Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tesznek egyes szülők a...

Miért tesznek egyes szülők a gyerekeik között ekkora különbséget?

Figyelt kérdés

Én nem tudom megérteni, hogy ez a szülők szemében miért számít normálisnak, vagy igazságosnak, esetleg "reálisnak".

Sok hasonló beszámolót olvastam itt is, de nem értem, hogy egyes szülők miért csinálják ezt, és most nem olyan szélsőséges esetekről beszélek, amikor az egyik gyerek mondjuk csak besikerült, vagy fiút akartak de lány lett vagy fordítva, stb.

Mikre értem (amiket itt is olvastam):

- az egyik gyereknek mindent megengednek, a másik le van korlátozva

- az egyik mehet külföldi kirándulásra, a másiknak előadják, hogy drága, ezért nem mehet

- az egyiknek megvesznek sok mindent, a másik alig kap valamit

- az egyik mehet bulizni, a másiknak irány haza

- az egyiknek drága dolgokat vesznek, míg a másiknak előadják a hegyi beszédet, hogy nincs mindenre pénz

- az egyik nyugodtan lustulhat otthon, míg a másikat kötelezik arra, hogy segítsen a házimunkában

- az egyiknek fizetik az egyetemét lakhatással, míg a másikat elzavarják dolgozni, akármilyen jó tanuló


És így tovább. És az is mindegy, hogy a kivételezett idősebb vagy fiatalabb. És ahogy olvastam, a szülők mindig valami banális, bugyuta válaszokat adtak erre a kivételezősdire "mert ő az idősebb" "mert ő még fiatal/kicsi" stb. Ha a mellőzött gyerek megpróbálta ezt a szüleivel megbeszélni, akkor sem lett semmi haszna, ugyanúgy ment tovább az egész. De miért?

A szülők nem veszik észre magukat, hogy mennyire igazságtalanok?


Az ismerősi körömben olyan volt, hogy a nagyobbik lánynak fizették az egyetemét tandíjastól mindenestől, aki ki is bukott róla később, a kisebbiknek (aki jó tanuló volt, és célirányosan ment az egyetem felé) pedig kijelentették, hogy ők aztán nem finanszíroznak semmilyen egyetemet, mert minek azt, elég a nővért finanszírozni, elég 1 diplomás gyerek a családban.

A kisebbik lány már férjhez ment, a szüleivel a kapcsolata ezek miatt pedig már nagyon minimális.


Ti ismertek ilyen eseteket? Vagy történt veletek ilyen? Ti hogyan dolgoztátok fel/kezeltétek? Lett valami megoldás, vagy csak a költözés segített?



2017. júl. 11. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Azt nem tudom, másnál miért van ez így, nálunk a kisebbik volt a kivételezett, azt nem tudom miért, nagyon sok minden nem reális, bár abban biztos vagyok, h több minden azért is, mert már nem volt annyi türelme szüleimnek, sok mindenben lazultak, mivel már mi kijártuk azt az utat, ha valamit nem tudtakegani anno a nagynak, azt pótolno akarják a kicsinek bűntidatból, stb. Sok oka lehet
2017. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért van így.

Már felnőtt vagyok anya és feleség, de a mai napig a nővérem és az ő gyereke az elsők anyumnál.

Nem volt jobb tanuló,sem jobb gyerek.

Egyszerűen így alakult.

10 évesen elmesélte azért születtem meg mert otthon felejtette a személyi igazolványát. Így nem történt meg az abortusz.

Ettől függetlenül felnevelt . Mára már beletörődtem.

Egy gyereket mertem vállalni sose essek ebbe a hibába .

A miérteket ő tudja , de régen mikor szóba hoztam csak nézett rám nagy csodálkozva ez nem így van. Nincs itt semmiféle kivételezés csak én túl érzékeny vagyok.. Pár próbálkozás után fel is adtam. Nem látja vagy nem akarja látni .

Feldolgoztam-e ? Inkább már nem fáj annyira .

