Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám picit lekoptatni...

Hogyan tudnám picit lekoptatni a cuki, de már nagyon idegesítő szomszéd nőt?

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok.Egy éve költöztem abba a házba ahol lakom.Az egyik szomszédom egy 52 éves nő. Ő nem dolgozik,bár szerintem egészséges,így egész nap otthon van.Ez persze az ő magánügye,csakhogy a sok szabadidejét nem tudja eltölteni,ezért mindig az én társaságomat keresi.Az utóbbi időben ez egyre fárasztóbb számomra.Amikor ideköltöztem akkor jól esett,hogy jön hozzám,kérdezte,hogy miben segíthet.Én is próbáltam neki segíteni amiben lehetett.Sokszor átjött délután mikor hazajöttem a melóból.Mostanában viszont napi rendszerességgel teszi ezt,reggel munkába menet előtt is bekopog hozzám,kér kávét és elkezd beszélni.nekem mennem kell,hogy ne késsek el,de még így is beszélne tovább.Természetesen délután ha hazaértem akkor is kopog és már jön is be.Hétvégén néha elmegy a lányához de igen hamar hazajön onnan.Van,hogy valami hülyeség miatt hív a mobilomon amikor épp dolgozom.Sajnos megadtam neki a számom amikor még nem nyomult így.Amúgy egy nagyon kedves aranyos nő.Nem hinném,hogy a rossz szándék vezérli ezzel..Ezért nem akarok vele durva lenni semmiképpen sem,meg,hogy rosszul érintse a dolog.vajon van valamilyen diplomatikus módja annak,hogy kicsit békén hagyjon és ne legyen szinte már a lakótársam?
2018. szept. 15. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Találj neki más beszélgetőtársat.
2018. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Ez nehéz ügy,én pont ezért nem engedek "közel" magamhoz senkit, mert vannak ilyen piócák. Viszont nem érdemes vele összeveszni, mert azért jó dolog, ha van az embernek egy szomszédja, akire számíthat. Én az egyenes beszédnek vagyok a híve. Legközelebb ha becsönget, mondd meg neki, hogy "Icuka, most nem alkalmas, éppen lábat szőrtelenítek", vagy valami. Lehet, hogy azért alkalmatlankodik, mert úgy látja, hogy nálad mindig "alkalmas", tehát eddig sosem utasítottad el. Próbáld meg, hátha.
2018. szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Bocsáss meg Icuka, sajnos ma rohanok/fáradt vagyok, indulnom kell/le szeretnék feküdni. És kitereled az ajtón.
2018. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos fel kell venned valamilyen hülye szokást, pl elkezdesz emberi koponyákat gyűjteni, vagy ipari zenéket hallgatsz teljes basszuson.

De elég, ha kedvenceddé válik hirtelen a létező összes sorozat a tv-ben, és max hangerőn szereted nézni.

2018. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Huh, az előzővel egyetértek. A majd később írok példát.
2018. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

Na, az előző voltam, most tudok írni többet.


A gond az, hogy, ha leülsz vele és finoman elmondod, hogy egy kicsit sok, az nem vezet jóra. Hiába mondod finoman. a visszautastást nem lehet jól fogadni. Én voltam az elutasít és az elutasított szerepében is. Amikor engem utasítottak vissza, finoman, diplomatikusan tették, mégis nagyon szégyelltem magam és fájt. Ebből kiindulva én is diplomatikusan beszéltem meg a dolgokat a szomszédommal, aki a gyerekét sózta rám bármikor a nap 24 órájában, hogy felügyeljem és a nő is bepipult.


Viszoint, ha kiábrándítod magadból a nőt, akkor nem fájdalommal és haraggal a szívében hátrál; így fent maradhat egy egészséges viszony, de ott lesz köztetek a 3 lépés távolság.


Amúgy az önmagunk elcsúfítása e célból bármikor jól jön. Nemrég összeismerkedtem valakivel egy társkeresőn, de 1-2 órás beszélgetés után már olyankot írt, hogy nem tudtam eldönteni, valaki szórakozik velem vagy tényleg ekkora életképtelen szerencsétlen emberrel kommunikálok.


Próbáltam szűkszavúsággal leépíteni, de nem vette a lapot. Sőt; csábította, hogy ilyen szűkszavú vagyok és olyanokat írt, hogy túl fontos vagyok neki és ő nem adja fel.


Utána ignoráltam, de óránként küldött 2-3 üzenetet. Nem vette akkor se a lapot.


Végül pár nap után elegem lett és támadt egy ötletem. "Behisztiztem". Vagyis kiemeltem valami jelentéktelen dolgot a hatszáz üzenetéből (amikre nem válaszoltam, de ő írt tovább ugyanúgy napokon át), amin én "megsértődtem" és elkezdtem számon kérni, hisztis p.csa mód irogatni. A lehető legbetegebb stílust vettem fel. :D Csak írtam és írtam egyre "sértettebben" és ő kb visítva menekült. :D Azóta nem hallottam felőle, de azért, ha valami miatt rá kéne írnom, reagálna; csak mondjuk szoigorúan tartva a 600 lépés távolságot. :D


Szóval Te is vegyél fel valami modort, amivel nem is őt sérted meg, hanem magadat "minősíted" :D

2018. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!