Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha halljátok, hogy valahol...

Ha halljátok, hogy valahol mondanak egy nevet, hogy pl Nagy Ádámné Kis Éva és egy fiatal,20 év körüli lány az, meglepődnétek? Mit gondolnátok?

Figyelt kérdés
2018. szept. 21. 09:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én vidékről származom, ott egyáltalán nem ritka ez a névviselési forma, akár fiatalabbaknál sem. Budapesten valóban nem jellemző a mai fiatalok körében. De a Nagyné Kis Éva alak szerintem mindenhol elterjedt, és lényegében kortól függetlenül.
2018. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy meglepődnék de a kötőjeles forma valóban elterjedtebb mostanában.
2018. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Semmit sem gondolnék.
2018. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
18 év felett már lehet házasodni, nem értem mi neked ebben a névben olyan nagy was ist das.
2018. szept. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Én max azon lepődnék meg egy pillanatra, hogy 20 évesen már férjnél van, a nevet én egyáltalán nem találom furcsának.
2018. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a nevekkel még oké lehet ez a formátum, de aki Rózsavölgyi Benjáminné Martonkeresztesi Alexandra, arról azt gondolnám, hogy "nem gondolta ő ezt végig..." 😀

Nem öreges szerintem a formátum! Csak a lehető leghosszabb és ezért legkevésbé praktikus, de az nem az én dolgom:)

2018. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Persze, hogy nem gondoltam végig hatos, mert félúton elfáradtam.

Üdvözlettel:

Rózsavölgyi Benjáminné Martonkeresztesi Alexandra

2018. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem lepődnék meg. 20 éves felnőtt ember, vannak akiknek már gyerekük van ennyi idősen. Szüleimnek ekkor már volt egy.
2018. szept. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Én max azon lepődnék meg, hogy így vette föl a férje nevét, mert személy szerint borzasztónak találom. De nem mondanék semmit, egész sok volt évfolyamtársam házas már, pedig még csak 21 éves vagyok.
2018. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én max megmosolyognám, hogy jééé, Ádám megtalálta Éváját.

Szóval kb csak a konkrét példán lepődnék meg egy kicsit, magán a formulán és a koron nem.

2018. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!