Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez csendháborításnak számít?

Ez csendháborításnak számít?

Figyelt kérdés
Mindkét szomszédomnak nagytestű, kibszott hangos kutyái vannak. Éjszakára bsznak bezárni őket, kint hagyják, és minden egyes éjjel éjfél körül, valamint hajnalban 5-6 fele ugatnak. Már nagyon kiidegelnek, nem lehet normálisan aludni tőlük, füldugó nem használ. Ez kulturáltabb országokban az egyik legnagyobb parasztságnak számít, ha a kutyáid zavarják a szomszédokat. Feljelenthetem őket?

2018. okt. 15. 09:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
#8 Igen, régen arra használták a kutyákat, hogy jelezzenek, de manapság erre be lehet szerezni riasztót is. Az legalább csak akkor szól, amikor kell. És tudod, mikor hónapok óta minden kbszott hajnalban felkelsz rájuk, akkor már kezd egy kicsit elfogyni a türelmed és nem éred be annyival, hogy “jaj hát kutya, az ugat”.
2018. okt. 15. 10:21
 12/27 anonim ***** válasza:
25%

#9:

Hagyd a fenébe, nem látod, hogy egysíkú gondolkodású állatvédő majmok? Csak annyit fogtak fel a kérdésedből, hogy leszóltál pár ölebet. Mert ezek tudod, nem látják a fától az erdőt. Egyébként Amerikában is megszólják azt, akinek ugat a kutyája egész éjszaka, hogy csináljon vele valamit. Ha rendőrt nem is hívnak, de addig cseszegetik a gazdit, amíg hajlandó nem lesz felemelni a puttonyos valagát a TV elől és cselekedni valamit az ügyben. ;-]

2018. okt. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
#10 Oké, akkor mosntantól én is kinthagyom éjszakára a kutyákat, hadd ugasson az összes és ne aludjon senki éjszaka :D Figyeld meg, hogy már másnap jönnének panaszkodni. Érdekes kulturáltabb társadalmakban működik az a rendszer, hogy bezárod a kutyát éjszakára, ebben is látszik, hogy Magyaroszág még mennyire nem zárkózott fel ehhez🤷🏼‍♀️
2018. okt. 15. 10:25
 14/27 anonim ***** válasza:

11: Értem, hogy zavar. De ha ez nem arról szól, hogy állandóan vonyít, hanem valóban jelez valamire, azzal nincs mit kezdeni. És nem kell mindenkinek riasztót használni, meg nem csak plüss kedvenc lehet a kutya. Igenis vannak házőrzők. És ezzel semmi gond. Én egy ideig falun éltem, mindenkinek volt kutyája. Időnként éjjel is ugattak, ha láttak valami olyat. De nem volt zavaró.

De mit várnál a szomszédtól? Azt nem várhatod el, hogy zárja be a kutyát, mert nálatok bent van éjjel. Ebbe nem lehet beleszólni. Hogyan lehetne megoldani?

2018. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
#12 Persze, ez kb olyan, mintha bemennék az állatkertbe és a majmokat próbálnám kulturáltságra tanítani :D Kb ilyen érzés nyugatról hazajönni. És még csak azt sem értik, hogy NEM a kutyákkal van a bajom, hanem a gazdik nemtörődömségével.
2018. okt. 15. 10:27
 16/27 A kérdező kommentje:

#14 Hogyan lehetne megoldani? Úgy, ahogy én is meg az összes valamirevaló, toleráns állattartó teszi. Példának okáért: a nyáron ismerősöknél voltam Angliában(igen tehetős, értelmes angol család). A kutyáikat éjszakára ilyen rácsos ketrecbe vagy hordozóboxba zárták, bent a házban, persze kényelmes kutyaággyal benne. Nekem ez először kicsit durvának tűnt, hogy olyan kicsi helyen vannak egész éjszaka, de a kutyák ehhez voltak szoktatva, teljes nyugodtságban átlaudták az egész éjszakát. Akkor mondtam azt, hogy bárcsak ilyen szomszédaim lennének.


Amúgy a szomszédaim 3 szintes nagy házakban élnek, gondolod nem férne el valahol a kutya? Persze, hogy de, csak szarnak rá, hogy másokat zavar.

2018. okt. 15. 10:36
 17/27 anonim ***** válasza:
16: Nem mindenki akarja bezárni a kutyáját. Erre nem kötelezheted.
2018. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

#17 Én meg nem akarok minden nap munkába járni, de az élet nem kívánságműsor és nem csak körülötted forog, másokra is tekintettel illene lenni.


Na mindegy, intézkedni fogok. Először személyesen megkérem őket, ha nincs változás, akkor máshoz folyamodok.

2018. okt. 15. 11:17
 19/27 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is ugatott a kutya a szomszédban éjjel-nappal évikig és baromi zavaró volt. Meg sem fordult a fejembe hogy proli módon feljelentsem a szomszédot.
2018. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
#19 A proliság az, ha hagyod a kutyáidat ugatni és szarsz bele, hogy ez másokat zavar :D Napközben nemis érdekelne a dolog, de éjszaka, könyörgöm, legyünk már tekintettel egymás nyugalmára.
2018. okt. 15. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!