Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kapuzárási pánik...

Mit tegyek? Kapuzárási pánik huszonévesen?

Figyelt kérdés

A sztori ott kezdődik, hogy 17 évesen beléptem egy párkapcsolatba. Ezután egyre kevesebb időt töltöttem a barátokkal, egyre kevesebbet buliztam. Senki más nem létezett számomra. Jött az egyetem, ott a tanuláson kívül semmi nem létezett. Nem ismerkedtem, nem buliztam, nem éltem társasági életet. Aztán szakítottunk. Megvolt a nagy sírás, aztán továbbléptem. És észrevettem, hogy mennyire "szép" az élet. A gond csak az, hogy az elmúlt 6 év megtette hatását. Bezárkóztam. A barátaim nem érdeklődnek felém (jogosan). Minden kapcsolatom, amit próbálok "felmelegíteni" teljesen egyoldalú. Egyedül maradtam, és úgy érzem, hogy életem legjobb időszakán csak végigkullogtam, és nem éltem. Alig vagyok képes idegenekkel kommunikálni.

Most vége az egyetemnek. Jön a munka. És félek. Nem tudom, hogyan fogok olyan életet élni, amire lehetőségem lett volna. Nincsenek igaz barátaim, ismerkedni szintek éptelen vagyok. Kicsapongó életet akarok élni. Inni, bulizni, csajozni. De nincs kivel és felelősségteljes munkát végzek, így nem is nagyon tehetem meg. És tudom, hogy ezt eddig kellett volna megtenni, és most megkomolyodni. Eközben kapálózok, hogy részem lehessen még kicsit benne.

Emiatt kezdek már depressziós lenni. Úgy érzem, hogy soha nem leszek már boldog, és elrontottam az egész életemet. Már az is megfordult a fejemben, hogy hagyok mindent a francba, és elkezdek újra egy egyetemet, csak hogy kicsit vissza mehessek az időben.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan lehetne kikerülni ebből?



2018. okt. 11. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
17%

ez nem kapuzárási pánik

még gyerek vagy és félsz a felelősségtől, változástól

te még élvezni akarod amit régen, nem tudsz tőle elszakadni

2018. okt. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam.. vagyok.

Baráti része nekem is ugyan ez a sztori, hanyagoltam őket és mikor vissza akartam kapni oket.. ns szóval

Túl tettem magamat ezen:) úgy vagyok vele hogy lehet náluk ezerszer jobb emberekkel talalkozok majd,akik esetleg a barátaim is lesznek, és többet nem követek el ilyen butaságot!

Csak tedd túl magad a múlton, ha lehet ne js nagyon emlékezz vissza. Elvezd az életet addig egyedül, családdal, aztán bizz benne hogy majd a neki során meg ismersz értelmes embereket, akikkel elleszel!

2018. okt. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez inkább kapunyitási pánik.


Ezek az életkor változási pánikok idővel elmúlnak minden segítség nélkül. De ha gátol a működésedben, akár orvosi segítség is megkönnyítheti a mulasztását, az viszont kockázatokkal és mellékhatásokkal is járhat. Pl. gyógyszerfüggőséggel.


Egy kemény egyetem nem tesz jót, max csak a karrierednek. Az ivócimborákért meg nem kár, nem tologatnának úgy se, ha lerokkannál. Bemész bárhova, találsz olyanokat.


Legjobb, ha találsz valami elfogaltságot ami leköt, amíg elmúlik.

2018. okt. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!