Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » El kellene döntenem, hogy mit...

El kellene döntenem, hogy mit akarok dolgozni. Hogy tegyem? Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Jelenleg informatikai szakgimnáziumba járok. Körvonalazódott bennem, hogy én nem akarok ezzel foglalkozni érettségi után. Viszont sajnos nincs kémia, biológia, földrajz(technika, ének, rajz) óránk. És ha nekem érettségiznem kell valamelyikből, akkor jövőre minimum el kellene kezdeni tanulni. (Most vagyok 10.-es)


Annyit tudok, hogy a jövőben utazgatni szeretnék. És hosszabb időre is egy adott országban maradni. Tehát mondjuk egy évig Németországban dolgozni, aztán ki Kínába, Olaszországba, bárhova, ahová csak tudok. Szeretnék minél több kultúrát megismerni.

Egyetemre is tervezek menni, és ott kimenni egy évre cserediáknak Japánba.(De ez csak egy elképzelés)


Orvos, ügyvéd nem szeretnék lenni, nem is tudnék annyit tanulni. Nem akarok titkárnő lenni vagy bármi ilyesmi, aki egész nap ül. Tanár sem szeretnék lenni.


Érdekelnek a sportok, szeretek rajzolni. Érdekelnek az országok, főleg Japán és Kína az, ami engem valamiért megfogott. A nyelvek is tetszenek, viszont angolból és németből még eléggé csak az alapokat tudom. Reál tárgyakból nagyon sík vagyok.


Ezek a munkakörök fordultak meg eddig a fejemben, de:

Egészségügy (ápoló, mentős): én nem tudnék tűt szúrni senkibe.

Oviban dolgozni: nem tudom, hogy viszonyulnék a gyerekekhez.

Grafikus: érdekelne, viszont megélni nem lehet belőle, én meg annyira sajnos nem rajzolok jól.

Szinkronszínész: Nem tudok róla sokat(hogy ez egyáltalán egy főszakma-e), de nem hiszem, hogy jó lennék belőle.

Fodrász: nem rossz szakma, de szeretnék egyetemre, főiskolára menni


Tehát szerintetek ehhez a költözős "életmódhoz" milyen szakmát kéne választanom?(Egyenlőre ez az egy biztos pont amit szeretnék elérni)



2018. szept. 29. 12:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Helyesbítenék. Szívesen dolgoznék kétkezi munkát is, viszont egyetemre/főiskolára mindenféleképpen szeretnék menni.:)
2018. szept. 29. 12:53
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval leegyszerűsítve, valami olyasmit, amivel sok helyen el tudnék helyezkedni, ha nincs más lehetőségem.
2018. szept. 29. 12:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj idegenvezetőnek, ha utazgatni szeretnél. Ahhoz kell egy erős nyelvtudás (lehetőleg angol, de mellé a német, francia közül sem árt valamelyik) Vagy légiutas kísérőnek. Viszont azzal számolj, hogy ez még most az elképzelésed, ha családot szeretnél később - nem most - akkor ez nem megvalósítható terv mert pici gyerek mellett utazgatni nem nagyon lehet. Én a helyedben inkább olyasmit tanulnék, amiben később 8tól 4ig el lehet helyezkedni pl humán erőforrás terén mert az gyerekcentrikus munka, jól is fizet és tudsz belőle majd családdal is utazgatni ill cég is lehet olyan, hogy kiküldenek valahova. (Mint egyik ismerősömet.)
2018. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!