Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tini depresszió = feltűnési...

Tini depresszió = feltűnési viszketegség?

Figyelt kérdés
Sok embertől hallottam vissza, hogy gyerekkorban és kamaszkorban nem lehetnek problémái, nem lehet depressziós - ha meg mégis, akkor biztos menőnek gondolja, és feltűnési kényszerből csinálja. Ennél egy fokkal durvább, mikor öngyilkossági hajlam, vagy kísérlet után lehordják az embert, hogy nem lehetnek valós problémái, nem lehet depressziós. Elsősorban az ilyen emberekhez szólna a kérdésem. Miért gondoljátok így?

2018. nov. 25. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Én nem gondolom így, de válaszolok.

Aki ezen az állásponton van, az nagy valószínűséggel sosem élt át hasonlót. Legyen szó mentális betegségről, depresszióról vagy bipoláris zavarról, ezeket magyarázhatod a csökkent képességűeknek...

2018. nov. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem mondanám, hogy minden tini csak sajnáltatja magát, de elég magy hányaduk igen. Amúgy ma is olvastam egy ilyen kérdést, ahol a kérdező elkezdte magát sajnáltatni, hogy van egy csomó barátja, szép is, népszerű is, nincs semmi gondja, mégis meg akar halni, de még ő se tudja, miért, brühhühhüüü :((( Szerintem aki tényleg depressziós, az legalább meg tudja fogalmazni, miért nem elégedett az életével és valószínűleg nincs egy csomó barátja meg rendezett családi háttere.

Meg megint pár hete volt egy másik hasonló kaliberű kérdés, ahol a kérdező azért esett mély depresszióba, mert nem szőke és elvileg a legtöbb fiú a szőke hajú lányokat szereti...

2018. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Még annyit hozzáfűznék, hogy valóban sok az olyan, akik csak sajnáltatják magukat.

Manapság elég nagy népszerűségnek örvend ez a dolog. Szinte divat lett. Elég felnézni a közösségi oldalakra.

2018. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem van a depressziós tiniknek egy csoportja akik tényleg súlyosan érintettek különféle mentális betegségekben, pl. családi problémák, szülői elhanyagolás, bántalmazás, az önmaguk keresése, és a helyük nem találása miatt (egy ilyen gyorsan változó világban ez nem furcsa.)


Aztán vannak akik halloták már sokmindenkitől a depresszió szót de nem tudják, hogy mit jelent, nem képesek átérezni, megérteni, csak azt hiszik hogy rossz kedv, lehangoltság vagy csalódottság, és nem tudják, hogy ez a betegség nem amiatt alakul ki mert elhagyta őket 3 nap "járás" után a 10. pasija vagy csaja, vagy mert egymás után háromszor 1-est kapott. Egyszer valaki kiirta gyakorira, hogy depressziós lett, mert hogy ő nem szőke és a pasik többségének a szöszi bombázó csajszikák tetszenek. És az ilyen hü...lyék miatt érzik magukat méginkább egyedül, magukra maradva az értelmesebb emberek, akik csak arra vágynának hogy komolyabbak legyenek az emberek.


És amúgy sokszor nincs konkrét kiváltó oka a depressziónak, egyszerűen elég abba belegondolni, hogy ha most ennyire "el van rajtunk hatalmasodva a mesterséges intelligencia" és egyre jobban romlanak a szociális készségeink, hogy élőben kezdeményezzünk, hogy testbeszédről olvassunk, hogy megértsük az, hogy mi az amit a másik érez....szerinted, hogyha ez igy halad tovább, mi lesz a jövőben...

2018. nov. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%
Előző vagyok. Egyszerűen már mindenre van megoldás, minden ki van találva. Bármi ami érdekel, csak beütöd a googleba és 3 mp alatt meg is tudod oldani. Már nincs miért élni, nincs miért küzdeni, az emberek még sosem voltak ennyire elmagányosodva. Nincs mi ellen lázadni, mostmár az emberek haldokolnak.
2018. nov. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
én sosem gondoltam így,mert depressziós tini voltam és depressziós felnőtt vagyok......mondjuk a szociális fóbiámat tinikoromban senki nem vette komolyan,azt hitték bemesélem magamnak....hát nagyon nem volt igazuk.(családi problémák is voltak,önbizalomhiány,rossz osztály,tanárok rossz szak választás,skizofrén bátty,anyám második férje egy falusi vadparaszt,hát még a lányai,akik 30 valahány évesen jöttek itt aludni,mert féltékenyek voltak,hogy itt voltunk,alkoholista hedonista apa...stb.stb.stb.stb.....a végtelenségig tudnám sorolni)EZÉRT ÚGY GONDOLOM ,HOGY MILLIÓ OKA LEHET EGY GYERKNEK VAGY TININEK IS A DEPRESSZIÓRA,ÉS SZERINTEM KOMOLYAN FOGLALKOZNI KELL VELE.INkább foglalkozzanak vele,mint azt mondják úton-útfélen hogy nem lehetsz depressziós,csak annyi a feladatod,hogy tanulj ........
2018. nov. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!