Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van az ilyen emberi viselkedés...

Van az ilyen emberi viselkedésnek valamilyen neve?

Figyelt kérdés

Sziasztok^^


Arra lennék kíváncsi, hogy van-e annak külön neve, amikor egy ember úgy csinál, mimtha egy animében lenne, pl.: ha valamit elront akkor a tarkóját vakargatja és nevetgél, majd azt mondja "gomennasai minna", vagy mikor gondolkozik elkezdi, hogy eto~... ano~..., vagy azt mondja "kore wa chou kawaii desu"... attól függetlenül, hogy jól mondja-e a szavakat, és mindig ezt csinálja, mert egy anime karakterhez akar hasonlítani.


Van ennek a viselkedés formának külön neve?


Személy szerint az egyik osztálytársam folyamatosan ezt csinálja, és én is elég nagy otakunak tartom magam, de amit csinál már nekem kínos (amúgy kedves, de amikor így beszél akkor kiráz a hideg). Remélem megértitek ezt a helyzetet, nem utálom, csak eléggé idegesít...


Köszi előre is a válaszokat és remélem senki nem ért félre :D!^^



2018. okt. 19. 18:59
1 2
 11/17 October15 ***** válasza:

8.: Hát majdnem.. leszámítva azt, hogy nem. :D

A filia görög eredetű, szeretetet jelent és nincs benne semmi mániákus vagy egyéb pejoratív tartalom.


Otaku lesz az.


A chuunibyou pedig egy meme. :D "Olyan" mint tudom is én a ez nagyon kígyó. :D A 90-es évek végéről származik aztán meg megtetszett pár mangakának és kész is a meme. Nincs semmi társadalmi alapja.

2018. okt. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#1. Nekem is ez volt az első reakcióm amikor így kezdett beszélni😂.


A weaboo, az otaku és a chuunibyou kifejezéseket is ismerem. Az illető nem japán és 14 éves, ezért is idegesítő, hogy próbálkozik egy karakternek tűnni, főleg, hogy helytelenül ejti ki a szavakat. Az osztályban van egy félig japán lány, aki szintén animés, mégsem beszél így. :D


Köszönöm a válaszokat^^

2018. okt. 20. 11:25
 13/17 anonim válasza:
Énis így szoktam beszélni, természetesen magamba. Nem mernék emberek között így beszélni. Néha még magamba is ciki, de tetszik a japán nyelv :D
2018. okt. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
73%
Ahelyett hogy azon röhög mindenki hogy miért így beszél meg mekkora gáz, próbáljatok már bele látni mi van a háttérben. Lehet otthon verik, válnak a szülei, kevés barátja van, depressziós, bátnják a suliban. Korából ítélve bármi is van vele valami negatív hatással volt rá aminek eredményeképp ebbe a világba próbál elmenekülni, hogy kizárja a valóságot mint az animések bizonyos része.
2018. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14, azért ez így egy kicsit meredek, nem gondolod? Ha egy tinédzser idióta, és gyerekes dolgokkal akarja felhívni magára a figyelmet, akkor az valószínűleg azért van, mett verik otthon, válnak a szülei vagy egyéb szörnyű dolgok állnak a háttérben? Bocs, de rég nem olvastam már ilyen nevetséges összeesküvés-elméletet. Az már esetleg megfordult a fejedben, hogy lehet, semmi problémája nincs otthon, csak szimplán egy kis weeb, aki a nagy "anime-imádatát" így akarja lenyomni mások torkán (mert arra bizony a leghatékonyabb módszer, ha non-stop japánul karattyolsz, éppen ezért nem is csinál ilyesmit az anime fanok értelmesebbik része)? Ez már valósághűbb lehetőség.

Azt sem tudom megérteni, miért gondolod, hogy ha valaki depressziós, akkor az abban nyilvánul meg, hogy egész nap japánul halandzsázva röhögcsél. Akinek tényleg problémái vannak, annak se kedve, se energiája nincs ilyesmire.

2018. okt. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#14: Nem hinném, hogy otthon rosszul kezelik, kb. mindent megkap amit szeretne (nem rosszallásból, csak ez a helyzet), a suliban is vannak nagyon jó barátai bár nem az a "központi típus".


#13: Nekem is tetszik a nyelv <3. Csak én nem beszélnék japánul amíg nem tanultam meg rendesen a kiejtést :3


#15: Igen, az egyik ismerősöm kiskoromban sokáig depressziós volt, egy barátom most is az. v

Van némi jártasságom az ilyenekbe, de gondolom mindenki más. Bár én sem gondolnám, hogy ez a lány depressziós.


Köszi^^

2018. okt. 20. 18:16
 17/17 anonim válasza:
:DD csak azt ne mondd hogy ez az egyik elsősünk... Túlságosan is el tudnám képzelni :D
2018. okt. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!