Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a helyzetről? Szerintetek tényleg bunkóság volt? Tényleg "hercegnős" vagyok?

Figyelt kérdés

A kollégiumban beosztottak egy szobába egy másik lány mellé, viszont nem igazán tetszett és ezért rákérdeztem, hogy esetleg lenne-e másik lehetőség. Volt, megnéztem a másik szobát és sokkal jobbnak tűnt, emiatt inkább azt válaszottam. Jó döntésnek bizonyult, mert ezzel a szobával abszolút ki vagyok békülve és a szobatársammal is jól kijövünk.


Viszont még mindig csomószor összefutok a másik lánnyal (aki eredetileg a szobatársam lett volna) és ezek elég kellemetlen pillanatok, mert nem is köszön vissza és rám sem néz... Többen is mondták (barátok, rokonok, akikkel beszélgettünk), hogy ez azért tényleg nem volt szép húzás és most azt gondolhatja, hogy esetleg miatta nem akartam odaköltözni vagy ilyesmi. Hiszen már ott volt minden cuccom, vele is beszéltem stb., majd utána kértem át magam egy másik szobába és ebből tényleg lehet akár erre is következtetni. A lány cigány, aminek csak azért van jelentősége, mert ebből akár azt is lehet gondolni, hogy engem ez zavart vagy rasszista lennék stb., ezt is megkaptam, hogy biztos ez az oka. Egyik sem igaz (bár az tény, hogy mondjuk annyira nem volt szimpatikus, hogy az egész szobában össze-vissza voltak dobálva a cuccai és nem tűnt túl rendszeretőnek, de ennyi alapján nem lehet megismerni a másikat), szimplán csak nem tetszett a szoba és volt másik opció is.


A másik pedig az, hogy azt mondták, hogy elégg "hercegnős" és elkényeztetett vagyok, amiért reklamáltam, mert bizonyára senki sem örül neki, ha pl. rumlis a szobatársa vagy koszos, pici, bogaras stb. a szoba, de el kell fogadni és ez van. Mikor szóltam, hogy át szeretnék költözni, akkor ők sem örültek neki annyira, hiszen plusz papírmunka, idő stb.


Most picit rosszul érzem magam emiatt, mert én ezekbe a dolgokba bele sem gondoltam. Ugyanakkor úgy vagyok vele, hogy nem csináltam semmi rosszat és, ha volt választási lehetőségem, akkor azt nyugodtan ki is használhattam.


Ti mit gondoltok erről?


2018. okt. 4. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem hercegnős, és aki lakott már koliban az megérti. Sokan nem szoktak elköltözni, akkor sem ha nem érzik jól magukat egy adott szobatárssal vagy szobában, mert már megszokták... Az a lényeg, hogy olyan helyen lakja ahol jól érzed magad. Ha az a lány megsértődött ezen, akkor az ő baja. Tőlem is elköltöztek az első héten, mert a lány a szaktársaival akart lenni. Ha találkozol vele még egyszer, max. mondhatod neki, hogy ne haragudjon, de te a barátaiddal szerettél volna egy szobában lenni. Az ezzel járó papírmunkák meg le kell sz@rni, nem hiszem hogy olyan sok lett volna.
2018. okt. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondtam volna neki költözésnél, hogy miért mész tovább, akkor nem lenne a sértődés meg a találgatás. Nem is értem, miért nem jutott eszedbe.


És igen, a koli valóban nem kívánságműsor, de azért nem te vagy az első a történelemben, aki költözik. Rákérdeztél, nem mondtak nemet, be is jött a dolog, akkor ezzel a részével nincs gond. :) Másnak is ugyanúgy van szája, ha nem tetszik neki az adott hely. Inkább itt a kommunikációddal van a baj, nem beszéltél a szobatársaddal, pedig alap lett volna, és magadat sem tudod megvédeni a beszólogatók ellen. Ezen dolgozz egy kicsit. :)

Ha nagyon bánt a dolog, akkor menj oda a másik lányhoz, hogy ilyen pletykákat hallottál vissza, hogy te rasszista stb stb., és nem szeretnéd, ha emiatt félreértés lenne köztetek, szeretnél bocsánatot kérni, ha magára vette, és magyarázd el neki, hogy miért döntöttél a másik szoba mellett.

