Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha halljátok, hogy valahol...

Ha halljátok, hogy valahol mondanak egy nevet, hogy pl Nagy Ádámné Kis Éva és egy fiatal,20 év körüli lány az, meglepődnétek? Mit gondolnátok?

Figyelt kérdés
2018. szept. 21. 09:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Attól függ...

Ha Kis Éva 20 év körüli és patikus-tanonc az egyetemen, ha végez,

Nagy Ádámné dr Kis Éva lesz.

Ha ez lesz a neve, mégcsak rangkórsággal sem vádolható.

(Ugyanez a helyzet, ha az asszonyság jogi egyetemre jár.)

2018. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kicsit meg, mert nálunk a családban már az előttem lévő (értsd 40-50 közötti, 90-es években házasodott) generációban sem volt szokás felvenni a férj nevét. Elítélni nem ítélem el, aki követi a hagyományt, de magáról a hagyományról megvan a véleményem. De most nem ez a kérdés.
2018. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem meglepő, manapság egyre ritkább de még előfordul.

Számomra túl hosszú és cseppet fölösleges. Hasonló nevű ismerőseim még nem hallottam a teljes nevükön bemutatkozni nemhivatalos szituációban. Mások sem így használják.

Anyum kollégái közt is van ilyen, mindenkinek csak a Nagyné Évike. Sokévi ismertség után tudtam meg, hogy nem csak ennyi a neve.

Kicsit olyan mint a 2. keresztnév. Van 1-2 aki használja, a többségnél meg csak úgy van és néha előkerül.

2018. szept. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha szép, fiatal lány -né, mindig nézek, hogy szegény, pedig még előtte volt az élet. És egy otthonülős antialkoholista vagyok. Csak olyan szomorú, hogy ő már nincs, ő már csak -né.
2018. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%
Én ezt az alakot csak azért tartom eléggé szerencsétlennek, mert borzasztó körülményes és hosszú, a gyakorlatban nehezen használható. Abban viszont nem látok semmi rosszat, ha egy nő felveszi a férje nevét valamilyen formában. Sőt, kortól függetlenül ez a normális szerintem.
2018. szept. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!