Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is tapasztalt hasonlót?...

Más is tapasztalt hasonlót? Régen ciki, most divat?

Figyelt kérdés
A kérdés unalomból született, nem komoly diskurzust akarok folytatni :) Azt veszem észre néha, hogy sok dolog ami x éve szinte cikinek számított, az most kvázi "menő". Mai fejjel nincs már akkora súlya ezeknek a dolgoknak persze, de itt-ott ironikusnak tűnnek. Jómagam pl. nevetség tárgya voltam amikor rózsaszín hajam volt gimiben (az a szép pasztell árnyalat amit egy ideje annyira hypeolnak), vagy amikor flatform cipőket kezdtem hordani 5-6 éve az ázsiai divat iránti rajongásom kapcsán. Ez csak két példa a sokból, de mára szerintem - ha jól tájékozódok - mindkettő a mainstream divat része és főleg a fővárosban abszolút nem kirívó. Sok más korábban extrémnek számító rétegirányzattal együtt. Ami viszont még érdekes, mikor valaki olyan ölti magára x stílust, aki korábban nevetett a viselőin. Tényleg ekkora befolyásoló erő a marketing, meg az ha valamit felkap pl. a közösségi média? Vagy az ilyen pálfordulásban még simán benne lehet hogy az emberi ízlés alakul időről-időre? Ott van pl. a trapéznadrág, szerintem sokan akik a 2000-es évek elején kezdtek suliba járni, rémálomként gondolnak rá vissza miután végre bővült a választék. Biztos nem én vagyok az egyetlen aki sokáig elképzelhetetlennek tartotta hogy feszülős farmeren túl bármir felvegyen. Erre most úgy tűnik egyre többen barátkoznak vele újból, visszakerül a boltokba stb. A csìpőnadrág még szörnyűbb talán, mégis ha most pl. elkezdenék nyomatni, lehet hogy fél-egy éven belül viselné a többség.
2018. szept. 29. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A 70-es és 80-as években ujjal mutogattak arra például a munkahelyeken akinek a karján volt egy apró tetkó. Ők a börtönben szokták csináltatni, tehát ezzel szinte megjelölték magukat. Napjainkban meg már az a ritka akin egy tetkó sincs.


Vagy a lakótelepünkön a 80-as években aki kutyát tartott panelban, arról az egész lakótelep susmotolt. Egy esetről lehetett hallani. Háta mögött olyat mondtak róla hogy nagyon primitív lehet amiért kutyával él lakásban. Napjainkban szinte nem sétál úgy senki hogy ne vonszolna egy kutyát, vagy panel illetve kocsi ablakából kutya ugat ki.

2018. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez ilyen. A kedvenc zenekaraim pólóiban ma olyanok járnak, akik max egy felturbózott számukat hallották, és a kedvenc szórakozásomra is már kritériumok vannak, hogy milyesmi ember az, aki ezzel foglalkozik.

Nem zavar, csak mondom. Konkrét stílusom sosem volt, de igen, szerintem majdnem mindenkinek van olyan ismerőse, aki egyszer csak emo lett stb. Pár év és már teljesen más stílusa volt :) Nincs is ezzel baj, szerintem nem lesz olyan világ soha, hogy egyszer azt mondják a magassarkúra, hogy béna, és onnantól soha nem hordja senki.

2018. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első ilyen megrökönyödésem az volt, hogy míg a nyolcvanas évek elején a mamakedvence puhafiúkák hordtak szandált, ami nyitott elöl, hogy kilóg a lábujj, mivel szellőzik és ezt az anyukák erőltették a fiaikra és ultraciki volt.


A megrökönyödésem tárgya meg az, hogy annyi papucsot és szandált hordanak férfiak komoly, vagány, büszke arckifejezéssel, tehát nem szégyenkezve. Nekem maradt a becsípődés, hogy a lábujjláttatás gáz, így a mai napig nem tudok nem megrökönyödni nyaranta az utcákon :D


De van pozitív is. Fiatal koromban gáz volt egy férfinak szőrtelenítenie a mellkasát, hasát. Ma meg sima tisztálkodási rituálé csak. Na ezért meg hálás vagyok a mai laza világnak.


46F

2018. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!