Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gondolkoztatok már ezen?

Gondolkoztatok már ezen?

Figyelt kérdés

sokszor azon kattogok elalvás előtt, hogy ennek így semmi értelme. Felkelek, dolgozom hazamegyek stb ismerjük ezt a mantrát. Gondolkoztam azon is ha multimilliomos lennék vagy valami ilyesmi akkor is ide jutnék ki. Tudom jó a mai korban élni mert viszonylag biztonság van, jólét stb de a hitünket se úgy éljük meg mint egy ókori vagy középkori ember. Azoknak ez meberek egy misztikus mágikus világban éltek. Nekünk modern embereknek csak a külömböző flesh-ek maradnak (Könyvek, mozik, videójátékok stb) aztán mindig jön a kontraszt. Ez az egész ugy van kitalálva bármilyen rendszer van a történelemből: ha nem igazodsz bele akkor bedarál. Meg kell tanulnod a helyed, különbem még annyira sem részesülsz a javakból.

Én már tényleg nem tudom mire jó ez az egész élet. Egyedül a technika fejlődésében és az űrkutatásban látok célt, értelmet. Hogy jobbítsunk az életünkön. másban nem nagyon.



2018. nov. 5. 01:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hasonlón én is már gondolkodtam, de nincs más megoldás. Illetve:

A, ha nem lenne utódpótlás világi szinten, akkor egy idő után kihalna a világ, így ez nem lenne probléma. Vagy a semmiből egy új, jobb világot lehetne alkotni még mielőtt kihalna az öszses ember;

B, Ilyeneken nem kell gondolkodni, hanem olyan munkakört kell ellátni, ami teljesen leköti az embert, így annak él-örül, és így háttérbe szorul a "De jó lenne egy másik világ"-on való gondolkodás.

Az van, ami, ezt kell jobbá, élhetőbbé tennünk.

2018. nov. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!