Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme az...

Szerintetek van értelme az ötletemnek? Tudnék segíteni így bárkinek is?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam egy kérdést itt, amiben a kérdező anyukája iskolai pszichológusként dolgozott, és lemondott egy diákról, csak mert nem fűlött a foga egy családi erőszak témájú esethez. Nagyon elszomorított a dolog. Az jutott eszembe hogy hány gyerek kénytelen hasonló dolgokon átmenni, és sokszor nem segít nekik senki, csak az elköltözés marad mint megoldás, de addig is sok éven át sínylődnek. De nem is kell hogy megerőszakolás legyen a téma, hány gyerek nő fel kirekesztve, az iskolában megalázva, és a szülők nem segítenek. Nagyon szeretnék segíteni nekik, mivel én is éltem át hasonlókat, és a baráti köröm is főleg ilyen emberekből áll.


Én egy elég elfogadó személyiség vagyok, szívesen segítenék másokon, bár nem lennék fő állású pszichológus. Én inkább csak támaszt szeretnék nyújtani, egy segítő kezet, mert sokszor nehéz kitörni ebből (családi erőszak, depresszió, szorongás), nehéz elkezdeni a javuláshoz vezető utat.


Szerintetek van értelme ennek a tervnek? A biztos cél érdekében azért tanulnék pszichológiát is. Annyira szomorú látni hogy az iskolai kirekesztés vagy szorongás szinte már normális és senki nem foglalkozik vele, egyre több gyerek szenved ebben, sokan lesznek depresszisóak tőle, vagy mély sebeket hagynak ezek a dolgoka mik kihatnak a későbbi életükre, és ezt mind azért mert nem mertek szólni a szülőknek, vagy ha mégis akkor nem kaptak segítséget.


Ezt az egész dolgok nem holnap kezdeném ugye, nem is tudom hogy lenne-e értelme. Szerintetek? Esetleg tudnátok írni példákat amikkel tudnék embereken segíteni? (nem támogatással, és nem főállásban)


2018. szept. 30. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a jóindulattal semmi gond. Jó,hogy segiteni akarsz a fiatalokon,ők is ugyan úgy sok dolgon mennek keresztül,ami nem "csak azért mert tini,mert fiatal,mert serdülő korban van" kategória. Megvalosithatod. Kell egy biztos terv,pontról pontra megoldod. Örülök,hogy élnek még ilyen jo szándékú emberek.
2018. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy ilyeneken gondolkodsz.


A szorongósok nevében is KÖSZI! :)

2018. okt. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A lepontozást is köszi xd

Utolsó: en is nagyon ugy erzem,hogy szorongok,úgyhogy jó,hogy megkoszonted helyettem is

2018. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem tudom ki volt aki lepontozott, én felpontoztalak titeket.
2018. okt. 1. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!