De a mai napig ha hármasban vagyunk anyu, nővérem és én kívülállónak érzem magam.:)

2017. júl. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk unokatestvéreméknél megy ugyanez (anyum testvére, egyidős anyummal).

A fiatalabbik mindent megkapott, csoki, cukor, joghurt stb. De ha a nagyobbik csak egyszer nem adott az övéből a kicsinek, akkor már ő volt az önző, szemét disznó, aki mindent sajnál a kistestvérétől. Természetesen a kicsi korlátlanul önző lehetett. Szép volt, amikor karácsonykor a kisebbik egy Xboxot kapott, a nagyobbik meg pulóvert, az anyja meg odanyögte, a nagyobbiknak (akkor volt ő 14 éves, a kicsi meg 8), hogy ne nézzen a kistestvérére furán, mert el kell fogadnia, hogy nincs mindenre pénz, legalább a kicsi hadd örüljön.

Anyám is már megmondta a hülye testvérének, hogy fejezze már be ezt a kivételezést, mert csak a 2 gyerekét utáltatja meg egymással, és a nagy az anyjára fog haragudni. Legyintett egyet, és azt mondta, hülyeség.

A nagyobbik amikor betöltötte a 18-at, elment koliba, egyetem mellett dolgozik, és megmondta az anyjának, hogy nyugodtan kinyalhatja az öcsike hátsóját, ő lelép otthonról.

Azóta a nagyobbik normális életet él, befejezte az egyetemet, dolgozik, albérletben lakik. Az öcsike meg otthon döglik anyuci nyakán, még az okj-s tanfolyamról is kibukott.

2017. júl. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk ugyanaz van, mint a 2-esnél, csak én vagyok a nagyobb lány, és a húgom az isten. Mondjuk én látom az okát: teljesen ugyanolyan személyiség, mint anyám, önmagát látja benne, ezért ő a kedvenc. Én meg nagyon más vagyok, én vagyok anyu "félresikerült" gyereke, akit nem ért meg (nem mintha megpróbálta volna valaha), aki sok mindent máshogy (természetesen rosszul) csinál, és nem hallgat vakon rá. Már felnőttek vagyunk, nekem családom van, a tesóm is a párjával él, de közel lakunk egymáshoz, így még mindig gyakran szembesülök az eltérő hozzáállással, bánásmóddal. Egy példa: nemrég volt a születésnapom, anyám felköszöntött, vett egy apró dísztárgyat, amin látszott, hogy az utolsó pillanatban gyorsan megvette az első szembejövő valamit. De nem baj, a szándék a fontos. A tesómé most lesz, hetekkel előtte megkérdezte, mit kér, a kívánság egy pár tízezres háztartási gép volt, megvette, meg a napokban a fél Auchant végigvásárolta az én asszisztálásom mellett, hogy ilyet is vegyünk neki, ezzel is lepjük meg, úgyis most van a szülinapja. Nem kell nekem ajándék, nem az, nem vagyok már gyerek, csak ez jól érzékelteti, mennyire más a hozzáállás kettőnk felé. És mindig ez volt, mindig ő volt fontosabb, szebb, jobb, ügyesebb, cukibb, én meg csak úgy ott voltam. Leginkább kontrasztnak, hogy bezzeg én milyen nyomi vagyok, minden szarul csinálok, elrontok. Felnőttként is ez van amúgy, anyám bennem mindig talál valami kritizálnivalót, a lakásomban, a gyereknevelésemben, a szokásainkban. A húgom meg pár hónapja él külön, de ő tökéletes nyilván, gyakran hallgatom, hogy milyen ügyesen megállja a helyét... igaz, anyagilag nem teljesen független anyutól még így sem, meg minden apróságért kérdezősködik tőlünk, de ja, ő sokkal ügyesebb. Annyira elfogult anyánk vele szemben, hogy nem is látja reálisan.

