Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy közösségben...

Miért van az, hogy közösségben képtelen vagyok megvédeni magam és a saját érdekeimért sem tudok kiállni?

Figyelt kérdés

Már általános iskolában úgy voltam, hogy ha elvették/eltörték valamim, csak sírtam és toporzékoltam, de nem tudtam mondani semmit és semmivel nem vágtam vissza. Középiskolában volt egy erősen kötekedős osztálytársam, az az iphoneomat konkrétan szándékosan kicsavarta a kezemből és összetörte előttem. Akkor nem sírtam, de akkor sem tudtam mit mondani. Van amikor csak kisebb dolgoknak voltam a célpontjai, ha valami vérszívós-szivatós helyzeti poénnak voltam a célpontjai, akkor is úgy szólván én maradtam mindig alul. Már több munkahelyem is volt, de onnan is a csapat tétetett ki, addig panaszolt be mindenfajta aprósággal, amíg a főnök vagy próbaidő alatt, vagy később közös megegyezéssel kirúgott. Ott nem nagyon törték el semmim, de valahogy kisebb-nagyobb veszekedések alakultak ki amit valahogy rám hárítottak, természetesen mindig én maradtam alul. Olyan is volt, hogy ilyen mindennapos apróságokat fogtak rám, hogy pl. én hagytam a kocsiajtóban a taknyos zsebkendőm és addig ment a civakodás, amíg végül nekem kellett kidobni.

Miért van az, hogy mások a saját főnöküket is a "sarokba tudják szorítani", én a velem egyenrangú emberekkel se tudom érvényesíteni az érdekeimet? Hogyan tanuljak meg szóban "jól odabaaszni"?



2018. okt. 13. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért van, mert, amíg mások társaságba jártak és ezáltal fejlődtek a szociális skilljeik, te csak a számítógépet nyomtad otthon egyedül és bambultál a tv-re és most kezdesz csodálkozni magadon, hogy kinn vagy az életben és egyszerűen nem működsz.
2018. okt. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Van az a régi magyar mondásunk, hogy erősebb kutya baszik.
2018. okt. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem, akik csak lehúznak, emellett nem jól bánnak veled, azok annyit se érnek, hogy foglalkoz velük.
2018. okt. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát aki a telefonom töri össze előttem az helyben kap egy K.O-t... állj ki magadért, lássák rajtad, hogy van önbizalmad és nem félsz.
2018. okt. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
kedves 3-as, el lehet mondani lehúzókról mindenfajta megnyilvánulást, hogy "annyit se érnek hogy foglalkozzanak velük", és a többi. Ez valóban így is van. Csakhogy a kedves kérdezőt már lehúzták és sarokba van szorítva. Ezen a dolgon kellene neki változtatni, hiába nem fog vele foglalkozni, bunkó kollégák és köcsög főnökök mindig is lesznek, és valahogy bírni kellene az osztályharcot amíg él. Ezekkel úgy kellene tudni szembeszállni, hogy fizikai tettlegességre ne kerüljön sor, de ugyanakkor az első hetekben le legyen törve egy frappáns visszaszólással a csőre, még akkor is ha a főnökről van szó, mert sok munkahelyen vagy bármilyen közösségben ezen múlik az egyén bennmaradása és túlélése. És ha már mondások, ember embernek farkasa.
2018. okt. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
mert puha pötc vagy, de majd a sarkadra állsz, ha férfi leszel.
2018. okt. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom érted se nagyon állt ki senki. Szerintem menj pszichológushoz, fel kellene turbózni az önbizalmadat, önbecsülésed.
2018. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Önbizalomhiányos vagy és keress fel egy pszichológust.
2018. okt. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, te szerintem tipikusan az az ember vagy, akit ha megkérdez a főnöke hogy "Milyen módon tudnám fellendíteni a cégem gazdaságát?", te mondanád hogy "Talán ha elvenné a fizetésem felét?", erre a főnök mondaná hogy "Rendben van, elveszem a fizetése felét.", aztán úgy reagálnál hogy "Remek ötlet, uram, nagyon köszönöm!".
2018. okt. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Ezen már én is gondolkodtam, én is hasonló vagyok, és fogalmam sincs. :/
2019. júl. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!