Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek szégyen egyetemist...

Szerintetek szégyen egyetemista körökben a diákmunka?

Figyelt kérdés

Sajnos az anyagi helyzetem miatt diákmunkára szorulok,viszont attól tartok ,hogy emiatt a csoportarsaim vagy ,aki megtudja ki fog nézni és szegénynek fog gondolni.


Ti mit gondoltok erről,valóban ez lenne?



2018. okt. 17. 14:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%
Miért, az egyetem valami előkelő dolog vagy mi?
2018. okt. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sose volt emiatt problémám, a csoporttársaim nagy része nem is tudta, hogy diákmunkára járok, mert nem volt rám írva. Akik tudták, azokat vagy nem zavarta, vagy ők maguk is dolgoztak suli mellett. Semmi szégyen nincs benne.
2018. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi?! 😂

Dolgozni nem szégyen, aki ezt állítja, na az a ciki. Engem mindig becsültek a többiek, hogy suli mellett még dolgozni is volt erőm. Szerintem 18-19 éves korától már mindenkinek illene valamit csinálni, legalább nyáron, hogy ha majd bekerül az első igazi munkahelyére, ne érje meglepetés.

2018. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Sajnos sok ember lenézi azt,aki diakmunkazik ,ezért is tettem fel a kérdést. Mindenesetre akkor megnyugodtam :).

2018. okt. 18. 12:14
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

# 14 Én meg azokat nézem le akik minden hülyeségre a szülőktől kérnek pénzt, de ők a kisujjukat sem hajlandók mozdítani.

Aki ezt lenézi arra még ránézni sem érdemes nem hogy szóba állni vele.

2018. okt. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A munka nem szégyen.
2018. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
En vegig kulonorakat adtam a nalam kevesebbet tudoknak vagy a nehezebben tanuloknak vegig az egyetem alatt,nem csak volt kis penzem erre arra,hanem mindjart fel is vettek egy multiba rogton egyetem utan,egesz jo kezdo fizetessel..ma mar 12 eves bejelentett munkaviszonyom es jo eletszinvonalam van. Siman ki tudok egyedul is fizetni egy albit,es marad markas ruhara es jo kajara is. Aki nem kezd el valamit dolgozni egyetem alatt,termeszetesen nem a tanulas rovasara,szerintem annak kesobb sokkal nehezebb lesz munkat talalni es a penzt is beosztani..
2018. okt. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Utolsó és milyen szakon voltál?


Illetve hanyad évesként kezdtél el külön órákat adni?

2018. okt. 20. 12:58
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem is értem miért lenne szégyen az hogy valaki munkát vállal, sőt örülni kéne, hogy egyáltalán elmehetsz dolgozni, mert van munkalehetőség. Egyszerűen nem tudom magát a koncepciód sem megérteni. Lehet, hogy idehaza ezt gáznak érzik egyesek, de például az Amerikai Egyesült Államokban (úgy is mindenki onnan majmol mindent) teljesen normális ha egy egyetemista diákmunkázik. A legocsmányabb, legrosszabb munkakörben dolgozókat IS megbecsülik.


Kell a pénz? Elmész dolgozni, és magasról teszel arra más mit gondol. Neked már van munkád, nekik nincs. Most attól, hogy diákmunka, még mindig munka. Amúgy első szakmabeli munkahelyen is örülnek, ha már dolgozott valahol az illető, mert akkor legalább azt tudják róla, hogy ő már dolgozott, és tudja mit jelent a munka.


Attól, hogy valakinek a segge alá tolnak mindent a szülei, mert megtehetik, te semmivel nem vagy kevesebb.

Ja, meg ne hidd azt, hogy ez másokat annyira érdekelne, főleg egyetemen! Mindenki csinálja a saját dolgát.


Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nőlj fel és felejtsd el ezt a hülye gondolkodásmódot. Ne akarj mindenkinek megfelelni folyamatosan. A saját életed te magadnak alakítod. Most éppen extra munkát kell vállalnod. Na és? Legyél büszke arra hogy dolgozhatsz és van saját bevételed.


(Én is diákmelózok mérnöki képzés mellett, mert kell a pénz, és nem akarok a szülők nyakán lógni ha meg akarok venni valamit. Senki egy büdös szóval nem szólt még le ha megtudták, hogy hétvégén dolgozok, sőt inkább gratuláltak, hogy képes vagyok még dolgozni is. A szükség nagy úr.)


Ja, meg amúgy a munka pozitívan is befolyásolhatja a tanulmányaid, mert ha eddig nem, akkor a meló miatt szépen rádragad a mentalitás, hogy feladat van, meg kell csinálni. Csak itt nem pénzért, hanem a kreditért (és jó esetben ösztöndíjért) megy a munka.

2018. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem inkabb az kinos, ha valaki 23-24 evesen is anyuciektol ker penzt a bulizashoz vagy barmihez, holott boven megtehetne, hogy heti 2 napot dolgozzon.
2020. máj. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!