Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha kötődési zavarom van, és...

Ha kötődési zavarom van, és pszichológushoz járok, akkor ő "gyógyíthat" úgy, hogy például állandó üzenet-kapcsolatban van velem?

Figyelt kérdés
Nem tudok rájönni, hogy a pszichológusom miért engedi meg nekem, hogy írjak neki, sőt azt mondta, hogy ez belefér az idejébe, nyugodtan írjak neki, és szinte mindig válaszol, naponta többször is, sőt, többször volt olyan, ha írt valamit, és nem írtam neki, akkor még egyszer rám írt egy kérdést például vagy felvetette, hogy valami bántót írt...

2018. szept. 8. 22:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

#10:


Hány évet dolgoztál Dél-Koreában pszichológusként?

(Még ha volt is rá lehetőséged, pár hónapos, max. 1 éves program nem releváns!)


Milyen mélyrehatóak az ismereteid a koreai emberek mentalitásának különbsége kapcsán az európaiakéhoz képest?

Mennyire részletesen ismered a koreai törvényeket erre vontakozva?

Mennyire ismered a Koreai Pszichológiai Társaság (nem ez a neve, de Magyarországon végülis a Magyar Pszichológiai Társaság a megfelelője) EGYÉNI, CSAK koreai területen érvényes határozatait az etikai kódex kapcsán?


1.- Itt ez nem tiltott. A koreai emberek mentalitásának megfelelően, mind a páciens, mind a pszichológus tudja, hogy mi a helyzet.

2.- Ha tilos lenne, sem jönne rá senki. Koreában a pszichológus titoktartása az egyik legszabályozottabb dolog. A hagyományos fizikai/biológiai sérülésekről a kórházak simán kiadhatják egy ügyésznek a papírokat. Egy pszichológus viszont (kivétel maga a problémamegnevezés, azt lehet, de a kezeléseket és a haladást már nem) még polgármesteri, de főügyészi kérésre sem! Minimum miniszteri pecsét kell a rendőröknek, hogy kiadjam nekik a teljes kartont! Ez a valóságban nem úgy megy, mint a filmekben, hogy besétál a rendőr egy bírói végzéssel és már oda is adom!

3.- A viágon elfogadott és használt általános orvosi etikai kódex mellett az egyes szakterületek képviseleti szerve kiállíthat egyéni, csak az adott országban, csak az adott szakterületre vonatkozó kódexet, amely egy bizonyos mértékig (ez nem meghatározott...új kódexnél az ország összes szakterületi dolgozója szavaz az elfogadásról, ez mutatja, hogy ésszerű-e) felülírhatja az általános kódexet!

Itt Koreában, amíg nem lépi át azt a bizonyos határt (romantikus érzelmek, testi kapcsolat) a páciens és a pszichológus, addig olyan szoros barátságban lehetnek, amilyenben akarnak!


Én XX éve élek és dolgozom idekint, mint pszichológus (az országos ranglista alapján pedig a legmegbízhatóbbak közé tartozom)! Nagyon is jól tudom, hogy mit lehet, és mit nem!


Nem baj, hogyha nincsenek róla ismereteid! Nem baj, hogy kételkedsz egy anonim oldalon egy válaszban! Magyar tulajdonság, hogy ha valami nem a saját normának megfelelő, akkor az valótlan!


Azonban ne állíts olyan fals dolgokat, mint "sehol a világon nem elfogadható"!

2018. szept. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%
"a valasziro 54%ban hasznos valaszokat ad."
2018. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Még van olyan felhasználó gyakorin, aki a %-nézegetés szintjén ragadt?


2007-ben regisztráltam.

11 év alatt nem nehéz kényszeres lepontozókkal találkozni.

2018. szept. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!