Én is megszoktam már ezt a helyzetet, bár néha fáj, de többnyire megtanultam nem foglalkozni vele. Szerető férjem van, normális, boldog családom, de ahogy a 2-es, arra én is kínosan ügyelek, hogy egyke maradjon a lányom, és véletlenül se lehessek ilyen.

2017. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nővéremmel kivételeztek és ez a mai napig tart. Általános iskolás korom óta mindenben nekem kellett segíteni (főzés,mosás,takarítás,stb), tesómnak soha nem kellett csinálnia semmit. Mikor elköltözött otthonról,túl voltam az érettségin és tanultam tovább. Megszületett az első gyereke,nekem kellett menni segíteni (szintén főzés,mosás,takarítás,gyerek ellátása). Jött a második gyerek,szintén ugyan ez a szisztéma,plussz oviba szoktatással (egy élmény volt...) iskola és nyelvvizsga mellett csináltam ezt 2 gyerekre és 2 felnőttre. Megkérdeztem édesanyámat,miért nekem kell az otthoni segítség mellett még nővéremék sejhaját is kinyalnom. Jött is a válasz: mert azért vagyok. Befejeztem a tanulmányaimat és 20 évesen elköltöztem egyedül másik városba. 29 vagyok,nővérem visszaköltözött anyámékhoz a 2 gyerekkel,ahol szintén nem csinál semmit,nem is várják el tőle. Ellentétben velem: mai napig mondja anyám,hogy nem járok haza segíteni... Nem tudom miért vannak kivételezések,de nálam ez azt eredményezte,hogy nem igazán tartom a szüleimmel a kapcsolatot,csak kötelező ünnepeken.Ami nekem elég is... Szomorú,de ez van.
2017. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg családban látok ilyet és sajnos párommal a saját bőrünkön is megtapasztaltuk. Biztos nem könnyű az egyensúlyt megtartani több gyereknél, de azért a legtöbb szülő sajnos tényleg jobban szereti az egyiket a másiknál.Egy idő után pedig már észre se veszi, hogy mekkora szakadék van a hozzáállásuk között. És mennyiszer hallottam, hogy állítják, hogy ők milyen jó szülők...Mikor pedig a gyermek beszélni akar erről, tényleg csak legyintenek rá, nem hallgatják meg és állítják hogy ez nem igaz. És ugye ezekből pont uilyen nagyszülők lesznek rend szerint. A kedvenc gyerek unokái mindig ott lesznek első helyen, a másikéval pedig csak minimális lesz a törődés. Szomorú hogy nem csak én érzem azt, ahogy az előbbiek is írják, hogy nem akarok még egy gyereket, mert ezt nem kockáztatnám meg. Tény, hogy nem is igazán éreztem magam úgy hogy több gyerekes anya vagyok + anyagi okokból sem és egyre érzek kellő energiát.
2017. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csupa hasonlo valaszok, en is kozejuk tartozom. Anyukam a batyamat segiti, kiskorunktol o a kevenc. Csaladunk lett, neki is es nekem is gyermekek. De a batyam gyermekei is sokkal fontosabbak mint az enyemeim, akiknek apjuk meghalt es egyedul neveltem fel oket. De akkor is csak a batyam es az o felesege, gyermekeik voltak a fontosak. Igen akar szulinap akar nevnap akar hazassagi evfordulo v barmi unnep van, az o a batyam es hozzatartozoi sokkal tobbet kapnak mint en v gyermekeim. 30 eve ez van, fajdalmas de muszaj volt beletorodni. En egyik gyermekemmel sem kivetelezek, vagy veszek mindnek v egyiknek sem. Mind amig kicsik es most is h mar felnottek. Egyforman imadom oket, tudjak is. Es ezert nincs kozottuk sem vitatkozas es harag sem. Szeretik egymast !!! A szulo nagyon eltudja rontani a tesveri kapcsolatot. Pedig mi sem haragszunk es nem is veszekedtunk soha, nem is vesztunk ossze, csak hat a szulo.
2017. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!