Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van az életnek?

Mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést nem ugy kell venni hogy megakarok halni mert minden szar es senki nem szeret.. Ugyanis ha belegondolsz akkor rájössz hogy a múltban es most is teljesen ugyanaz a helyzet.. Mindenki megszületik aztán elkezdik felnevelni, lesz egy csomó elvárás, aztan dolgoznia kell míg meg nem öregszik közbe családot alapít. Aztán mikor öreg lesz pont a kora miatt nem tehet semmit, akinek meg semmi dolga meg gazdag az meg szarrá unja magát mert azt csinál amit akar. Tehát minek élünk? Te minek élsz? Mitől lesz jobb?

2018. okt. 2. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Naiv vagy, ha azt hiszed a gazdagok élete unalmas és felhőtlen. Sok gazdag többet stresszel, mint a gyári melós. Ráadásul rajtad múlik, mivel töltöd el az időd. Nem kell beszállni a mókuskerékbe, ezt a te döntésed.
2018. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem stresszelnek többet, mint a gyári melósok. Mindenkinek vannak problémái, amik ellen küzd, pláne a mai világban, és mindenki a problémáit a saját szintjén éli meg. Ennek ellenére egy anyagilag jól szituált ember jobb helyzetben van, mert nem a létminimumért küzd, és ha érzi, hogy sok volt a stressz, elmegy egy egyhetes maldív-szigeteki nyaralásra. A gyári munkás meg éhen hal, ha nem vállal munkát.
2018. okt. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Az örök kérdés. Az élet értelme az amit adunk neki. MI NEM OKKAL LÉTEZÜNK. De ha már igy kapunk valamilyen eletet, akkor miért ne hozzuk ki belőle a legtöbbet?? Nem kötelező, egész életedben élhetsz segélyből is, de ameddig nem halsz meg, addig hogy jobb tölteni az időt??

Amugy kb. az a cél az életünkben, (mint minden más élőlénynek), hogy fenntartsuk a fajt, a túlélés. Csak ha már képesek lettünk gondolkodni, akkor nyilván gondoljuk azt már h okkal vagyunk itt, hogy minket teremtettek, mert nehogy már olyanok legyünk mint az állatok.

2018. okt. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem sok értelme van,megszületünk,tanulunk,dolgozunk,meghalunk.Egy átlagembernek nem túl sok jó dolog történik az életében,ami nagyobb örömet okoz az talán gyermekek születése,lakásvásárlás,esetleg rég áhított autó vásárlása.A gazdagoknak ugye egyszerűbb az élete,sokkal több mindent megtehetnek,de nem feltétlen boldogabbak,és nem biztos hogy többet stresszelnek egy átlag melósnál.Van egy ismerősöm,nem tudom pontosan de valószínűleg milliárdos,csak a gépparkja ér kb 800 milliót,amikor jól kezdtek neki menni a dolgok felvett 3 embert akik intéznek mindent helyette,ő járja a világot,vadászik stb...

Viszont ha magamat nézem akkor a fent leírtak illenek rám,megszülettem,tanultam,dolgozok,gürcöltem hogy legyen egy házam,autóm,most csak vagyok,dolgozok,aligvárom hétvége legyen és pihenhessek,hétfőtől kezdődik elölről minden..amíg meg nem döglök.

Véleményem szerint az embernek csak néhány igazán boldog,gondtalan éve van,mégpedig az iskola előtt évek,akkor nincs gondja semmire,nem tartozik felelősséggel semmiért,nem vonják kérdőre..megkapja az első kiskutyát,macskát,játék a nagyszülőkkel és sorolhatnám,csak enni,inni,aludni kell..de ezek után minden a nyakunkba szakad.

2018. okt. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

7 évesen húztam fel a fejemre apám bukósisakját, akkor készült is egy kép rólam, ami kint van a szobámban, a család akkor még nevetett, de utána kijártam a motorozáshoz vezető kis utamat, jött a jogsi sok gyakorlás, némi tapasztalattal meg erős motorok.

