Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma a fiatalok számára miért...

Ma a fiatalok számára miért az anyagi javak számítanak, ill. miért annak "jó", akinek vannak?

Figyelt kérdés

Örökségből van lakás (amúgy a baráti köröm kb. felének szintén, vagy vettek nekik) és autó.


Ugyanakkor a mentális gondjaim miatt vért izzadok a társadalmi életben, a beilleszkedéssel; a munkámat utálom és az eddigi erőfeszítések, hogy jobb legyen, zátonyra futottak.

A pénzem rohamosan fogy.


Hiába van anyagi javam, ha boldogság nincs és magányos vagyok.

Mégis ha valaki egyszer az életben meg is hallgat, kvázi közli, hogy kussoljak, van anyagi javam.


Az anyagi jószágban is azt látom, hogy ha teljesen leégek (afelé tartok), akkor nehezebben kapok bármilyen támogatást egy jövedelemigazolás után.


2018. szept. 15. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Mondok egy példát.

Elvégeztem az egyetemet, az összes barátom akit ott megismertem az ország különböző városaiba ment lakni egyetem után. Mindegyikükkel tartottam egy darabig a kapcsolat, de személyes találkozás hiánya miatt, négy ember már fél után nem keresett, kettő egy év után nem keresett. Maradt így 4 barátom, ők még keresnek, velük tudok talizni is, elmegyek hozzájuk utazok, vagy ők jönnek. Ez pénzbe kerül. Magyarán ahhoz hogy megmaradjanak a maradék barátaim is vagy itt kéne hagynom a mostani munkám és közelebb költözni hozzájuk, ami ostobaság lenne, mert nem azért tanultam és fejlődtem a szakmámban hogy ezt most eldobjam, vagy pedig fizetnem kell vonatjegyet vagy benzint hogy el tudjak menni hozzájuk. Utóbbi sok pénzt elvisz... Ha viszont sok pénzem lenne hetene mennék hozzájuk és a többiekhez is mentem volna akik már nem barátaim és lehet még most is jóban lennénk. Na pl ezért jó annak akinek van pénze.

2018. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Az anyagias gondolkodás nem csak a mai fiatalokra jellemző. Mióta az eszemet tudom, mindig így volt. Többé-kevésbé mindannyiunkat így neveltek. A lányokba azt sulykolták, hogy "jól"kell férjhez menni, a fiúkba meg azt, hogy jól nősüljenek, mert a szerelem elmúlik, a gondok maradnak. Mi ezt nem tartottuk be, egyikünk sem volt "jó parti", sok nehézséggel kellett szembenézni. Ennek ellenére együtt maradtunk.
2018. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Senki sem mondja, hogy boldog leszel ha jó az anyagi helyzeted, de sok problémát megold, amik rettenetesen boldogtalanná tennének.


Aazaz ha van egy jó belvárosi lakásod és nem kell azzal foglalkoznod, hogy X órát utazol munkába, hogy mennyibe kerülnek az különféle termékek a boltban, hogy hogyan fogod kifizetni a villanyszámlást stb...


Akkor sokkal nagyobb esélyel leszel boldog.


Szerintem a pénz segít nagyon sok potenciálisan boldogtalanná tevő dolog eliminálásában és rengeteg lehetőséget ad olyan dolgokra, ami boldoggá tehetnek.


Pl.: Nem vagyok k ifejezetten boldog, mert egy kimaxolt ford pickupot vezetek, de néha bennem is előjön a gyerek és sportmódban padlógázzal pörgetem a motort és mosolyogva vezetek.


Vagy squasholni is imádok, ami szerintem boldoggá tesz, de ha a gyárban dolgoznék sem időm sem pénzem nem lenne rá.


Sok pici dolog össze adódik... szóval azért segít a pénz...

