Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bármibe belekezdek a család...

Bármibe belekezdek a család egyből rávágja hogy "Hagyd a fenébe, úgyse értesz hozzá! ". Akkor is ha már számtalanszor sikerült végül. Másnál is van ez így?

Figyelt kérdés

Egész tinikorom azzal ment el hogy én otthonra bizonyítgattam hogy nem vagyok hülye. Rengeteg mindent tanultam, csak azért mert azt mondták hogy azok okosabb embereknek lettek szánva. Ezekből volt ami miatt el tudtam gimi mellett helyezkedni is részmunkaidőben besegíteni. Egy bizonyos sportot is csak azért kezdtem el mert azt mondták hogy ez a tehetséges emberek sportja, ebben országos bajnok is lettem. Tudom nem nagy szám, de azért annyit csak mutat hogy nem vagyok egy komplett szerencsétlen benne. De a mai napig ahol tudnak lehúznak és belém kötnek felnőtt egyetemistaként is.


Most igazából kicsit elég volt. Messze nem ez a legdurvább amit kaptam, csak azt hittem végre a vasárnapom szabadon nyugalomban telik el. Rendeltem egy kezdő arduino szettet, mert meg szeretnék hobbi céljából tanulni programozni és kisebb robotokat összetenni. Ez a vacak meg állítólag úgy van kitalálva hogy egyszerű legyen kezdők számára is, de legyen benne potenciál tanulni. Erre apám mikor meglátta, egy órás fenn hangú előadást tartott arról hogy ezt hosszú évekig intenzív tanfolyamokon tanulják nálam sokkal okosabb emberek, és nehogy azt higyjem hogy ezt hobbi céljából lehet tanulgatni. Ő nem is érti miért dobok ki ilyenre pénzt.

Persze, túlélem és bármit mond nem dobom ki. De kezdem úgy érezni hogy a szemükbe bármit érek el csak egy idióta maradok.


Volt hasonló helyzetben más is? Mit kezdetek az ilyen szülővel? Próbáltam már azt hogy egyszerűen teszek rá. De csak az apám.


2018. szept. 23. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenki magából indul ki. Az ilyen megnyilvánulások lényege, hogy "én ezt nem értem és neked sincs esélyed, hogy megértsd".


Amikor a szülő teszi ezt a gyermekével annak sokszor az egyik oka, hogy valószínűleg ők is ezt kapták a szüleiktől. Nem tanultak meg dicsérni.


A másik oka pedig az, hogy amikor olyat csinálsz, amit ők nem tudnak, az kicsit olyan, mint amikor a tanítvány túlszárnyalja mesterét. És a mestert (értsd: szülők) ez zavarja.

2018. szept. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam is, de nem csak hobbi vagy extra érdeklődés esetén, hanem a legalapvetőbb dolgokban, mint pl. továbbtanulás, családalapítás.

Tulajdonképpen nyíltan sosem mondták, hogy szerintük nem értek semmihez, de bármibe bele akartam vágni, annak mindig elővették a negatív oldalát és jöttek az aggódó üzenetekkel, hogy megbirkózok-e velük. És ezeket addig mondogatták, amíg magam is kételkedni kezdtem magamban, hogy jó leszek, meg tudom csinálni.

Pl. mindig szerettem írni, a tanáraim is azt mondták, hogy jó érzékem van hozzá, így szívesen tanultam volna újságírást. Erre a szüleim addig sóhajtoztak, hogy ebben a szakmában csak a csókosok érvényesülnek, amíg teljesen elbizonytalanodtam. De ez csak egy eset a sok közül. Bármibe belefogtam, csak azon aggódtak, hogy képes leszek-e legyőzni az akadályokat. Amiben nem voltam elsőre ügyes, nem ment azpnnal könnyedén, mindet félbehagytam. A legtöbb sport például ilyen volt. Nem lett semmi kitartásom. A jogosítványom sincs meg, pedig már csak az egészségügyi és a forgalmi vizsga hiányzott (akkor még külön volt a rutin). Megszületett a gyerekünk (ehhez csak elszánás kell, elsőre összejött, különben szerintem ezt is feladtam volna), kb. abban is kételkedtek, hogy túléli az első évét.


"De kezdem úgy érezni hogy a szemükbe bármit érek el csak egy idióta maradok."

Pontosan ugyanezt érzem én is. Csak sajnos én már alig-alig érek el bármit is, mert magamat is egy idiótának látom. Az első nehézségeknél nyígni kezdek, hogy béna vagyok és szerencsétlen. Szóval jó mély a gödör, amiből ki szeretnék kecmeregni. Te ne juss el ilyen mélyre. Nekem segít, hogy vannak emberek, akik máshogy látnak, mint az ősök, illetve én magamat. Te se csak a szüleid véleményére adj.

2018. szept. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!