Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemre járok, de az élethez...

Egyetemre járok, de az élethez valójában nagyon buta vagyok. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

A tanulás jól megy. A tananyagot meg tudom tanulni és le is tudok vizsgázni belőle, de amint kilépek a tanteremből teljesen laikus vagyok az élethez.

Van megoldás, vagy hülye maradok egy életen keresztül?


2018. nov. 1. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy érted?
2018. nov. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt vettem észre, hogy szinte nem is gondolkodok, csak egyfolytában egy megszokott sémát követek és olyan mintha egy robot lennék. Ha valami szokatlan, vagy valami probléma kerül a képbe, egyből gondot okoz. Másrészről úgy érzem, hogy a körülöttem lévők sokkal intelligensebbek nálam. Emiatt sokszor inkább kerülöm az embereket/elzárkózok ami még rátesz egy lapáttal...
2018. nov. 1. 23:12
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Diplomával nem adnak észt,kérj segitséget élettpasztalt emberektől ,egyébként őszinte vagy és ez becsülendő nagyon ,menni fog hidj magadban képes vagy rá na menj és tanulj az életről ,ezt azt !üdv jó éjszakát
2018. nov. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
ez nem a te hibád. a magyar oktatás az ami úgy szar ahogy van, és a szavaiddal élve "robotokat" kreál a gyerekekből. azt gondoltam, hogy a mai egyetemek már máshogy működnek, de ezek szerint sajnos mégsem. másokkal meg ne törődj. szerintem te sem vagy buta, csak kevés az önbizalmad
2018. nov. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

#1-es vagyok

Szerintem egyáltalán nem vagy hülye, csak egy kissé önbizalomhiányod van, és zárkózott vagy emiatt. Nem biztos, hogy a többiek intelligensebbek, csak több önbizalmuk van. Én is valamennyire így vagyok. Szerintem ezt úgy lehet kezelni, hogy belekezdesz valami új dologba, mondjuk találsz egy hobbit.

2018. nov. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipõben járok,mai naplót próbálok változtatni rajta tedd te is ezt, sok sikert és kitartást :-)


20F

2018. nov. 2. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Nézz politikai műsorokat!

Több oldalról is.


Vagy olvass könyveket közgazdaságról pl.

2018. nov. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Milyen szakra jársz? Vannak olyan szakok ahol elég csak magolni, és átmész, ez még nérnökin is előfordul. A magolással az a baj hogy nem használod a logikád, ezért hiába tudsz sokat, az van amit leírtál, buta vagy. Fejleszd a logikád pl. IQ teszttel, sakkal, stb. nehogy elbutulj.
2018. nov. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess intelligens, tájékozott emberekkel, járj előadásokra (szerte a városban sokszor vannak ilyesmik, akár ingyenesek is a legkülönfélébb témákban, pl. Kutatók éjszakája), olvass könyveket, verseket, nézz mondanivalóval rendelkező filmeket, keress youtubeon tájékoztató videókat (pl. infography, rengeteg témában vannak ilyenek). Vagy csak nézz utána dolgoknak, annyi érdekes téma van körülöttünk nap mint nap. Ha viszont ezek nem is érdekelnek.. hát arra nem nagyon tudok mit mondani, arra nem tudom mi a megoldás, mert én tipikusan az vagyok akit minden érdekel.
2018. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Ez lehet a szüleid hibája is, amiért így neveltek. De akárhogy is van, nincs értelme felelősöket keresni. Nem vagy hülye, maximum nem szoktál még hozzá a "felnőtt" élethez.
2018. nov. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!