Az első nagy motorom 19 évesen vettem már akkor a maga 80 lóerejével, remegő szálltam le úgy másfél óra után, nem is lehet mihez hasonlítani.


Más azért dolgozik hogy feljebb jusson az életben, én azért hogy tudjam finanszírozni az életemet, lépést tudjak tartani a mostani technikával, amik milliós tételek, csak ezért tanultam olyan szakmát amivel jut erre.


Aki szereti a sebességet az tudja milyen könnyű megragadni benne, amiből nincs kiút ha valaki komolyan áldoz rá, ha a sors úgy akarja engedi majd hogy megéljem az öregkort, de mindig lesz valami kétkerekű ami nem bicikli :)

28F

2018. okt. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az örök kérdés. "Te minek élsz? " csak erre próbálok válaszolni. Minél mélyebbre jutni a megismerésben, és kifejezni azt. A kifejezés fontos, ha az lemarad, nagyon nagy teher. Kifejezni sokféleképpen lehet, a munkában, a kapcsolatokban, rajzban,festésben, faragásban, írásban, zenében, táncban, színjátszásban, kinek hogy megy. Jobb? nem tudom, talán inkább csak így elviselhető a létezés tragédiája.

Thomas Mann írja a Tönio Krögerben:

[link]

Ekkor, a megismerés kínjával és gőgjével együtt, rátört a magányosság, mert az ártalmatlanok, a vidáman tompult agyúak körében nem tűrték meg őt, azokat megzavarta a homlokán világító bélyeg. De mind jobban és jobban megédesedett benne a szó és a forma gyönyöre, mert amint mondani szokta (és már fel is jegyezte magának), a lélek megismerése egymagában menthetetlenül mélabússá tenne minket, ha a kifejezés öröme fel nem vidítana...

2018. okt. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az életnek alapból semmi értelme, te adsz neki értelmet. Tűzz ki célokat és ennyi, hajtsanak azok. Egyébként meg természetesen igazad van, én nem fogom ezt bírni, ezt már most tudom, de én gyenge vagyok, meg is érdemlem, hogy kihaljak. Ha te erős vagy, akkor nyomd le ezt az egyszeri fost és hajrá! Kitartást!
2018. okt. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy nagyon vallásos személy, de szerintem létezik reinkarnáció. Előző életünkben tettünk valamit, ami meghatározott minket és a mostani életünkben is kell ilyet tenni. Ha bűnt követtünk el, akkor a lélekvándorlást követően a jelenlegi életünkben olyan dolgokat érdemes tenni, amivel segítjük társainkat. Akár állatot, akár embert, akár magát a természetet. De meghatározó dolog lehet az is, hogy megtaláljuk azt, amitől boldogok leszünk. Mint például egy hobbi, egy munka, egy szakma. Továbbá az is a része lehet, hogy másokkal hogyan bánunk és velünk hogyan bánnak. Mi szórakoztathatunk másokat, de szórakozhatunk is másokon. Jó és rossz értelemben is. Nekem szerencsére a hobbimat sikerült megtalálni, ami egy nagy cél lett a szemem előtt. Ezért élek minden nap, ezért örülök minden egyes percnek, amit a hobbimnak szentelek. Ami ráadásul olyan, amivel jó értelemben véve szórakoztathatok másokat és utána azt érezhetem, hogy elfáradtam, de kellemes érzés látni azokat, akik örülnek annak, hogy szórakoztathatom őket. 22/F
2018. okt. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
32 èves nő vagyok. Nem tudom mi èrtelme van. Nemsok èrtelmèt làtom, hogy èlek. Dolhozok,alszok. Pàrom èvek òta nincs komoly. Gyerekem nincs. Baràtaim elfogytak. Tènyleg nem lßtom èrtelmèt.
2018. okt. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szenvedés
2018. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!