Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez csendháborításnak számít?

Ez csendháborításnak számít?

Figyelt kérdés
Mindkét szomszédomnak nagytestű, kibszott hangos kutyái vannak. Éjszakára bsznak bezárni őket, kint hagyják, és minden egyes éjjel éjfél körül, valamint hajnalban 5-6 fele ugatnak. Már nagyon kiidegelnek, nem lehet normálisan aludni tőlük, füldugó nem használ. Ez kulturáltabb országokban az egyik legnagyobb parasztságnak számít, ha a kutyáid zavarják a szomszédokat. Feljelenthetem őket?

2018. okt. 15. 09:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem csendháborítás! Feljelentheted,denem lesz semmi eredmėnye. Max a tartási körülmėnyeket megnėzik. Ha az rendben van akkor annyi is.
2018. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
#1 De arra nem szólíthatják fel őket, hogy éjszakára, a csendrendelet vagy mi ideje alatt, zárják be a kutyákat?
2018. okt. 15. 09:56
 3/27 anonim ***** válasza:
28%

"Mindkét szomszédodnak"


Ezek szerint te vagy ott a kakukktojás, mert minden szomszédod tart kutyát, csak te nem.

2018. okt. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%
A kutyaugatás is csendháborítás ha rendszeressé válik. Lehet szólni előbb a szomszédoknak, hogy tegyenek ellene valamit. Ha ez nem segít akkor lehet panaszt tenni az önkormányzatnál. Ha társasházban élsz, akkor biztos vannak más lakok akiket szintén zavar. Gyűjtsd össze az aláírásukat, és több panaszkodó nagyobb sikert arathat.
2018. okt. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Arra nem. A kutyatartásnak is vannak szabályai, követelmėnyei. Ha annak megfelel akkor nincs mit tenni. Az, hogy ugatnak nem ok semmire.
2018. okt. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
26%

És ha feljelented őket szerinted a rendőrség mit csinál? Megbírságolja a kutyákat? Kötelezni meg nem kötelezheti őket senki, hogy hallgattassák el a kutyákat. Hiába mondod neki, hogy kussolj, úgyis ugatni fog. Ha meg bezárják, miért vagy benne olyan biztos, hogy nem ugatnának? Lehet elkezdenének vonyítani. Az jobb? Még mindig nem értem hogyan gondoltad a kutyák elhallgattatását :D ha ugatni akar, akkor ugatni fog. Már más is írta, itt a történetben te vagy a kakukktojás.


Megszoksz.. Vagy megszöksz.

2018. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Én is tartok kutyát, kettőt is - bent a házban, mert nem vagyok egy büdös paraszt, hogy minden kibszott éjjel felkeltsem a szomszédokat :) Soha nem ugatnak éjszaka, de ha ugatnának is, nem lehetne áthallani a szomszéd házba.


Ilyen az, amikor csak az egyik lakó tudja, hogy kell más emberek közelségében békésen együtt élni, a szomszédaim meg jó példák a “szarok bele, hogy kit zavar” magyaros kulturáltságra. Mikor külföldön éltem, nyilván nyugatabbra, sosem volt ilyen gond, mert ott mindenki bezárta éjszakára a kutyáit.

2018. okt. 15. 10:16
 8/27 anonim ***** válasza:
52%

A kutya ilyen, ugat.

Nyilván más, ha egy lakásba be van zárva egyedül és egész nap vonyít. De hogy az udvarban ugat, ha valami inger éri? Hát arra (is) vannak, hogy jelezzenek, ha látnak valamit.

És mit tenne a rendőrség? Kiszáll, felszólítja a kutyákat, hogy maradjanak csendben? :D

2018. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
De amúgy hogyha nem lenne kutyám, akkor jogosan zavarhatnának? Mert kakukktojás lennék? Ennyi erővel ha mindkét szomszéd elkezd éjszaka flexelni, akkor csináljam én is és probléma megoldva? Ez aztán a mentalitás.
2018. okt. 15. 10:19
 10/27 anonim ***** válasza:
48%
Ne keverd az emberi tėnyezőt (flexezės) az állatival (ugatas) nagyon nem egy a kettő.
2018. okt. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!