Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt Miskolcon lakó...

Vannak itt Miskolcon lakó kerekesszékesek? Mennyire élhető a város Nektek?

Figyelt kérdés
Miskolcon közlekedő, itt élő kerekesszékesektől kérdezném, hogy mennyire megoldható ebben a városban az akadálymentes élet? Megosztanátok pár tapasztalatot? Azt látom hogy Bp-hez képest eléggé le van maradva, de vajon ez mennyire lehetetleníti el a mozgássérülteket? Bevásárlás,villamos, busz, minden érdekelne!

2018. okt. 12. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Miskolc a nem mozgássérültek számára is élhetetlen...
2018. okt. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem a helyi mozgássérült egyesületnél érdeklődsz?

Hosszú távon hasznos lehet tartani velük a kapcsolatot.

2018. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jó ötlet!! :))
2018. okt. 15. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én rollátorral járok, voltam korábban kerekesszékes (10 éve, 1.5 évig, akkor sokkal rosszabb volt a helyzet).

A nagy üzletek mind akadálymentesek, a villamosvonal az, a buszok között is sok az alacsony padlós jármű, de ott sajnos érhet meglepetés a mai napig, mert kb. a 60-70%-a akadálymentes a járatoknak.

A járdaszegélyek tudnak még akadályt jelenteni, az a mai napig nincs jól megcsinálva, meg sok ilyen kisebb privát üzlet, mondjuk a sétálón nem akadálymentes.

De egyébként itt az egyetemen van 3 kerekesszékes külföldi hallgató, ketten elektromos kocsival, illetve egy hölgy kézivel, magyarul sem tudnak és tök jól elboldogulnak (ez a 2. évük itt). A lány rendszeresen jár kezelésekre egyedül meg minden.


Jaj, még annyi, hogy a rehabos kórházba picit nehéz bejutni akadálymentesen, ha nem autóval vagy, mert csengetni kell, hogy engedjenek be az autóbejáraton meg nagyokat kerülni.

Sokat fejlődött a város egyébként, egyre több kerekesszékest látni az utcákon, mert az akadálymentes járatokkal sokkal szabadabban tudnak élni.

2018. okt. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon köszi a válaszodat! :) Akkor ezek szerint nagyjából meg lehet oldani a dolgokat. Én még csak nemrég lakom itt Miskolcon, és nem én vagyok kerekesszékes hanem a barátom, ezért szoktam figyelni hogy mi akadálymentes mi nem. Pl. a vasútállomásnál a villamos sem az, ami nekem tök furi... Igen a sétálón láttam hogy sok üzlethez csak lépcső van felfelé, kár érte. De azért örülök ha egy székes azt mondja hogy oké ilyen szempontból a város, én ezt nehezen ítélem meg reálisan.
2018. okt. 17. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy tökéletes, mert nem buli, amikor az ötödik buszra tudok felszállni, amikor egyedül megyek, mert vagy lépcsős vagy pedig olyan szinten tömve van, hogy nem férek fel/nincs ülőhely és elesek, ha nem adják át (sajnos ismételt eset).


De nem rossz. Volt egy interjú a mozgássérültek egyesületének vezetőjével, hogy a Győri kapuban milyen rossz a helyzet.

Igen, a Tiszai borzasztó sajnos. Most már javult a helyzet, mert legalább kivisz a villamos oda és nem a kocsiúton kell kerülni, hanem csináltak zebrát a két úttest között. (egy évvel ezelőttig konkrétan volt az aluljáró meg a forgalmas kocsiúton hosszú métereket menés és a csúnyán nézős autósok).


Nagyon kedves egyébként Tőled, hogy ilyen figyelmes vagy a barátoddal szemben. Nem sokan teszik ezt meg ^^

2018. okt. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miujsag azóta?
2022. nov. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!