Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az olyan ember akinek gyerekko...

Az olyan ember akinek gyerekkorában nem voltak barátai az valójában tönkretette az életét?

Figyelt kérdés

Nem voltak barátai , utált iskolába járni, nem sok jó történt vele.Jelenleg 22 éves de már hiába akarna változtatni nem lehet mert öregnek érzi magát ahhoz hogy mindent bepótoljon.

Mi a véleményetek az ilyenről?



#szenvedés #nem lehet jóvátenni
2018. okt. 10. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az a véleményem,hogy buta :)

Akkor még nem ismert mentális betegség miatt én kb. 23-24 éves koromig voltam barátok, hobbik, munka, élet nélkül. Mindig is ki voltam közösítve suliban, dolgozni meg már nem is tudtam, beütött az agórafóbia. Amint segítséget kaptam és jobban lettem, gyorsan túltettem magam a "le vagyok mindenről maradva" életérzésen és elkezdtem minden hobbit tolni, amit csak akartam, most már tanulok is, sínen vagyok. Készülök a munkavállalásra. Az új környezettel jöttek az új ismerettségek is, nemrég lettem megkérdezve, hogy lehetek minden helyzetben ilyen magabiztos.

Csak lépni kell. Előtted az egész élet, mi értelme még tovább húzni és eltolni a maradékot is? Nyugdíjas korodban, na akkor lesz nehéz kijavítani ezt.

2018. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem azzal teszi tönkre az életét, mert eddig nem voltak barátai, hanem azzal, hogy így áll az életéhez. 22 évesen még el se kezdett élni, de már feladja és eldönti, hogy túl késő, miközben még 40 évesen se lenne az. Az ilyen ember önsorsrontó, lusta és nincs benne semmi kitartás, itt cseszi el. Teljes mértékben rajta múlik, hogy változtat-e az életén (akár terápia segítségével, önismeretszerzéssel, azzal, hogy kilép a komfortzónájából) és pontosan ezért nem tudom az ilyeneket sajnálni.
2018. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Nekem sem voltak gyerekkoromban barátaim, felnőttként lettek, nem érzem, hogy tönkretettem volna az életem.
2018. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%
Ő csinálta jól! Az emberek önzőek, ostobák, csak kihasználják aztán meg faképnél hagyják az embert. Olyan hogy igazi barát nem létezik. Érdekbarátok vannak, meg olyan emberek akinek lelki szemetesnek, szobaszolgálatnak jó vagy, vagy arra hogy éreztessék hogy ők jobbak nálad. Kösz nem. Jól megvagyok egyedül.
2018. okt. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 he84 ***** válasza:
100%
Ez nagy tévedés, ettől még nem ment tönkre az élete. Akkor lenne tönkretéve, ha egész életénen soha egyetlen barátja se lett volna és ha soha semmi rossz ellen nem akart volna tenni. Csak mert valakinek gyerekként nem voltak barátai, később még lehet, ám azért nyilván tenni is kell. De amúgy meg nem a barátok számától függ egy ember értéke és inkább legyen kevés jó barát, mint sok haver és felszínes barátság.
2018. okt. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!