Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gondolkoztatok már ezen?

Gondolkoztatok már ezen?

Figyelt kérdés

sokszor azon kattogok elalvás előtt, hogy ennek így semmi értelme. Felkelek, dolgozom hazamegyek stb ismerjük ezt a mantrát. Gondolkoztam azon is ha multimilliomos lennék vagy valami ilyesmi akkor is ide jutnék ki. Tudom jó a mai korban élni mert viszonylag biztonság van, jólét stb de a hitünket se úgy éljük meg mint egy ókori vagy középkori ember. Azoknak ez meberek egy misztikus mágikus világban éltek. Nekünk modern embereknek csak a külömböző flesh-ek maradnak (Könyvek, mozik, videójátékok stb) aztán mindig jön a kontraszt. Ez az egész ugy van kitalálva bármilyen rendszer van a történelemből: ha nem igazodsz bele akkor bedarál. Meg kell tanulnod a helyed, különbem még annyira sem részesülsz a javakból.

Én már tényleg nem tudom mire jó ez az egész élet. Egyedül a technika fejlődésében és az űrkutatásban látok célt, értelmet. Hogy jobbítsunk az életünkön. másban nem nagyon.



2018. nov. 5. 01:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valóban.
2018. nov. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
En is sokat agyaltam ezen, de minel inkabb tulagyaltam a dolgot annal rosszabbul ereztem magam.Arra jutottam hogy egyszeruen csak ki kell hasznalni azt hogy élünk, annyi minden van amit megtehetsz akar milliardoskent akar egy atlag emberkent, amire szivesen visszaemlekezel.A kisebb nagyobb sikerek, kalandok mind az elet reszei , probald meg így felfogni es nem fog olyan monotonnak tunni az egész.Szerintem el kellene kezdened egy hobbit vagy többet kijárni ,nalam sokszor volt ez mikor bezarkoztam hogy egyszeruen tul sok idom volt ilyeneken agyalni.. vagy ha esetleg vannak olyan barataid akik ki tudnak rángatni a komfortzonadbol akkor tedd azt, lepj ki velük a komfortzonadbol c:
2018. nov. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igazad van legalább én is, ezen kívül még az utazás aminek látom az értelemét.
2018. nov. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze, kb hetente érzem ezt, pedig még csak 20 vagyok. Aki segít átlendülni ezen, az a motivációm, hogy szeretném a lehető legjobban (és magamhoz képest a legjobban) végezni majd a hivatásom. Párom is sokszor kiemel ebből a szürkeségből, szóval ilyenkor fontos megállni egy pillanatra és azt mondani, hogy igen, túl monoton, néha nehéz is az élet, de vannak szép, boldogságot okozó emberek/dolgok az életemben, amelyeket meg kell becsülni. Mert sajnos nem tudhatod, hogy meddig lesz a tiéd. Emiatt tudjuk elviselni az életet.
2018. nov. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés röviden: Mi az élet értelme?


A válasz röviden: Nincs neki. Oka van, célt pedig te választhatsz hozzá.

2018. nov. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#1: indeed.
2018. nov. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy jelenleg itt, Európa nyugatabbi részén, az USA-ban és még pár helyen nincs háború, életben maradunk gyermekkorunkban (oltások, gyógyszerek stb) és életben tartanak fiatal felnőttkorunktól időskorunkig gyógyszerekkel (civilizációs betegségek ellen), attól még nem feltétlen vagyunk boldogabbak.

Fizikailag élünk. Ettől nem vagyunk boldogabbak.

Lehet, hogy 10 éves koráig élve régen valaki boldogabb volt.


Suli, alvás majd munka, alvás. Robotolunk, mint egy falanszterben, összezsúfolva, egész nap bezárva, szürke helyen (városokban). Majd 6 órát alszunk.

2018. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Nekem van egy erős meggyőződésem, hogy az internet miatt történik ez.

Én legalábbis a szabadidőmnek elég nagy részét online szörfözgetéssel töltöm, és az ismerőseimen is ezt látom. Mindenki virtuális életet él, ami túlságosan kényelmes és addiktív, és senki sem tud boldog lenni miatta. Ha már csak a GYK-n töltött időnket mondjuk kertészkedésre cserélnénk, már sokkal boldogabbnak érezhetnénk magunkat szerintem.

El fog érkezni szerintem az az idő, amikorra ez radikális mértéket ölt, és intézkedéseket fog maga után vonni. Én még az internet előtti évtizedben nőttem fel és szörnyen visszasírom azt az időt. Sokkal színesebb és életdúsabb volt minden. Ma a munka után belefüggünk a fészbe, a youtubeba, a filmekbe, a sorozatokba és így sivárosodik el az életünk.

2018. nov. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én mondjuk késői-későbbi Y vagyok, bár a furcsaságaimmal áldás is nekem a net.

Rengeteg, engem érdeklő témáról tudok olvasgatni a neten, akár angolul is, akár fórumokat is. Technikai dolgok, egészség, társadalom stb. Jó fényképeket tudok nézegetni és a fotózásról tanulni ( ez a hobbim).

Ezek nehezebbek vagy lehetetlenek lennének net nélkül.


Neten lehet egyébként tanulni is sok dolgot, én programozni kezdtem ott tanulni.


Egyébként a baráti, ismerősi körben nem látom hátrányát, ettől még ugyanúgy szerepjátékoznak páran (élőben! Azokkal a sok oldalú dobókockákkal), sportolnak, túrázunk, falat mászunk.


Valahogy az ismerősi körömben függők se vagyunk, a Messengert is a legtöbben arra használjuk, hogy megbeszéljük a programot, beszélgetésre is ritkán. Van, aki Messengeren is ritkán elérhető és fel kell hívnia őt az embernek.

25-30 év körüli fiatal felnőttekről beszélek.



Facebook-ra is a csoportjaim miatt megyek fel (fényképek, macskák, kutyák, Bp régi képeken, érdeklődési köreim). Eleve a legtöbb emberről levettem a követést. Aki barát, azzal be fogunk ülni egy forrócsokira.



Alapból nem látom rossznak a helyzetet.

Tegnap túráztam a Budai-hegység talán kevésbé frekventált részén, tehát NEM Szépjuhászné meg Erzsébet-kilátó meg ilyenek.

Akkora embermennyiség volt, kutyások, vagy 2 teljesítménytúra, egyéb kirándulók, hogy engem egyébként már zavart, mert én így nem tudtam igazán kikapcsolni.



Szóval a net nem hibás ezért, sőt.

2018. nov. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugyan így érzem ahogy a 8# -as válaszoló, bár én még csak 20 éves vagyok de sokkal jobban érzem magam amikor kint vagyok a természetben,kirándulgatok vagy csak sétálok 30-40 percet a természetben esetleg ha keri munkát végzek akkor is jól érzem magam, régebben volt olyan hogy túlzásba vittem és egész nap fent voltam a neten, munka elõtt és utàn is neten voltam ekkor éreztem leginkább azt hogy az életnek semmi értelem, mimdennek van értelme csak találni kell célokat és tenni azért hogy sokkal jobban érezd magad, olyan munkát kell csinálni amit szeretnél, sokan azt mondják abból meg sem tudnának élni, mindenki így kezdi az elején de aztán fejlõdik és meg tud belõle rendesen élni, plusz a legfontosabb hogy szereti és jól is érzi magát.

Dolgoztam már olyan munkahelyen és munka körben amit utáltam, nagyon lassan telt el a nap, ezekután váltottam, szeretem amit csinálok jól érzem magam, és nagyon gyorsan el telik ez a 8 óra munka.


20F

2018. nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!