Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha 21 éves lennél egy friss...

Ha 21 éves lennél egy friss érettségivel a kezedben mit csinálnál?

Figyelt kérdés

2018. okt. 7. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
OKJ-re mennek.
2018. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ugyanazt, amit 18 évesen tettem, továbbtantanulnék egyetemen.
2018. okt. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az érettségi semmit sem ér, bárki meg tudja csinálni. Jövő szeptemberig én eljárnék magántanárhoz angolul tanulni, hogy le tudjak tenni egy nyelvvizsgát és tudjak beszélni viszonylag jól angolul, és hogy ezt finanszírozni tudjam, keresnék mellette valami munkát - bolti eladó, árufeltöltő vagy valami ilyesmi. Engem a programozás érdekel nagyon 12 éves koromtól kezdve, így biztosan felvételiznék egyetemre programtervező informatikus szakra, és a képzés alatt pedig elmennék szakmai gyakornoki munkát végezni, hogy mire a diplomát megkapom, legyen mit írni az önéletrajzomba és a LinkedIn profilomba. Aztán ha szerencsém van, mikor abszolválok és államvizsgát teszek, a gyakornoki munkahelyemről átvesznek főállásba.


Szerencsére ez nekem sikerült.


24/F

2018. okt. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
53%

OKJ vagy meló vagy a kettő egyszerre (csak kár, hogy egyelőre hiába kerestem munkát, ennyit ér egy érettségi...)

22/L

2018. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezt pont én vagyok,és fogalmam sincs hogy mit csináljak.
2018. okt. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tanulj tovább mindenképp, akár szakmát okj-n, akár egyetemen. Mellette ha van rá affinitásod, tanulj nyelvet is -nem kell rögtön nyelvvizsga, csak legyen alapod.

Ha anyagilag belefér, jogosítványt is szerezhetsz b-kategórián túl, azzal rögtön kinyitsz egy ajtót munkaügyileg, és nem "csak" egy érettségid lesz.


Én most egyetemen vagyok, de utána valószínű még egy szakmát akarok tanulni. A jogosítvány részét szubjektíven írtam, mert engem jelenleg csak a pénz -és emiatt a b-s hiánya- tart vissza nagyobb kategóriától.

2018. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz idegen nyelven indulás külföldre amíg lehet.
2018. okt. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindent másként.
2018. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Keresnék valami munkát, ami lehetőleg jól is fizet (ebből nem túl sok van), aztán megszednem magam sok penzzel. Ez idő alatt a szüleimmel laknék, majd a megtakarított pénzből vennék egy tanyát/ erdei házat.
2018. okt. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Továbbtanulás! Szerintem sokan megbántuk, hogy nem azt tettük akkor. Külföldre max egy évet, de a lényeg, hogy itthon tudj elérni egy olyan állást, amivel jól megélsz, ahhoz meg diploma javallt általában.
2019. febr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!