2018. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérd meg apád építsen egy kastélyt ahogy a hercegnőknek szokás, akkor minden szoba a tied lesz.
2018. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor eszembe sem jutott, hogy megbeszéljem vele. Rögtön a beköltözéskor cseréltem szobát, tehát nem is ismertem és nem is költöztem be mellé. Beosztottak, kitöltöttem és aláírtam a papírokat, bevittem a cuccaimat a szobába és akkor láttam, hogy az nem az igazi... utána mentem el érdeklődni és mikor elrendeztük az új szobát, akkor már csak visszamentem a cuccaimért és ennyi.
2018. okt. 4. 13:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Tehát igazából csak papíron voltunk szobatársak kb. egy óráig.
2018. okt. 4. 13:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jol tetted, es az eletben igenis ezt kell tenni, ha jot akarsz magadnak. Nem azt mondom, hogy soha nem kell alkalmazkodni, de, ha van jobb lehetöseg, akkor ki kell hasznalni! Egy percig se gyötörd magad! Szorakozz, tanulj, legy a barataiddal! A csajjal ne törödj, te se köszönj neki, aztan kesz.
2018. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, inkább ez a tipikus magyar mentalitás a felháborító. Annyira jellemző ez, hogy mindenki csak panaszkodik, és sosem él a lehetőségeivel, hogy jobbá tegye a helyzetét, ha viszont valaki lép is, akkor megszólják, vagy irigykednek. Nagyon helyesen tetted, és ezután se engedd, hogy mások hátráltassanak.

Korábban az iskolában, később pedig a munkahelyen is folyamatosan ezt tapasztaltam, hogy mindenki sajnáltatja magát és háborog egész nap a dolgokon, és amikor megkérdezem, hogy miért nem csinálnak valamit, csak hőbörögnek, hogy nem olyan egyszerű ez ám, mit képzelek magamról. Sok esetben osztoztam is a problémájukban, azonban én cselekedtem, hogy kikerüljek belőle, és még ők voltak rám általában megsértődve, hogy milyen kényelmes már nekem, hogy ott hagyom őket cserben.

2018. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mansour ***** válasza:
2%

"A lány cigány, aminek csak azért van jelentősége, mert ebből akár azt is lehet gondolni, hogy engem ez zavart vagy rasszista lennék stb., ezt is megkaptam, hogy biztos ez az oka."

Persze hogy ez volt az oka, csak valószínűleg még magadnak sem mered bevallani. Pedig nincs ezen semmi szégyellnivaló, ez természetes reakció. Ez van, vállald fel, nem kell a píszí duma.

2018. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem, tényleg nem. Nem vagyok rasszista, egyáltalán nem érdekel, hogy cigány vagy sem. Olyan városban nőttem fel, ahol rengeteg cigány van, mindig voltak cigány osztálytársaim és soha nem zavart, soha nem érdekelt, soha nem kezeltem őket másképp. Cigány gyerekekkel is dolgoztam együtt önkéntesként táborokban. Csomó cigány barátnőm is van a mai napig.
2018. okt. 4. 14:40
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

Igazából annyit kellett volna mondanod neki, amivel minden konfliktust elkerültél volna, hogy: tavasz baktalo csipke mo, szoszi csaje, zsa át a bótba igyunk zsalmalét mer én dzsalok el innét tőled. Devla kísérjen utadon szoszi drága tesvérem, legyen szerencsés a családod, legyen meg a tanulmányod.


És kimehettél volna, nem lett volna probléma, én kis rasszista leánykám <3

2018. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!