2018. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
KB 1 évvel ezelőtt én is ezt gondoltam, hogy fontosak az anyagi javak. Elkoltoztem a szülő varosombol. Most nettó 230 ezer ftot keresek. De utálom a munkam megy a hasam és gyomor idegen van, nyugtatóval alszom. Nem minden a pénz.
2018. szept. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Most az én válaszom mi a tökömért lett lepontozva?:D Ez hogy a büdös francba nem tetszik valakinek. Komolyan nem érdekel hány százalékon állok, de nem bírom némelyik agyhalott ember gondolkodását megérteni, hogy mi a fene volt neki bántó, vagy trágár, vagy nem a kérdéshez illő abban amit írtam. Mondja már el valaki :D Vagy ezek ilyen szellemi fogyatékosok akik összevissza kattintgatnak és amelyikben mondjuk túl sok az E betűt azt leszavazzák?
2018. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Korábban is volt ilyen.
2018. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiába van anyagi javam, ha boldogság nincs és magányos vagyok.


Na végre egy normális ember aki rajtam kívül rá jött erre a dologra.


A társadalom csak azt mondja, dolgozz és dolgozz hogy legyen pénzed amibõl majd meg veszed a hülyeségeket így legalább el tartod a gazdagokat.


A boldogságot nem lehet meg venni.


A tárgyaktól meg csak egy ideig leszel boldog.


Mitdenki a boldogságot keresi és ha van pénze akkor azt hiszi hogy biztonságban van pedig ez szerintem nem igaz.

2018. szept. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Nem csak az anyagi javak számítanak, de ez nagyon sokat nyom a latba, tény. Hogy miért? Képzeld nem tudom milyen családi köröd van, de én nem kapok autót max diploma osztóra, akkor is a 20 éves használtunkat, plusz házat biztos hogy nem. Semmi ilyesmit nem fogok örökölni, vagy ha igen, akkor ha a szülők meghalnak. Az meg remélem még legalább 50 év. :D Plusz eleve nem akarok abban a házban megöregedni ahol születtem, szóval ezt nem is értem. Itt kezdődnek a problémák. Tudod havi nettó 150 ezerből (jó esetben), úgy hogy nem szülőknél laksz, nagyon gázos a megélhetés. Tudod, ugye, ha már ilyen könnyen beszélsz. :) És akkor ebből tegyél még félre saját házra, újításokra, autóra és persze saját magadra. Ekkor jönnek a szintén lelki gondok (nem csak neked lehet ám), hogy mégis mit eszünk majd hó végén, mikor lesz saját házam, mikor jön el az idő hogy gyereket szüljek bakker amikor hitel van a házon, vagy eleve panelban lakunk, de basszus már 30 vagyok és így tovább.

Tudod a pénz nem boldogít, de könnyebbé teszi az életet. :) Nem minden csak fekete fehér, ne mond azt hogy "a mai fiatalok". És igen, annak akinek nincs, persze hogy azt mondja, de jó lenne ha volna. Tudod, én már annak is örülnék ha tudnék magamnak venni új ruhákat. De akkor nem futná kajára. Ja, hogy a pénz... :)

2018. szept. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért nem tudod értékelni amid van, mert az öledbe pottyant. Igen, a "boldogság" és a pénz nincsenek talán szoros összefüggésben, de hidd el nem tenne hozzá a jó hangulatodhoz, ha nincstelen hajléktalanná válnál hirtelen.
2018. szept. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Attól, hogy nagyszülők révén, "másodíziglen" az ölembe pottyant, még nem keresek jól.


Nettó 150 ezer körül keresek én is és némi cafeteria segít, a hó felében / kétharmadában tudok kajáldában enni belőle, vagy lehet kitartana egész hónapban, de akkor 2-3 kajából (szó szerint!) választhatnék egy zsúfolt kifőzdében, és fél adagot ennék mindig.

Szóval nettó 150 körül plusz félhavi ebéd-segítség.

A pénzem pedig nem bővül, hanem elég gyors ütemben fogy, egészségügyi dolgok, elromlott dolgok, szerelők, tanfolyamok.

2018. szept. 16. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!