játékkonyhát, és nem öltöztetnék őket kékbe illetve rózsaszínbe, hanem a gyerekek választhatnák ki, hogy mivel akarnak játszani (és a felnőttek nem tennének semmilyen megjegyzést), és hogy mit akarnak fölvenni, akkor a férfiak között több lenne a műkörmös, a bölcsődei dadus és a betegápoló, a nők között pedig a bányász, a targoncakezelő és az informatikus? Mit gondoltok?

2018. szept. 8. 14:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Nézzétek már meg hány női felhasználó van a politika kategóriában...

Vagy hány férfi van a gyerekvállalás kategóriában?

Hiába vergődtök itt a gender szarotokkal, a tények magukért beszélnek...

2018. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
#11 Hogy nézzem egy anonim oldalon? :DDDDDD
2018. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azért meg szoktam különböztetni az embert az állattól, éppen ezért azt gondolom hogy a biológiai adottság csak egy tényező abból a rengetegből ami egy személyt meghatároz. Persze hogy befolyásoló tényező az ember neme, pont mint a neveltetése, ahogy az is hogy mikor hova születik, milyen hatások érik. És hogy a konkrét kérdésre válaszoljak, úgy gondolom kevésbé lenne látványos a különbség a nemek között, ha nem követnénk a hosszú idő alatt berögzült mintákat. Ahogy egyre kevésbé vagyunk kiszolgáltatva a környezeti tényezőknek úgy csökken majd a nemi szerepek közti különbség is, és a társadalmi berögzültségek is ehhez igazodva változnak. Párszáz év múlva biztos sokat fognak nevetni néhány mostani okfejtésen. :D
2018. szept. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"11 Hogy nézzem egy anonim oldalon? :DDDDDD


Toplistán..

2018. szept. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Húha vannak ám itt kommentek :D A válaszom egyszerű , férfi vagyok és utálom a focit és az autókat . Szóval ennyit erről a különböző érdeklődési körökről . Ráadásul ismerek pár nőt akik szeretnek hegesztőként dolgozni . Pedig az " nem nőnek való munka " . Szóval ha már gyerekkorban nem vennének a szülők autókat és targoncákat meg katona figurákat a kisfiuknak , biztos más lenne az arány e téren . ( Legalább is szerintem ) . :)
2018. szept. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!