Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki Amerikába vagy...

Ha valaki Amerikába vagy Angliába költözik, van lehetőség felvenni hivatalosan egy angol nevet?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert azt tervezem, hogy Amerikába költözök, de lehet hogy először egy kis időre Angliába megyek, hogy megnézzem, az milyen környezet és ha ténylegesen angol területen akarok élni, szeretnék egy angol nevet is felvenni amennyiben ez lehetséges. Az nem számít, hogy miért szeretném, csak az hogy hogyan lehet ezt megtenni, illetve van-e bármi kritérium ezzel kapcsolatban, ha van ilyen lehetőség. Válaszokat előre is köszi!

2018. nov. 19. 06:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%
Szép álom, attól, mert van már zöldkártyát még egyáltalán nem biztos, hogy lesz is amerikai állampolgárságod. Nem adják azt ám olyan könnyen, zöldkártyásoknak sem.
2018. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Gondolom orvos-mérnök-gyógyszerész szentháromság valamelyike vagy, mert akkor kapsz munkát Áméríkában!
2018. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Ha van zöldkártyád, nem feltétel hogy munkád is legyen az ott maradáshoz. Én online keresek pénzt és szépen elboldogulok. Az állampolgárságot pedig bárki megszerezheti, ha már elérte azt hogy legálisan bármeddig ott maradjon és megtanulja Amerika történelmét. Ez nem egy könnyű dolog, de nem lehetetlen.
2018. nov. 19. 12:05
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

De értsd már meg, hogy attól, mert zöldkártyád van még egyáltalán nem biztos az állampolgárság. Kint baromi sokan élik le úgy az életüket, hogy nem lesz meg állampolgárságuk.

Kint meg egyáltalán nem biztos, hogy sima online munkával megkeresel annyit, amennyiből normális környéken meg tudsz élni.

2018. nov. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az első megállapítás jogos, nem biztos az állampolgárság, de az utóbbiban nem értek egyet. Már több éve csinálom (nem úgy értettem hogy fogom csinálni) az online munkámat és nincs okom panaszra, van autóm, van elég kaja, saját ház, fűtés, tehát én élem az életemet úgy mint a többi, és kényelmesen dolgozok. (Nem hencegésből írtam, csak bizonyíték, hogy nem feltétlenül kell másnak dolgozni, ha van az embernek egy adott témában sok tudása. Én programozni is tudok és angolt és olaszt oktatok online és fordítok is.)
2018. nov. 19. 14:02
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert kérdező! Nem értem ezt a sok kötözködést, sok embernek úgy látom ez nehezen fekszik meg de kívánom hogy érd el azt amit szeretnél és jó kinnt létet (vagy életet).
2018. nov. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Továbbra is kint nem biztos, hogy meg fogsz élni az online munkával.


,,Én programozni is tudok és angolt és olaszt oktatok online és fordítok is"


Főleg úgy, hogy kint a programozók baromi rosszul van fizetve, vagy pedig indiai az illető és még attól is olcsóbban dolgozik. Fordítás meg megint ilyen, van rálátásom, ismerősöm is próbálkozott online fordítói munkával, olyan szinten le vannak verve az árak, hogy nem éri meg csinálni. Oktatás szintúgy, mivel mindenki már az ingyenesen elérhető anyagokat választja.

2018. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Akiről én írtam, az környezetvédelmi mérnök(nő), a szakmájában dolgozik kint is, az első perctől.
2018. nov. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Értem, jelenleg még jól megy, nem biztos hogy sokáig fogok így boldogulni, az lehet, bár folyamatosan tanulok új dolgokat, hogy több lehetőség táruljon elém.
2018. nov. 19. 17:45
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, azt irod, hogy mar megvan a zoldkartyad?

Akkor azt tudod ugye, hogy az USAban kell elned evente minimum 6 honapot, kulonben kockaztatod a zk elvesziteset?


"As a permanent resident or conditional permanent resident you can travel outside the United States for up to 6 months without loosing your green card. Staying outside the United States for more than 6 months but less than one year will subject you to additional questioning when you return to the United States.

If you intend to stay outside the United States for a year or more you will need a Reentry Permit."


Ami a nevvaltoztatasodat illeti:

Ha munkan (vagy lotton) keresztul kaptal zoldkartyat, akkor a zk 5 eves szuletesnapja elott 90 nappal mar beadhatod a kerelmet az allampolgarsagra. Ha hazassag altal kaptal zoldet, akkor ez 3 ev.

Amikor az allampolgarsagi reszen odaig jutsz, hogy elmesz letenni az allampolgarsagi eskut, amennyiben az eskutetelt (swearing-in (oath) ceremony) biro altal tartott, ugy akkor ott helyben, mielott kitoltik a naturalization papirodat, ott megvaltoztathatod a neved es ez a legegyszerubb/legolcsobb modja.

Tudom, mert akkor tolem is megkerdeztek, hogy akarok-e masik nevet. Nekem eszembe se jutott, h valtoztassak de sokan mellettem uj nevet irtak be, foleg ilyenek hogy Tamas - Thomas, Istvan - Steve, Andras - Andrew meg hasonlok. De ismerek olyan magyart is, aki a vezeteknevet is teljesen megvaltoztatta.


Mar zoldkartyaskent is van lehetoseged nevet valtoztatni de draga (kb. $450) es nem eri meg mert felesleges bonyodalmakat okozhat a papirmunka soran.

2018. nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!