Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeink vannak?...

Milyen lehetőségeink vannak? Ma, itt, Magyarországon?

Figyelt kérdés

Főleg ezen az oldalon nagyon sokan tartják úgy, hogy hatalmas lehetőségeink vannak.


Közben a munkahelyek zöme biorobot, így vagy úgy pocsék, a fizetés kevés. Dolgozni mindenképp kell, mert éhen halunk.

Szórakozni, lakóhelyet választani, ahogy pénzünk, időnk engedi....



2018. nov. 21. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom milyen választ vársz egy ennyire általános kérdésre.
2018. nov. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam már gépszerelő a TSZ-ben, városon meg diplomás vezető egy vadkapitalistánál, biztonsági őr ha éppen semmi más lehetőség nem adódott de a számlákat meg fizetni kellett valamiből, kutató-fejlesztő mérnök, otthon saját fejlesztésű elektronikai termék gyártója. De életem legboldogabb, legszabadabb, legsikeresebb időszaka az volt amikor a szülői gazdaságban tevékenykedtem. És így volt időm és energiám a saját életem építeni, meg volt időm mindenre és volt miből lakást vásárolni. Bár ne lett volna miből, mert akkor talán nem követtem volna el azt a hülyeséget hogy városon kibernetikus organizmus, azaz mások profitját termelő és számlák fizetésével szintén mások profitját termelő biorobot legyek.
2018. nov. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kinek, milyen háttérrel, milyen végzettséggel, mennyi és milyen tapasztalattal, hol, stb?
2018. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak nem értem, mire gondolnak sokan az alatt, hogy a mai embernek hatalmas lehetőségei vannak.
2018. nov. 21. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért, szerinted nincsenek?
2018. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nincsenek.

Illetve egy kis réteg számára vannak.

2018. nov. 21. 16:09
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

"Csak nem értem, mire gondolnak sokan az alatt, hogy a mai embernek hatalmas lehetőségei vannak."


Egy ilyen kijelentés mellé jó lenne valami kontextus is, de tény hogy korábbi korokhoz képest sokkal több lehetőség áll a legtöbb ember előtt. Anno ha mondjok jobbágynak születsz, szinte biztosan jobbágyként is végzed. Nem igazán volt lehetőség tanulni és keresni valami jobb "állást" . Vagy ha lett is volna lehetőség taníttatásra, jellemzően megfizethetetlen volt az átlag ember számára.

Ma az ember tinédzserként már tanulhat szakmát, ha elég jól teljesít, egyetemet is állami támogatással végezhet, a hasznos tudás pedig számtalan ajtót nyithat meg az életben.

Hogy ezt sokan nem használják ki, meg vannak akik visszaélnek vele, az is igaz, de ettől még ugyanúgy igaz az is hogy a lehetőség ott van.

2018. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lehetőségek valóban többek, mint pl.: 1989-1990 előtt. Valóban nem mindenkinek adatik meg az előrehaaladás normális lehetősége, de küzdeni kell, és nem azt nézni, hogy A, a másiknak mije van; vagy B, a másikat alázni, mert ő nem annyira élelmes, mint a másik.

Az a baj, hogy a társadalom (tehát az emberek) teszik élhetetlenné az egész mindent.

2018. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!