Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki szamitogep es...

Ha valaki szamitogep es telefonfuggo, milyen lesz az elete ha ezeket otthagyja?

Figyelt kérdés

Engem is elert sajnos ez a 21. szazadi korsag. Nagyon sokat logok rajta sajnos :(. Szamitogepen is, es telefonon is. Munkambol kifolyolag sokat van a kezemben a telefon, kapcsolatban vagyok a fonokkel, kollegakkal. De amikor hazajovok, akkor ratelepszem a szamitogepre, es kepes vagyok 2 oran at ulni elotte, es mindenfele temakban olvasni, videokat nezni, stb. A lakas tiszta, azzal nincs gond, meg talalok idot a hobbimra is, napi legalabb egy orat de sokkal jobb lenne, ha azt a haszontalanul eltoltott napi 4-5 orat is hasznosan toltenem e, mert ennyi az ossz szamitogep elott toltott idom, napi szinten. Nincs parom, nem nagyon kell senkivel sem torodnom. Regebben nagyon utaltam a munkahelyem, meg nem nagyon haladtam semmire az eletben es a szamitogepezes volt a modja annak, hogy lefoglaljam az elmem es ne gondoljak ezekre a dolgokra.

Igy szoktam ra. Most szeretnem kezembe venni az eletem, meg is van miket szeretnek csinalni, egy reszet csinalom is de meg igy is sok idot szamitogepezek. Milyen lenne az eletem, ha semennyit nem lennek a szamitogepen, csak a telefonon ameddig a munkammal kapcsolatos dolgokat intezem es tartom a kapcsolatot a csaladdal, baratokkal?


2018. szept. 11. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is folyton kezemben van a telefon, de én ezt nem tartom rossz dolognak. Nincs hozzámnőve, le tudom tenni, de ha a kezemben van akkor idegen nyelven levelezek, zenét hallgatok, videókat nézek, cikkeket olvasok, távol elő rokonaimmal és barátaimmal tartom a kapcsolatot. Nekem ezekkel nincs bajom. Én hasznosnak könyvelem el az online töltött időm.
2018. szept. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy függő valaki vagy akkor hagyja abba amikor akarja.

Én is függő vagyok és szerintem ha letudnám tenni a telót amikor már elég, akkor hasznosabb dolgokkal is el tudnám tölteni az életem.

2018. szept. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 óra? :D Én anno hazamentem munkából (8-10 óra számítógép előtt), főztem, ettem és mondjuk 6 órán át még gépeztem...

Most is tizenórákat vagyok gépnél, évtizedek óta így élek. Elképzelhetetlen, hogy ne tegyem, kivéve, ha elutazom, akkor megvagyok nélküle...

DE természetesen ami érdekel vagy muszáj, az azért van. Túrák, kerti munka, főzés... A takarítási időt elveszi a gép, de azt nem szeretek, valami alapmennyiséget megcsinálok, többnek úgyse lenne sok értelme, nem tenne boldogabbá.


Teljesen természetes, hogy sokat vagyunk gépnél (ha nem is annyit, mint én). Nekem hobbik is oda kötődnek, a szórakozás, tájékozódás is... 1-2 régi asztrológiai könyvem van, viszont rengeteget olvasok csillagászatról a Neten, tableten, az kényelmesebb és kímélőbb. Filmeket is nézek számítógépen, azt persze már nagyobb képernyőn. Ez nem időpazarlás. Hülyeségeket lehetőleg ne csináljunk a Neten, de időt pazarolni nem kell semmilyen eszköz...


Ha pazarlod az időd, akkor valahogy fejben kéne rendet tenni s abbahagyni ezt. Nekem nem megy, de küzdök.

2018. szept. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezzel semmi baj, míg át nem esel a lovon ami még messzebb van azért

amikor elhanyagolod magad és a háztartást

2óra nem sok, valaki a tévét is tovább nézi és az roszabb ennél

pl nálam két óra a gép előtt annyi h 5percre leülök, és hopp pl éjjel van

ha pl többet gépezel mint alszol vagy inkább gépezel a házi munka helyett na az már nem jó

2018. szept. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Először full hiányozni fog neki, de amint rájön, hogy van más tevékenységek is, amik jók, hasznosak, így felülírja majd az.
2018. szept. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem érzem föltétlenül időpazarlásnak azt a 2 órát, főleg ha jó tartalmak böngészésével töltöm az időt, sok jó dologra lehet lelni, olyan esetben szerintem nem minősül időpocsékolásnak.

Elpocsékolt idő számomra az, ha baromságokat nézek, buta videókat, meg ilyesmi.

Azzal nincs semmi bajom, ha valaki órákat tölt el gép előtt úgy, hogy közben érdekes témákban olvasgat interneten.

2018. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!